Hararet ikazı sorunu çözüldü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hararet ikazı sorunu çözüldü

İleti fabia-66 » 11 Mar 2009, 13:00

HugEVET ARKADAŞLAR HARARET İKAZ LAMBASI SÖNDÜ 4  GÜNDEN BERİ DE YANMIYOR NAZAR DEĞMESİN FORMDA DENİLEN BÜTÜN ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ YERİNE GETİRDİM SAYILIR AMA IŞIK NEDEN SÖNDÜ O TAM OLARAK BELLİ DEĞİL SU KABINI DEĞİŞTİRDİM, SİLİNDİR ÜST CONTAYI DEĞİŞTİRDİM , ANTİFİRİZ EKLEMESİ YAPTIM, TERMOSTAD CONTASINI DEĞİŞTİRDİM BUNLARI YAPTIM HALA YANIYORDU AMA DAHA SONRA Kİ GÜNLERDE İKAZ KESİLDİ ACABA HANGİSİNDEN DOLAYI KESİLDİ BİLMİYORUM SU KABINDAN DEĞİL ONU BİLİYORUM ENSON YAPILAN İŞLEM TERMOSTAD CONTASI DEĞİŞMİŞTİ ONU SÖKÜP TAKMIŞTI VE FAN MÜŞÜNÜNÜ KONTROL ETTİ  ANTİFİRİZ EKLEMİŞTİ BEN BU İŞLEMDEN SONRA İKAZIN KESİLDİĞİ KANAATİNE VARDIM 30-40 BİN LİRAYA YAPILACAK İŞ BANA 300 TLYE MAL OLDU GİBİ GELİYOR USTA DAHA OLMASA BANA MOTOR İNDİRTECEKTİ ALLAHTAN KABUL ETMEDİM. AMA DEĞDİ ŞU IŞIK SÖNDÜYE ARABADAN BAYAĞI SOĞMUŞTUM ŞU AN TEKRAR ISINMAYA BAŞLADIM HEPİNİZE KATKILARINIZDAN DOLAYI AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİMThumbs%20Up

fabia-66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti IYIGIT » 11 Mar 2009, 13:12

hadi hayırlısı ama merak attim hararet müşiri değişti mi yoksa anahtarla sıkıldı mı?çünkü ben anahtarla sıktırdım.arabayı  lifte kaldırınca su kaçağı vardı müşirin dibinden
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dedeoglu » 11 Mar 2009, 13:22

termostan contası neddir dostum bende ono değişeyim o zaman silindir kapak contasından değil diyorsun öylemi benim ışık halen yanıyor inşallah bende söndürebilirim

dedeoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia-66 » 11 Mar 2009, 13:29

HARARET MÜŞÜRÜ DEĞİŞMEDİ BİLGİSAYARI TAKTI ARACI TEST ETTİK RAMPADA FELAN BİRAZ ZORLADIK DEĞERLERİ KONTROL ETTİ SORUN YOK DEDİ USTACIĞIM
fabia-66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia-66 » 11 Mar 2009, 13:34

DEDEOĞLU  BEN İLK ÖNCE SİLİNDİR KAPAK CONTASINI VE SU HAZNESİNİ DEĞİŞTİRDİM   DEĞİŞTİRDİM BİR HAFTA ARABAMA BİNDİM AMA İKAZ VERMEYE DEVAM ETTİ BİR HAFTA SONRA TEKRAR USTAYA GÖTÜRDÜM DEDİĞİM GİBİ TERMOSTADI SÖKTÜ İÇERİSİNDE YAY OLAN PARÇANIN ÇEVRESİN SARAN  KÜÇÜK BİR LASTİK CONTA VAR ONU DEĞİŞTİRDİ BİRDE ANTİFİRİZ EKLEDİ BİRDE USTA SU HAZNE KAPAĞINDIN SAĞLAMLIĞINI KONTUROL ETTİ YANİ DİŞ FELAN EKSİLMİŞ İSE ORADAN HAVA MAVA ALIR DÜŞÜNCESİ İLE 
fabia-66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 11 Mar 2009, 13:44

Bu arada dostum ustanı değiştir bence, senin ustan bu işlerden anlamıyor.Ona kalsa motorunu değiştirecekmiş.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti HTP » 11 Mar 2009, 13:46

Benim arabada bu uyarı ışığızaman zaman yanmaya başladığında bir süre takip ettim herseferinde su eksiltiyordu ama akan kokan birşey yoktu.Ardından ustaya sordum bakmadan dediği:skodaların ortak sorunu fan müşürü gevşiyor oldu ve hakikaten onu sıkınca birdahada yanmadı ışık.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabia-66 » 11 Mar 2009, 13:53

HAKLISIN OLABİLİR AMA BURALARDA BU İŞLERDEN ANLAYAN USTA BULMAK ZOR DOSTUM KISITLI BİR SANAYİSİ VAR SERVİS YOK ÇEŞİT YOK YOK.YOK EL MAHKUM OLUYOR BAZENR BİRDE USTALAR YAPARIM DİYİNCE GÜVENİYORSUN DEDİĞİN GİBİ FAN MÜŞÜRÜ İLE FELANDA UĞRAŞTI BELKİDE ONDAN OLMUŞTUR DEDEOĞLU SENDE BUNU İHMAL ETME BİR BAKIT ÇÜNKÜ BEN ARABANIN HER YERİNE BAKTIRDIM HERŞEYİ YAPTIRDIM SİZ BU KADAR UĞRAŞYAYIN VE FAZLA PARA HARCAMAYIN EN AZINDAN BİN NUSUBET BİN NASİHATTEN İYİDİR . ÖNCE PARA TUTMAYACAK İŞLERDEN BAŞLAMAK LAZIM TAMİR İŞİNE ODA BÖYLE SİZİNGİBİ ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİ İLE OLUYOR İŞTE BU YÖNÜYLE BU FORM BENCE ÇOK FAYDALI
fabia-66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 11 Mar 2009, 14:06

Haklısın.Örneğin ben bu sorunu 1 sene kadar önce yaşadım.Halledince ilk işim forumda fabia sahiplerini uyarmak olmuştu.Bu arabanın kronik sorunuymuş.Diğer arkadaşlara tavsiyem forumda iyi araşıtırın sorununuzu mutlaka bir yanıt bulursunuz.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti dedeoglu » 11 Mar 2009, 17:52

fabia 66 abi ben hafta sonu sanayiye gideceğim ve dediğin gibi termostad contasını değiştireceğim inşallah sorun hallolursa senin sayende olacak yoksa bizim 300 boşa gidecekti o cantayı değişimine kaç lira verdin bide uzun sürdümü bi fikir versin yoksa ustalar bizi kazıklamasın yine
dedeoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia-66 » 12 Mar 2009, 10:48

conta 3-5 tl birşey 5-10 dakikada değişir sen htp nin dediği gibi birde fan müşürünede baktır binim usta oralarada baktı  hadi hayırlısı bakalım
fabia-66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 25 May 2009, 01:03

[quote="fabia-66"]conta 3-5 tl birşey 5-10 dakikada değişir sen htp nin dediği gibi birde fan müşürünede baktır binim usta oralarada baktı  hadi hayırlısı bakalım [/QUOTE]

Bu fan müşiri aracın neresindeydi şöyle kabaca bir yön tarifi yaparsanız bulurum.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir