Fabia-II arka sağ tarafından gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia-II arka sağ tarafından gelen ses

İleti mkemal » 17 Mar 2009, 19:00

Arkadaşlar,

Benim Fabia II de, ortada hiçbirşey yokken arka kısmından araç sol tarafa doğru dönerken esnemeden dolayı "çat, tak" şeklinde ses geliyor. Servise götürdüm izolasyon malzemesi sürdük vs dediler ama daha servisten çıkıp il virajı döndüğümümde ses tekrar nüksetti.

Sonuç olarak herzamanki gibi sevis bir çözüm bulamadı...

Daha önce böyle birşey başına gelen ve çözümünü bulabilen kimse var mı???

Ya da önerileri bekliyorum... 

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 18 Mar 2009, 14:03

Başkası kullansın arkada sen, sesin izini sür bulursun merak etme..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 18 Mar 2009, 14:16

Bahsettiğiniz nasıl bir ses bilemiyorum.

Ama o tarz sesler biz Octavia'yı aldığımızda da geliyordu.

Sizin araçtan çıkan ses mekanik kaynaklı da olabilir.

Bu ses işini kafaya takmamaya karar verdim. Sıfır arabadan bile ses geliyor.

Aracı sıfır aldığımızda motordan gelen vibrasyon sesi(halloldu gerçi), direksiyon çevrildiğinde rot başlarından gelen -lastik kaynaklı-  tıkırdama sesi ve uzun süredir kendini gösteren, esnemeden ötürü kapılardan gelen tak,tuk sesleri.

Hepsinin çözümü var ama yeni araç alınca haliyle insan, aracın problemsiz olduğunu düşünüyor.

Hangi servise gidiyorsunuz bu arada?

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti mkemal » 18 Mar 2009, 19:01

Bahsettiğiniz seslerin neredeyse tamamı benim aracımda da vardı. Bi çoğunu yoğun ısrarlarımla ve Cek Cumhuriyetine fabrikaya kadar mail atarak serviste İstanbuldan gelen uzmanların da yardımıyla çözdüm. Göğüsün neredeyse tamamı söküldü yeniden izole edildi vs. ama çok özenle başında durduğum için o kısımlardan herhangi bir sorun yok.

Ben aracı sıfır almıştım daha ilk günden beri bu tip problemlerle karşılaştım ve maalesef karşılaşmaya da devam ediyorum. Sanırım bunların bir çoğu kasanın yeni olmasıyla alakalı, bu yüzden bir daha hayatta bir markanın ilk çıkan kasasını almam diye düşünüyorum. Yani düşünün aracın benzin şamandırasından tutun klimatronik ünitesi dahi değişti. Birazda şansla alakalı sanırım.

Gelelim ses olayına ses tamamen mekanik, servisin (Ata skoda) söylediği mekanik aksamda amartisörün oturduğu yerde 2 metal birbirine değiyormuş buraya izolasyon malzemsi uygulamışlar. Ancak yurtdışında olduğum için o ara aracı takip edemedim. Umarım aracın garantisi bitmeden halledeceğim.

Ama sıkıntı şu ki aracın amartisörleri ne zaman normal yol koşullarına göre daha fazla esnense (mesela hafif bir kaldırımdan inseniz, yada yol engebeli olsa) bu sesin çıkması, (servis ısrarla amartisör de sorun olmadığını söylüyor) o yüzden birde buradaki arkadaşlara danışmak istedim.

Neyse sanırım biraz daha kavga döğüşle yine 1 günümü serviste geçirerek bu sorunu bi şekilde çözeceğim ama inanın bu araç için harcadığım mesai artık beni yormaya başladı.

Umarım kimsenin başına gelmez....

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 18 Mar 2009, 19:36

Biz aracı Ata'dan almıştık.

Motorda hasıl olan ve hava filtresi kaynaklı vibrasyon sesini kesmeyi beceremediler.

Araç 3 defa kontrole girdi.

Bunlardan birinde araç tüm gün Ata'nın servisinde kaldı.

Ona rağmen beceremediler sesi kesmeyi.

And oto'ya gittim ve oranın servis şefi Eyüp usta 10-15 dk aracı inceledikten sonra meseleyi anladı ve ön tamponu indirmek suretiyle bazı yerleri yalıttı.

Sıfır arabadaki ses sorunu büyük komplolar sonucu halloldu.

And Oto'da Eyüp ustayı tavsiye ederim.

Bakım için de onlara gidiyordum. Binaları,servisleri Ata kadar iyi değildir ama teknikte fena sayılmazlar.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 18 Mar 2009, 21:52

gıcırtı, takırtı için wd-40 ile haftada bir her türlü oynar yere girişiyorum. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir