far açık ikâzı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

far açık ikâzı

İleti sener » 01 Nis 2009, 00:24

benim fabia2005 de de aynı sorun vardı. geçen hafta sonu serviste hallettirdim. arızalanan bu siviç kapı içinde kapı döşemesini çıkardıktan sonra kapı içi boşluğunda kalıyor ve burayı açmak için 8-10 noktada perçinle sabitlenmiş kapağı çıkardığınzda göreceksiniz. ama benim tavsiyem kesinlikle işin ehline yaptırın. çok zahmetli bir iş servis 3 saat gibi bir sürede hallediyor. siviç fiyatı 242 ytl %30 indirim yapıyorlar ayrıca 60-80 ytl arasıda işçilik yazıyorlar. tanıdığınız var ise bazen onarımada gidiyorlar. sağolsunlar benim siviçi onardılar.

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 01 Nis 2009, 02:23

Bu switch benim de başımın belası ne bilgisayar kapıların açık+kapalı olduğunu gösteriyor ne de kapı ışıkları...

Servis kapı başına sökme takmaya 250 TL artı içinden çıkacak masraf deyince... Aman ha kalsın dedim bize sakın dokunma ... Öyle de duruyor bakalım....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fabia-66 » 02 Nis 2009, 16:59

Arkadaşlar bende dün aynı sorun için bizim ilçede bulunan eletrikçiye gittim biz elektrikçi kapı döşeseni çırattı ama sonra içeride bulunan metal kaplamayı çıkartamadı adamcağız baya uğraştı perçinle tututan yerleri açamadı bende kalsın toparla dedim 3 saat boşuna uğraştık
daha sonra kapının kilit mekanizmasını biraz iteledik lamba yandı far ikazıda çalıştı ama kapıyı kapatıp tekrar açınca sensör yine çalışmadı parmakla biraz kilidi iteleyince çalışıyor yağladık temizledik biraz ama kapı kapanıp açılınca yine takılıyor ben sorunu çözemedim kapı döşemisini açtırmadan kilitle biraz uğraşılırsa sorunun nerede olduğu anlaşılır en azından benimgibi boşuna 3 saat beklemessiniz
fabia-66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 02 Nis 2009, 17:19

arkadaşlar siviç tek olarak satılmaz kilitle birlikte oldu için pahalıdır ben hurdacıdab çıkma kilit aldım onun siviçini kullandım ama işçiliği çok zahmetli iyi bir kaportacı yapar siviç için 20 tl işçiliğe 50 tl ye hallettim
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti sener » 06 Nis 2009, 21:28

uğur aydın arkadaşım. oradaki perçinleri matkapla delerek parçalıyorlar. ama dikkatli olun kullandığınız matkap ucu çok kalın olup kapı sacına zarar vermesin. daha sonra toplarken yine perçinleyeceksiniz.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 24 May 2009, 01:08

galiba benimde aynı sorun.bir ara araba yolda giderken kapılar kilitli olmasına ragmen tekrar kilitleme sesi geliyordu.sonra kumandayla kapıları açtığımda bazen bagaj açılmıyordu.şimdide far açık ikaz sesi gelmez oldu.bakalım daha neler olucak...
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti thechn » 05 Şub 2012, 14:06

benzer sorun ben de de oluştu farlar açık kaldığında uyarı vermiyor bağaj kapağı sık sık takılıyor bazı arkadaşların dediği gibi arkayı açsan da açılmıyor tornavidayla koltuklartı yatırıp açıyorum ve bağaj kapağı durmuyor üstüme düşüyor ve cam beyinleri bozuk şimdilik kış idare ediyorum ama yaptırmadan olmayacak izmirde önereceğiniz yyer var mı
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir