ARABA GAZ YEMİYOR?SİZCE NEDEN?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABA GAZ YEMİYOR?SİZCE NEDEN?

İleti komodor » 10 Mar 2009, 13:10

Arkadaşlar bir sorum olacak, yanıtlarsanız sevinirim... 1,4 Td 2004 Fabia ile yokuş yukarı giderken durduğumda bir daha kalkamıyorum.Gaza sonuna kadar basmama rağmen gitmiyor. Silkelenip silkelenip sonunda istop ediyor. Debriyaj kaçırmasına da benzemiyor zira devir yükselmesi falan söz konusu değil. Zaten problemde bu gibi düz yolda da üçüncü viteste falan da araba yavaşladığında gaza sonuna kadar bassam bile toplamıyor araba...Yokuşta kalkmama durumu araba doluysa daha da fazla oluyor...Sizce neden? Benim aklıma yakıt pompası geliyor olabilir mi? Yakıt pompası ise sizce fiyatı nedir? Kaça patlar Ankara da sanayiye mi getirmeliyim yoksa And otoya falan mı? Şimdiden teşekkür ederim...

komodor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yiğit » 23 Mar 2009, 01:31

AND OTOYA GİTTİĞİNDE MAKİNAYLA SENİN FABİANIN TURBOSUNA BAKTIR, BÜYÜK İHTİMAL TURBO ARIZASIDIR. YENİ SANAYİDE BİR TURBO USTASI VAR. YARDIMCI OLABİLİR. HELE HATANIN NEREDEN OLDUĞUNA BİR BAKTIR. SONRA YARDIMCI OLURUM BEN. YENİ NESİL DİZEL ARAÇLARDA YAKIT POMPASI YOK AYRICA. ONUN İŞLEVİNİ TURBO YAPIYOR. GAZ YEMEMESİ ONDANDIR. EMİN OLMAK İÇİN BAKTIRMAN LAZIM.
yiğit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Mar 2009, 01:40

TDI kullanıcısıyım turbo dağıtmış olabilirsiniz, kötü yakıt olabilir.

dizel araçlarda yakıt pompası yokda, yakıt nasıl gidiyor motora anlamadım, yakıt pompası  vardır, sağ arka koltuğun oturulan kısmını kaldırın o kapağın altındadır, binlerce TL fiyatla ölçülür TDI ın yakıt pompası. ayrıca PD olduğundan ötürü aşırı basıncı yapanda enjektördür.
kontağı açtığınızdada kıırrrrççç diye pompanın bastığı yakıtın sesini duyarsınız.

pompa arızalı ise çok pahalıya gelebilir, umarım ucuza kapatırsınız, ama turbo arızası olsada pahalı... TDI da arıza pahalıdır. umarım basit bir sorundur ucuza kapatabilirsiniz...

ben ankarada tavsiye edecek olsam şaşmazda ünaldıyı tavsiye ederim, buradan forumdan bahsedin yönlendirdiler falan diye içeridekilere, ya Ünal, yada Alper beye. ilgilenirler diye düşünüyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 23 Mar 2009, 10:19

Yakıtı motora turbo mu veriyor? ilginç...   ayrıca yakıt pompasının bulunmaması da ayrı bir ilginç...
Bir de bu arıza için taaa Ankara'ya ,AND'a  gelmene gerek yok, istanbulda da halledilebilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 23 Mar 2009, 10:39

[quote="yiğit"]AND OTOYA GİTTİĞİNDE MAKİNAYLA SENİN FABİANIN TURBOSUNA BAKTIR, BÜYÜK İHTİMAL TURBO ARIZASIDIR. YENİ SANAYİDE BİR TURBO USTASI VAR. YARDIMCI OLABİLİR. HELE HATANIN NEREDEN OLDUĞUNA BİR BAKTIR. SONRA YARDIMCI OLURUM BEN. YENİ NESİL DİZEL ARAÇLARDA YAKIT POMPASI YOK AYRICA. ONUN İŞLEVİNİ TURBO YAPIYOR. GAZ YEMEMESİ ONDANDIR. EMİN OLMAK İÇİN BAKTIRMAN LAZIM.[/QUOTE]
Yakıtı motora turbo mu veriyor? ilginç...   ayrıca yakıt pompasının bulunmaması da ayrı bir ilginç...
Bir de bu arıza için taaa Ankara'ya ,AND'a  gelmene gerek yok, istanbulda da halledilebilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir