Aracın km. düşürme hakkında.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracın km. düşürme hakkında.

İleti yexplorer » 16 Mar 2009, 16:02

benimde başıma geldi 69000 de aldım 150000 miş gerçeği ve bu işe serviste ortak olmuştu. 2. el için yasalarda herhangi bir yaptırım olmadığı içinde öylece kaldı

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti cenk16 » 16 Mar 2009, 22:02

2 yıl önce galeriden clioya müşteri oldum. Arabanın kmsine güvenmediğimden galeriye satış dışında bir noter sözleşmesi yapalım dedim. Sözleşmede araacın 6 ay içerisinde km si ile oynandğı tespit edilmesi halinde aracın iade edileceğini ve ayrıca 5000 YTL tazminat koydurmak istedim. Galerici kabul etmeyince aracı almaktan vazgeçtim. Galericilerde km si oynanmayan/kazası olmayan araç bulamazsınız.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti mxengine » 16 Mar 2009, 22:08

en güzeli dod gibi büyük 2. el kurumlarından araç almak
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 16 Mar 2009, 22:11

[quote="guvenxoca"]ben 206 ya yaptım ama niye??

bir süre siteden uzak kaldığımda çok yol katettiğimden ve saolsun octide su gibi yaktığından 2. araç olarak 2004 70bin km de 206 hdi aldım...

almaz olaydım...

başıma gelmeyen kalmadı,tam anlamıyla kazık yedim

benden önceki ******iz arabanın içine etmiş...

şimdi diyeceksinizki baktırmadınmı ? evet baktırdım hakkaten hiçbir kazası yok,araba diri bilgisayardada hata vermedi yani temiz geldi gözüme daha ne yapalım??

neyse ben arabayı aldım 2 ay sonra aniden gösterge paneli çalışmamaya başladı,bütün uyarı ışıkları yanmaya başladı en sonundada araba çalışmamaya başladı...

tabi benim canımın sıkıntısını düşünün...

neyse bize göründü şaşmaz yolları ...

önce götürdüm abc peugeot servisine adamlar bir baktılar komple arabanın beyni ile oynanmış,BSİ beyninin kabloları kesilmiş tekrar bağlanmış ,sonra dedilerki bu arabanın komple multiplex sistemi ve elektirik tesisatı değişçek fransadan gelecek 3500 tl fatura çıkarttılar...

ben tabi kafayı yiyorum halimi düşünün kazığın büyüğünü yedik..

normalde böyle tufaya düşmezdim ama oldu işte...

neyse tabi çareyi şaşmazda aldım,sonra iyi bir peugeot ustası buldum saolsun çok yardımcı oldu,ben gittim yıldız sanayiden  çıkma beyin , BSİ,kablotakımı filan aldım1000 ytl ye,komple değiştirdik sorunlu kısımları ama bir baktım beyin takılınca rabanın km çıktı 150bin km ye,

tabi beynini aldığım 206 150 bin km deydi...

o zaman bende karar verdim km yi düşürmeye...

ama yine garip bir durum ben arabayı aldığımda 70 küsür bindeydi ben yine aynı km ye düşürecektim ama peder dediki 'oğlum bu model arabaya 70 bin km az belki senden önceki ******izde düşürmüştür gel sen şunu 80 bin yap dedi'

bizde büyük sözü dinledik büyük sanayide  ankaralılar bilir Oto Anka var  gittik orda hallettirdik...

bu arada km düşürme işi aracın modeline göre fiyat değiştiriyor,ama 20 ytl ye hayatta dijital km düşürmezler...

bu arada orada bir sürü ******iz galerici vardı ,onları görünce birkez daha yemin ettim kendime galeriden araba almam diye...(belki onlara 20 ye düşürüyorlardır)

işte böylece kısmen sorunu çözdük hala içim rahat değil yine her an arıza çıkaracak diye ama ne yapalım yedik kazığı bir kere...

işte böyleeee benim hikaye bu ...

şimdi sizce ben yanlışmı yaptım???
[/QUOTE]

Geçmiş olsun.

Sizin km oynama işi biraz mecburiyetten olmuş tabi.

Size aracı satan önceki sahibinin yaptığı alçaklık muhakkak bir yerden çıkar.

İnsanlar birbirlerini kandırıyor ama kandıramadıkları Bir'i var! O Bir'i bunun hesabını muhakkak ödetiyor.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti guvenxoca » 17 Mar 2009, 11:25

[quote="mxengine"]en güzeli dod gibi büyük 2. el kurumlarından araç almak[/QUOTE]

dod a satan düşürdüyse km yi onlarda anlamazki...

kesinlikle anlaşılmıyor..

anca göz kararı işte direksiyonun pedalların durumuna göre veya servis kayıtlarına göre(varsa) şüphelenebilirsiniz...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Haluk » 17 Mar 2009, 13:38

insanın içini rahatlatması gibi bi ifade çok basit olmuş bence.sen satarken alıcıya diyecekmisin ben km sini düşürdüm diye hayır o zaman insanları kandırmaktan başka bi niyet yok bunun içinde.alan insan farkettiği zaman sana Allah razı olsun  mu diyecek yoksa başka türlü mü rahmt okuyacak.bu yazılanları oku farkedildiğinde hakkında söylenecekleri düşün sonra kararını ver. km si rahatsız ediyorsa sat arabayı düşük km li al.
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti hetepe » 17 Mar 2009, 14:17

[quote="Haluk"]insanın içini rahatlatması gibi bi ifade çok basit olmuş bence.sen satarken alıcıya diyecekmisin ben km sini düşürdüm diye hayır o zaman insanları kandırmaktan başka bi niyet yok bunun içinde.alan insan farkettiği zaman sana Allah razı olsun  mu diyecek yoksa başka türlü mü rahmt okuyacak.bu yazılanları oku farkedildiğinde hakkında söylenecekleri düşün sonra kararını ver. km si rahatsız ediyorsa sat arabayı düşük km li al.[/QUOTE]
Ben de zamanında R 11 ön göstergesini komple değiştirmiştim.Bozulan km sayacım 98 000 km yi gösteriyordu, çıkmacıdan aldığım yeni sayaç ise 42 000 km yi.20-30 000 km yaptıktan sonra satarken ilanda toplam km yi (130 000 km olarak) yazmıştım ve alan kişiye de durumu bi'tamam anlatmıştım.Alan adam ise ''ne lüzumu var arkadaşım, ben zaten satmak için alıyorum aracını, bir operasyon da ben yapacağım zaten '' deyince kendimi çok kötü hissetmiştim.Dead
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti guvenxoca » 17 Mar 2009, 19:48

[quote="hetepe"][quote="Haluk"]insanın içini rahatlatması gibi bi ifade çok basit olmuş bence.sen satarken alıcıya diyecekmisin ben km sini düşürdüm diye hayır o zaman insanları kandırmaktan başka bi niyet yok bunun içinde.alan insan farkettiği zaman sana Allah razı olsun  mu diyecek yoksa başka türlü mü rahmt okuyacak.bu yazılanları oku farkedildiğinde hakkında söylenecekleri düşün sonra kararını ver. km si rahatsız ediyorsa sat arabayı düşük km li al.[/QUOTE]
Ben de zamanında R 11 ön göstergesini komple değiştirmiştim.Bozulan km sayacım 98 000 km yi gösteriyordu, çıkmacıdan aldığım yeni sayaç ise 42 000 km yi.20-30 000 km yaptıktan sonra satarken ilanda toplam km yi (130 000 km olarak) yazmıştım ve alan kişiye de durumu bi'tamam anlatmıştım.Alan adam ise ''ne lüzumu var arkadaşım, ben zaten satmak için alıyorum aracını, bir operasyon da ben yapacağım zaten '' deyince kendimi çok kötü hissetmiştim.Dead
[/QUOTE]

hahaha iyiymiş yaa.....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 17 Mar 2009, 20:36

[quote="guvenxoca"][quote="mxengine"]en güzeli dod gibi büyük 2. el kurumlarından araç almak[/QUOTE]

dod a satan düşürdüyse km yi onlarda anlamazki...

kesinlikle anlaşılmıyor..

anca göz kararı işte direksiyonun pedalların durumuna göre veya servis kayıtlarına göre(varsa) şüphelenebilirsiniz...
[/QUOTE]

dod ta çok iyi ustalar var adamlar aracın bakmadıkları yer bırakmıyor sen bi götür aracını dod a satmak için 101 nokta ekspertizi diye birşey yapıyor aracın bütün karnesi çıkıyor...
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti haktan32 » 17 Mar 2009, 22:49

İlk yazdığım gibi, benim aracımı satmak gibi bir düşüncem yok zaten. Sırf kendi zevkim. Ama herkes art niyetli demekki. Hetepe arkadaşın dediği gibi bende söylemeyi düşünürüm orjinal kilometresini. 
haktan32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Amentu » 17 Mar 2009, 23:09

Arkadaslar Octaviamı  DOD dan aldım.ordakı yetkılılerle aynı konuyu konusmustum. Soledıklerı sey Digital bile olsa  KM ıle oynanıyor ama  ıyı ıncelemelerle  anlasılabılecegı. Zaten arabayı sırf o yüzden DOD dan aldım.Neyı var neyı yok soyluyorlar.Durustluk cok onemlı
Amentu
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir