Frenler tutmadı kaza yapıyordum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Frenler tutmadı kaza yapıyordum

İleti iceman70 » 27 Mar 2009, 20:38

bugun yoğun yağmurda test ettim 400km oldu lastiklerle fren çok süper zorladım ama yinede abs devreye girmedi ve tutunuşu çok güzeldi öneriyorum turanza er300'üWink

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 27 Mar 2009, 20:59

sıfır lastik ilk 100 - 200km kayma yapabilir, sonradan kendine gelir, memnuniyetinizin dahada artacagı gorusundeyim...
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Toygun_ank » 01 Nis 2009, 12:16

Abs li arabalar tık tık tık atıyormuş diye duydum o yüzden normal sistem fren kullananlar abs den pek hoşlanmıyor

Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 01 Nis 2009, 13:45

Allah kimsenin başına vermesin ABS benim bu aracı aldıktan sonra 3 tane net kazadan kurtardı. Ayrıca frenlere yüklenince octaviaların birçok arçtakinin aksine sadece önünün değil tamamının yere yapışması da etkili oldu. Eğer benim eski palio olsaydı belki aranızda bile değildim. Hava limanında çalışan bir akrabam var. Der ki: Özkan uçaklardaki her yanan ışık, her düğme havacılık tarihinde KAN ile yazılmasıyla konulmuş bir özelliktir. Burdan yola çıkarak ABS yi sevsek de sevmesek de demek ki önemli bir ihtiyacın sonunda araçlara eklenen hayati bir özelliktir.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mtokat85 » 06 Nis 2009, 02:58

Bende de oluyor ABS iyi tamam lastikleri kaydırmıyor ama araba gerçekten durmuyor şehir içi trafik te arkadan araçlara vuracak gibi iyice köklüyorum pedala ama garip valla şehiriçi düz fren daha iyi galiba  ... iLGİNÇ

mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

İleti çatal » 06 Nis 2009, 11:48

arkadaşlar ben yeni 4 adet lassa impetus revo aldım memnunum ama abs hakkında ve normal fren hakkında geçen servisten söylenenleri anlatayım.Fren hidroliği değiştirmek meşakkatli bir iş olduğunu gördüm ve yağ değişimi sonrası mutlaka test edilmeli ve frenlerin havası alınmalı hava varsa fren tam randıman vermiyor,duruş mesafesi artıyor,birde abs basıldığında kısa mesafede durmasından ziyade araçın sağa-sola savrulmasını engellemek ve yola daha dengeli tutunmasını sağlıyor.kısa mesafede duracak iseniz freni sıkıca basıp abs devreye girdikten sonra bırakıp tekrar basmaktır.
çatal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 06 Nis 2009, 19:13

abs'nin devreye girmemesi aracın hafif olmasından olabilir bence. zira octavia 1350 kg. benle beraber 1430 kg. 70-80 le giderken frene abandığımda abs devreye giriyor. araç yeni lastikler yeni. duruş süper. ama ıslak zemin ve karlı zeminlerde abs sistemine dikkat edin. fren mesafesini uzatır. bunun yanında size direksiyon hakimiyeti ile sağa sola kaçma şansı tanır. hele yanında esp varsa tadından yenmez :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti fantastik » 07 Nis 2009, 20:04

dunlopun isminden bile nefret etmeye başladım benim fabiayı aldım daha 10 binde iken değiştirdin gitmedim fren ci kalmadı millet bana bakıyodu kayma sesine bıktıydım ya neyseki lastik değiştirdik zınk diye yapışıyo yola şimdi.neler çektim o dunlopmudur nedir ayakkabı markası değilmi zaten o ne işi var arabada....LOL
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir