fabia yağmurda içeri su aldı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia yağmurda içeri su aldı

İleti sener » 04 May 2009, 01:28

aynı sorun bendede vardı. hafta sonu 4 kapının döşemesinide söktüm. birgün önceden yağmur yağmıştı ve arkadaşımızın resimlerinde silikonlamış olduğun yerin alt kenarında su sızmaları devam ediyordu. aynı yerleri bende güzelce slikonladım. yağmur yağmasını bekliyorum. döşemeleri sökmüşken birde sabunlu ılık suyla güzelce yıkayıp temizledimde. pırıl pırıl oldu. 1 saatte kuruyor.  eli tornavida tutan herkes rahatlıkla yapabilir. yalnız parçalar plastik dikkat edin kırmayın. herkese kolay gelsin.

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Nedabj » 04 May 2009, 23:40

Arkadaşlar aynı dert benim aracımda da var, arka kapı döşemelerinin alt kısımları yağmurda ve aracı yıkadığımda ıslanıyor.Arka kapıyıyı açıp cama su tuttuğumda aracın kilit mekanizmasındanda su damladığını gördüm yani sadece aşağı sızmıyor su ve silikonlamakta kesin çözüm değil.
  Yetkili servis bu sorunun eski model pololarda da olduğunu ve kapu puntalarının sökülüp içeri su sızmasını engelleyen naylonların yeniden yapıştırılması gerektiğini söyledi,ücret olarakda 100-150 TL arası fiyat çıkardı.Fırsatını bulupta gidemedim henüz..
Nedabj
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 04 May 2009, 23:57

Kilit mekanizmasından giren su içeri girmez, dısarı akar gider, sen resimdeki yeri silikonla yeter, yaptıımdan beri su almıyor,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Nedabj » 05 May 2009, 01:42

Su kilit mekanizmasından girmiyor, kilit mekanizmasından çıkıyor. Sonuçta kilit mekanizmasının bulunduğu yere su girmemesi gerekmez mi ?
  Silikon işlemiyle sadece içeri giren suyun döşemeyi ıslatması engellenmiş oluyor önemli olan suyun o bölgeye hiç girmeden tahliye edilmesidir bence..
Nedabj
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sener » 06 May 2009, 20:16

arkadaşlar yağmur suyunu içeri alma sorunu sadece bizlere has bir sorun değil sanırım. vereceğim link sizlere eminimki çok yardımcı olacak. kapı döşeöelerinin nasıl söküleceği ve nasıl nerelerin silikonlanacağı resimle gösterilmiş. hepinize kolaygelsin. umarım herkes bu sorunu halleder

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 06 May 2009, 21:52

benimki o plastik yere kadar su alıyor az daha alsa içeri gircek.işcilik iyi miyi diyordum araç için ama artık beğenmiyorum
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti kmc34 » 12 May 2009, 18:23

verdiğiniz linkteki açıklamayı anlamadım desem yalan olmaz.
arka kapı döşemesi nasıl sökülür bunu anlatan bir resimli açıklama yapabilecek bir arkadaşımız bunu formumuza eklerse sevinirim
kmc34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fenokulu » 27 May 2009, 13:23

Su aldı ise keçenin uzun süre kokması sorun olabilir. Özellikle sağ ön koltuğun alt döşemesini çekip kaldırabilirsiniz hava alsın diye. Ayrıca yolculuk sırasında havalandırmayı alta yönlendirip 4 de sıcak ayarda çalıştırmanızda çabuk kurutacaktır.

fenokulu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sener » 27 May 2009, 20:25

söylediğimişlemleri sırayle yaparsanız sokersiniz.

cam açma kolunun dip kısmında bir kapama plastiği var onu kapıya paralel yönde itin. bu pastik parça burada bir nevi sekman görevi yapıyor. onu çıkarıp o kolu oradan zarar vermeden çıkarın.

resimdeki 8-10 ve 2 numaralı kapakları çıkarın bunlarda vida yok geçmeli. dikkat edin kırılmasın. nazik davranın asla zorlamayın.

5 ve 9 numara ile gösterilen 3 adet vidayı sökün. 9 numaralı vida tork başlı 5 ile gösterilenler normal yıldız. onları çıkarttıktan sonra

11 numara ile gösterilen kapı kilidi açma kilit teli ucunu kapı açma mekanızmasından çıkarın.(bu işlemi yapabilmeniz için kapı açma kolunu yerinden çıkartmış olmanız gerekiyor)(9 nolu vida bu kolu tutuyor vida çıktıktan sonra kol oraya oturtulmuş geçme onada nazik davranın)

daha sonra kapı döşemesini biraz kuvvet uygulayarak yerinden çıkarın.önce alt kısımdan kaldırın daha sonra yukarıya doğru geçme tırnaklardan kurtarın. fakat bu işlem sonunda tırnaklar kırılabiliyor dikkat edin ben birkaçtanesini kırmıştım.

daha donra onarımınızı yapıp işlemleri tersine doğru tekrar yapın.

bu anlattığım işlem manuel arka kapı döşeme sökülmesini anlatmaktadır. sadece yardım etme amaçlı yazılmıştım. açma ve takma sırasında aracınızın herhangi bir aksamına vereceğiniz zarardan dolayı mesuliyet kabul edilmez.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir