fabia ön cama film

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia ön cama film

İleti abdullah » 14 Mar 2009, 00:17

arkadaşlar fabiamın ön camı daha önce degişmiş beyaz takmışlar diger bütün camlarım ise çok az renkli yeşil gibi bir renk ön cama film çekilirmi az renkli olmak kaydıyla diger camların rengine uyacak şekilde  .

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti hakanerdogan » 14 Mar 2009, 00:24

tavsiye etmem, camınız kaza anında tuz buz olup zerrelere ayrışır, buda size ciddi boyutta bir camın batmasını engeller, camlar bu yönde tasarlanır, lakin film camı bir bütün olarak tutacağından, kırıldığında zerrelere ayrışmasına engel olacak ve kırıldığı gibi büyük parçalar halinde ayrılacaktır, buda boyun, göz, göğüs taraflarında ciddi, hatta ölümcül yaralanmalara yol açabilir. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 14 Mar 2009, 12:12

[quote="hakanerdogan"]
tavsiye etmem, camınız kaza anında tuz buz olup zerrelere ayrışır, buda size ciddi boyutta bir camın batmasını engeller, camlar bu yönde tasarlanır, lakin film camı bir bütün olarak tutacağından, kırıldığında zerrelere ayrışmasına engel olacak ve kırıldığı gibi büyük parçalar halinde ayrılacaktır, buda boyun, göz, göğüs taraflarında ciddi, hatta ölümcül yaralanmalara yol açabilir. 
[/QUOTE]

hakan kardeş bu dediğin küçük zerrelere ayrılma durumu sadece yan camlarda geçerlidir. bu camlar tempered glass diye geçer. ani olarak ısıtılıp soğutularak şoklanır. böylece kaza anında kenarları çok keskin olmayan küçük küp şeklinde parçalara ayrılır. fakat ön ve arka camlar farklıdır. bu camlar laminated glass olarak geçer ve iki cam katmanı arasında şeffaf bir plastik katman bulunur. bu ise camın dağılmasını önleyerek bir bütün halinde tutar. bunun sebebi cam parçalarının doğrudan yüze ve göze girmesini önlemektir. ayrıca kuş çarpması gibi bir durumda camın tuzla buz olmasını engeller.
yani ön cama kaplatacağınız filmin bu tür bir zararı olmaz. ama şunu unutmayın ki film ne olursa olsun özellikle geceleri görüşünü kısıtlayacaktır. ben de bu nedenle film kaplatmanızı önermem.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti guvenxoca » 14 Mar 2009, 12:16

gece görüşü kısıtlamayan ön cam filimleri mevcut fakat yanlarla aynı rengi tutturmanız zor ve maliyet olarak biraz pahalı...
bence kaskon varsa ön camı kasko bitimine 5 gün kala kır ,serviste istediğin camı taktır...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 14 Mar 2009, 12:26

[quote="guvenxoca"] gece görüşü kısıtlamayan ön cam filimleri mevcut fakat yanlarla aynı rengi tutturmanız zor ve maliyet olarak biraz pahalı...
bence kaskon varsa ön camı kasko bitimine 5 gün kala kır ,serviste istediğin camı taktır...
[/QUOTE]

yalnız kaskolar da orijinal camı karşılamıyor. anlaşmalı cam servislerine değiştirtiyor. ben ankara ünaldı skoda ile telefonda görüşüp sordum bu durumu. orijinalle cam servislerinin camları arasında 100 tl kadar fark varmış misal A5 octiler için. bu farkı siz verirseniz orijinal takıyoruz diyor. yoksa doraglass uğurlucam veya olimpia gibi bi marka takıyolar. aslında çok salakça bişey. hadi skodalar ucuz. ama adam gidiyor 300 milyar para verip bmw alıyor. camı çatlayınca kaskoya değiştiriyor. camda uğurlu yazıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 14 Mar 2009, 12:35

nasıl ya ben octinin ön camını değiştirdim ünaldı da 5 kuruşta vermedim,
yanlışın var hocam...

hemde orjinal cam...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 14 Mar 2009, 12:47

markasına bakın. ben de felicianınkini değiştirmiştim aynı yerde ugurlu takıldı. isterseniz arayıp sorun. orijinal cam takılmıyor. kasko poliçenize de bakabilirsiniz. anlaşmalı cam servislerinin telefonları vardır
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 14 Mar 2009, 12:47

[quote="alpino"] [quote="hakanerdogan"]

[/QUOTE]

hakan kardeş bu dediğin küçük zerrelere ayrılma durumu sadece yan camlarda geçerlidir. bu camlar tempered glass diye geçer. ani olarak ısıtılıp soğutularak şoklanır. böylece kaza anında kenarları çok keskin olmayan küçük küp şeklinde parçalara ayrılır. fakat ön ve arka camlar farklıdır. bu camlar laminated glass olarak geçer ve iki cam katmanı arasında şeffaf bir plastik katman bulunur. bu ise camın dağılmasını önleyerek bir bütün halinde tutar. bunun sebebi cam parçalarının doğrudan yüze ve göze girmesini önlemektir. ayrıca kuş çarpması gibi bir durumda camın tuzla buz olmasını engeller.

yani ön cama kaplatacağınız filmin bu tür bir zararı olmaz. ama şunu unutmayın ki film ne olursa olsun özellikle geceleri görüşünü kısıtlayacaktır. ben de bu nedenle film kaplatmanızı önermem.[/QUOTE]

arkadaş ön cam deyince ben yan-ön cam olarak algıladım, direklerin arasındaki önümüze baktığımız ön camı hiç aklıma getirmedim bile pek alışılagelmiş bir durum değildir genelde oraya film çekmek Smile

bilgilendirme için ayrıca teşekkür ettim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 14 Mar 2009, 13:22

[quote="alpino"]markasına bakın. ben de felicianınkini değiştirmiştim aynı yerde ugurlu takıldı. isterseniz arayıp sorun. orijinal cam takılmıyor. kasko poliçenize de bakabilirsiniz. anlaşmalı cam servislerinin telefonları vardır[/QUOTE]

yok hocam orjinal cam..

üzerinde skoda amblemli cam....

belki kaskodan kosakoya değişiyordur...

kesinlikle orjinal cam octavianın öncamı ile 206 nın arka camınıda kaskodan yetkili serviste değiştirdim ikiside orjinal cam...

eğer ünaldi orjinal takmıyorsa başka yer araştırmakta fayda var ...

ama ben geçen sen ünaldida orjinal cam taktırdım ...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 14 Mar 2009, 13:25

ilginç. geçen ay telefonla sırf aklıma takıldığı için ünaldı ya sordum. bana bu şekilde anlattılar. ama dediğiniz gibi kaskodan kaskoya fark olabilir. benimki güneş sigorta.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 14 Mar 2009, 13:48

benimkilerin ikiside axa oyak...
çok özür dilerim kaba tabirle axa oyak adama geçiriyor ,hiç değilse böyle bir işe yarasın
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Mar 2009, 13:51

bizimde axa oyak, genelde kazıktır, ama oyak hissedarı olunca (pederin üstüne) daha avantajlı bir şey kalmıyor.

bi kez cam değiştim, istediğin yerde istediğin camı tak, parasını verelim dediler, ciddi pahalı orjinal ön cam. birde kaza yaptım zaten her ne kadar karşı taraf ödesede 4-5 milyar hasarım vardı.

bugüne dek hasarsızlığıda hiç bozmadım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 14 Mar 2009, 19:22

doğrusunuz axa çok pahalı. en azından bu yönüyle yararlanın tabi :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir