cam otomatiği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam otomatiği

İleti fantastik » 16 Mar 2009, 21:17

arkadaşlar benim aracın 2 gündür ön sağ camımın tuşu çalışmıyo yani inip kalkmıyo ama şöför tarafından açıp kapatabiliyorum neden olabilir.ayrı bi sigortası varmıdır?

fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 16 Mar 2009, 22:13

dostum bildiğim kadarıyla ayrı bir sigortası olması lazım. sorun sigortada değilse cam anahtarında, kablo sisteminde veya en kötü ihtimalle cam motorunda sorun vardır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mbarman » 16 Mar 2009, 22:45

hocam 10 gün önce aynı sorun bendede oldu. sağ cam çalışmıyordu. fakat sol taraftan sorunsuz çalışıyor. bugün dikkat ettim. sağ tuş indirmiyor ama kaldırıyor. mesela yarım açıkken indirme tarafına basarken kaldırmaya başlıyor. kaldırmada ise sorunsuz kaldırıyor. yalnız benim sorun yıkama esnasında oldu. temizlik yapan eleman iç döşemeleri silerken sanırım tuşun içine su kaçırdı o yüzden oldu. enkısa zamanda tuşu söküp temizleyeceğim
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti iceman70 » 17 Mar 2009, 00:10

benimde çalışmıyordu 14ytlmiydi neydi düğmesi aldım taktımLOL ama fiyat tam hatırlamıyorum
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 17 Mar 2009, 10:53

Sol taraftan çalışıyorsa sorun sağ taraftaki düğmede.Edilebiliyorsa tamir, olmazsa da yenisi...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti seay » 17 Mar 2009, 11:08

AYNI SORUN BENDEDE VARDI GEÇEN HAFTA YENİSİNİ ALIP TAKTIM FİYATI 30TL
seay
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 28 Mar 2009, 21:00

evet arkadaşlar. cam otomatiğinde sorun olan arkadaşlar boşuna parasını harcamasın yeni svice. olay çok basit şekilde çözülüyor. svic nemden ve oksitlenmeden kirleniyor ve görevini yapamıyor. öncelikle svicin bağlı olduğu plastik aksamı altına bir ince düz tornavida sokarak yukarı hafifçe kanırtıyoruz. tırnaklı olduğu için hafif kuvvet uygulayınca çıkıyor. sonra svici yerikden yine tırnaklarını kanırtarak çıkarıyoruz. sonra svicin butonunu tornavida yardımıyla çıkartıyoruz. bu sırada içindeki sabitleme bilyasını kaybetmemeye özen gösteriyoruz. sonra butonları tutan tablayı dikkatlice çıkartıyoruz. buda tırnaklı bir tarafın tırnaklarını kanırtmak yeterli. sonra esnek gri renkli muhafazayı çıkartıyoruz. alltak, tarak şeklinde yüzeyleri çok nazik bir şekilde temizliyoruz. sonra aynı işlemleri tersten yaparak topluyoruz. kolay gelsin.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir