pişmanım...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pişmanım...!

İleti yonetici » 18 Mar 2009, 15:33

[quote="cepni"]yakıtı hep aynı yerden alırız genelde ,

servisten de sordular,

iki seferde de 8 senedir kullandığımız bayiden alınmış benzin ,

her sefer kalmıyor araba rampada,

ama kalkarken zorlanıyor herseferinde maalesef,

rahat bir kalkış yok,

ilk kaldığım yer çok dereceli bir rampa değildi,

ikincisi öyleydi ama....

birde bu arabalar stop ettiğinde frenlerde bir problem yaşayan var mı tutmama gibi ?
[/QUOTE]

Araba durduğunda hidrolik fren olduğundan doğal olarak katılaşır şişme yapar direksiyonda aynı şekilde kaskatı kalır her modern araçta bu olay tıpatıp bu şekilde cereyan eder. Frene basılı durumda kalırsanız araç öyle durur ama motor çalışmıyorken çekip tekrar basma şansınız olmayacaktır.

Zorlamanın ardından balata iyice ısındıktan sonra zaten kalkmak gittikçe zorlaşır biraz dinlendirip denemek gerekir diğer şöförlerin kaldıramamış olması bununla ilintili olabilir. Ayrıca elektronik gaz kelebek kontrol mekanızması nedeni ile gaza çok yüklenmek o zorlanma anında motorun durmasına yol açar. Orta düzeyde bir gaz ile aracın toparlanmasına müsade edecek kadar bekleyip debriyaj ile dozajlayarak sonradan gazı arttırmak gerekli.

Tüm bunlara rağmen sorun araçta ise ki bu kesinlikle genel bir sorun değil hatta ilk defa duyuyoruz, tekrar sorun çıkartmaması için hiçbir sebep yok tamir edilene kadar problem artarak devam edecektir. Bu yüzden daha önceki mesajımda önerdiğim gibi aracı aldığınız yer dışında bir servise götürün ve sizin deneyeceğiniz bir yokuşta birlikte teste çıkmayacakalrsa hiç boşuna aracınızı teslim etmeyin.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti guvenxoca » 18 Mar 2009, 16:05

valla hanımefendi çok yetersiz bilgi veriyor...

bana biraz kullanıcı problemi gibi geldi,yeni araca alışma evresi olabilir...

20 senelik şöför olduğunuza göre daha detaylı anlatabilirsiniz...

gaz veriyorsunuz debriyazmı kavramıyor?

araba stopmu ediyor?

debriyajmı kaçırıyor?

ben anlamadım anlayan varmı??? 

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Mar 2009, 16:27

Bence sorun aracından ne beklediğini bilmeyen ''bayan sürücüde''...
2005 1.2 64 HP lik arabamla 4 yıldır bir sorun yaşamadığım gibi komşumun arızalı 1973 ford granadasını en az 20 defa ,rampa yukarı çekme halatıyla çektim.

Dikkatinizi çekerim, Ford Granada (bilmiyorum) en az 1200 kg dir.ve rampa yukarı...

Bir sorun olmuş olabilir ama çok abartılı bir yaklaşımda bulunduğunu düşünüyorum.

Sadece benim arabamı görüp beğenerek 5 kişi daha skoda markasını tercih etti.(3 fabia, 2 octavia)

Ama servisin konuya yaklaşımı konusunda kendisine hak veriyorum.Yine de geçmiş olsun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ersinn » 18 Mar 2009, 16:33

[quote="cepni"]

yaptık onuda maalesef diyeceğim....

beşiktaş-fulyadaki yokuşları bilen var mı?

orda kaldık maalesef,

bir araba nasıl yokuş çıkamaz inanın aklım almıyor...

ahhh ,dinlemedim babacığımı,yakma paranı,

1.2 de neymiş dedi ama iş işten geçti....
[/QUOTE]

evet ben çok iyi bilirim o yokuşu ben Anadol marka 1300 motor arabayla çok rahat kalkıyordum o rampada motorda süper sayılmaydı vasattı yani :)))
ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Mar 2009, 16:39

[quote="hetepe"]Bence sorun aracından ne beklediğini bilmeyen ''bayan sürücüde''...
2005 1.2 64 HP lik arabamla 4 yıldır bir sorun yaşamadığım gibi komşumun arızalı 1973 ford granadasını en az 20 defa ,rampa yukarı çekme halatıyla çektim.

Dikkatinizi çekerim, Ford Granada (bilmiyorum) en az 1200 kg dir.ve rampa yukarı...

Bir sorun olmuş olabilir ama çok abartılı bir yaklaşımda bulunduğunu düşünüyorum.

Sadece benim arabamı görüp beğenerek 5 kişi daha skoda markasını tercih etti.(3 fabia, 2 octavia)

Ama servisin konuya yaklaşımı konusunda kendisine hak veriyorum.Yine de geçmiş olsun...
[/QUOTE]

senin 1.2 Granada çektiyse yenisi Impala çeker. daha güçlü....  bence kullanıcı bir video eklerse kökten çözeriz problemi. ben arabada bir şey olduğunu düşünmüyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 18 Mar 2009, 16:44

Onunki 70 HP sonuçta, daha iyidir.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti FabiaTDI » 18 Mar 2009, 16:50

cepni arkadaşımıza çok geçmiş olsun diyorum, inşallah skoda ile değil hiçbir araba ile tekrarını yaşamaz gercekten üzücü bir olay bende 2006 yılından beri Fabi TDI kullanıcısıyım Çok şükür şimdiye kadar kayde değer bir sorun yaşamadım fakat hiç unutuamadığım buna benzer bir bir anım olmuştu,  1995 yılında daha sıfır kilimetre renault Broadway almıştım 2 sene burnumdan getirdi beklide 10'dan fazla  yolda kaldım gitmediğim servis  kalmadı inanırmısınız depriaj baskı balata değiştirler, elektrik hattı yenilendi  hatta özel bir reno servisinde (akrabam olur) motoru bile komple indirildi  vs. vs ama malasef olmadı hiç ummadığım bir zamanda olmadık bi yerde araba tık kalıyordu sanki yakıtta pislik varmış gibi bir kaç kere tekliyor sonra kalıyordu neyse sonunda servis benden ben servisten bıkmıştım çözüm bulamadım elden çıkardım gitti bazı arabalarda sıfır veya ikinci el fark etmez kronik bi rahatsızlık oluyor,  hani doktorlar böyle derler yaa kronik hasta olmuşsun sen kardeşim :))))) formlarda aradadım cepni arkadaşımız gibi dertli olupda bindiği araca dert yanan kimler var kimler mercedes, bile bunlar yazılmış neyse arkadaşımıza tekrar geçmiş diliyorum.
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cepni » 18 Mar 2009, 17:40

cevap yazan herkese teşekkür ederim,

bayan sürücü cümlesi dışında tabiiki,

sonuçta f1 pilotu değilim,

daha önce audi ve micra kullandım,

hiçbir sorun yaşamadım ,

bu yüzden garip geldi yaşadıklarım,

zaten kalkarken yarım debriyaj kalkmassam kalkamıyorum,

arabayı değişik kişilere özellile kullandırdık,

herkes kalkışta da rampada da problem olduğunu söyledi,

galiba fazla beklenti sonu hayal kırıklığı yaşadığım için bu kadar tepki veriyorum,

tekrar ilgilenen herkese teşekkür ederim,

bir bayan sürücü olarak!!!
cepni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 18 Mar 2009, 17:48

ya burda tonla çelişki var araç neden kalıyor çocuklar niye ağlıyor gerçi çocuk işte durduk yere ağlar amaLOL bundan dolayı pişmansan ben sana 0 cady alıp 2 kere vites kutusu problemi çıkarmış bi arkadaş getiriyimBig%20smile
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti bülbül » 18 Mar 2009, 17:58

Merhabalar.

birkaç gündür forumda bazı arkadaşların bilinçsizce skoda markasına saldırdıklarını görüyorum.Eksiklikleri bizlerle paylaşmanız güzel.Ancak genellemeler yaparak yok skoda şöyle adi yok fabia böyle berbat diyerek yapılan saldırılar canımı sıkmakta.Benim octaviama binipte hayran kalmayan kimseyi görmedim daha.Ayrıca bu araçlar mercedes ya da Bmw değil.Birazda ona göre düşünüp yorum yapılmasını öneriyorum.

Bu arada umarım sizin yokuşta kalma sorununuz bir an önce giderilir.
bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 18 Mar 2009, 17:59

ÖNCELİKLE GECMİS OLSUN.

BU ARACI SERVİSTE Kİ ARKADAŞLAR SORUNSUZ YÜRÜTEBİLİYORSA SİZİNDE SORUNSUZ KULLANMANIZ GEREKİR. DEĞİŞİK ŞÖFÖRLER DENEDİ DİYORSUNUZ AMA SANIRIM SORUNUN NE OLDUGUNU SÖYLEYEREK DENETTİRDİNİZ. ŞÖYLE BİR ÖNERİM OLACAK. HİÇ SORUN YOKMUŞ GİBİ BİR BAŞKA SÜRÜCÜYE "ARAC RAMPADA NASIL KALKIYOR Bİ DENEYEBİLİR MİYİZ?" DİYE BİR ÖNERİDE BULUNARAK DENEME YAPTIRIN BAKALIM SONUC NE OLACAK? CÜNKÜ ÖN YARGI İNSANI İSTER İSTEMEZ ETKİLER...!

BENCE BU İŞİN BAYANI ERKEĞİ OLMAZ NİCE BAYAN SÜRÜCÜLER VAR ERKEKLERE TAŞ SÖKTÜRÜR. NİCE ERKEK SÜRÜCÜLER VAR KIZ BİLE SENDEN İYİ ARABA KULLANIR DEDİRTEN CİNSTEN. AMA SU GÖTÜRMEZ Bİ GERÇEK VAR İYİ KULLANAN BAYAN SAYISI MAALESEF COK AZ!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti GOKHAN ERTEMİN » 18 Mar 2009, 18:23

[quote="cepni"]cevap yazan herkese teşekkür ederim,

hiçbir sorun yaşamadım ,

galiba fazla beklenti sonu hayal kırıklığı yaşadığım için bu kadar tepki veriyorum,

[/QUOTE]

RAMPA LARDA  KALKARKEN EL FRENİ KULLANARAK KALKARSANIZ  DAHA KOLAY HAREKET EDERSINIZ  SANIRIM BEN  BİLE EL FRENI KULLANIYORUM  ARAÇİÇİN DE FAYDALI BİR SÜRÜŞ TEKNİĞİ DİR.  SKODA LARDA  KULLANILAN MALZEMELER  A KALITE  MALZEME OLUP  İMALATTA  WV DAHA FAZLA ÖZENLE İMAL EDİLİYOR  SANIRIM BIRAZ  PANIK BIR YAPINIZ VAR  VE  COCUKLARDA  AĞLAINCA  ELINIZ AYAĞINIZ  DOLAŞMIŞ SİZİN  BAZEN İNSANLARIN GÜNÜ DİĞER BİR GÜNE UYMUYOR  EĞER O YOKUŞTA  KALDIYSANIZ  Bİ DAHA GİDİN VE  SİZE ÖNERİLEN TEKNIKLERI KULLANARAK  KALKIŞ YAPIN  COCUKLARI ALMADAN  GİDİN  O ZAMAN ÜSTESİNDEN GELDĞİNİZİ GÖRÜP  BAŞARACAKSINIZ VE  MUTLU OLACAKSINIZ.

SELAMLAR  GOKHAN ERTEMİN 
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 18 Mar 2009, 18:40

[quote="cepni"]cevap yazan herkese teşekkür ederim,

hiçbir sorun yaşamadım ,

[/QUOTE]

ELİF HN  ARACINIZ  DÜZ YOLDA  1 VITESTE  GAZA BASMADAN  SABIT ROLANTI AYARINDA AYAĞINIZI DEBRIYAJDAN CEKINCE  KENDILIGINDEN  KALKIYORMU ? EĞER KALKIYORSA  SORUN YOK DEMEKTIR  ZATEN BU DURUMDA  RAMPADA BIRAZ  DAHA FAZLA GAZ VEREREK EL FRENINI DE KULLANARAK KALKIŞ YAPMANIZ  GEREKECEK.

SELAMLAR  GOKHAN ERTMIN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Mar 2009, 18:42

''bayan sürücü'' sozüm kimseyi kırmak için değil, bir sürüş stilini adlandırmak adınaydı.
Tabi birde sitede hepimiz erkek olduğundan alışkın değilim.

Ama şunu da iyi araba kullanan bayanlara derler: ''erkek gibi kullanıyor, helâl olsun!...''
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti GOKHAN ERTEMİN » 18 Mar 2009, 18:43

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="cepni"]cevap yazan herkese teşekkür ederim,

hiçbir sorun yaşamadım ,

[/QUOTE]

ELİF HN  ARACINIZ  DÜZ YOLDA  1 VITESTE  GAZA BASMADAN  SABIT ROLANTI AYARINDA AYAĞINIZI DEBRIYAJDAN CEKINCE  KENDILIGINDEN  KALKIYORMU ? EĞER KALKIYORSA  SORUN YOK DEMEKTIR  ZATEN BU DURUMDA  RAMPADA BIRAZ  DAHA FAZLA GAZ VEREREK EL FRENINI DE KULLANARAK KALKIŞ YAPMANIZ  GEREKECEK.

SELAMLAR  GOKHAN ERTMIN
[/QUOTE]

BU ARADA  FULYA DA O RAMPADAN IKI TANE  VAR  BIRI  M KOY  E DOGRU  BENZINCININ KARŞISINDA KI  DİĞERİDE  BEŞİKTAŞ A GİDERKEN  FULYA  STADININ KARŞINDAKİ  OTO PARK IN  YANINDAN  DİREK VALI KONAĞI CAD  SİNE  ÇIKIYOR  BEN DE ÇOK ÇIKTIM O YOKUSU  HEM SKODA  FELICIA  ILE  HEM HYUNDAI  ACCENT ILE  IKISI DE 1.3 MOTOR DU. VE 5 KISI VARDI  ARABADA 
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Mar 2009, 18:45

rölantide gazı bırakıp, aracın ilerleme yada istop etme durumu bir ölçü olmamalı. bunu ölçü kabul edemeyiz. hızlı çeksen istop eder, çok yavaş bıraksan belki gider belki ıkınır sıkılır, olmadı gider, ölçü değil. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 18 Mar 2009, 18:56

[quote="hakanerdogan"]rölantide gazı bırakıp, aracın ilerleme yada istop etme durumu bir ölçü olmamalı. bunu ölçü kabul edemeyiz. hızlı çeksen istop eder, çok yavaş bıraksan belki gider belki ıkınır sıkılır, olmadı gider, ölçü değil.  [/QUOTE]

SELAM HAKAN KARDEŞ  BAZI DURUMLARDA  FAYDASI OLDUĞU İÇİN SÖYLEDİM BÖYLELİKLE İLK KALKIŞLARDA  ARAÇ YANİ İSE  AYAR ALIŞTIRMASINA YARDIMCI OLUYOR. 

NASILSIN İYİMİSİN ANKARA  NASIL  GEÇEN CUMA KARLIYDI

KENDINE IY BAK

SELAMLAR

GOHAN ABİ
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 18 Mar 2009, 19:10

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="hakanerdogan"]rölantide gazı bırakıp, aracın ilerleme yada istop etme durumu bir ölçü olmamalı. bunu ölçü kabul edemeyiz. hızlı çeksen istop eder, çok yavaş bıraksan belki gider belki ıkınır sıkılır, olmadı gider, ölçü değil.  [/QUOTE]

SELAM HAKAN KARDEŞ  BAZI DURUMLARDA  FAYDASI OLDUĞU İÇİN SÖYLEDİM BÖYLELİKLE İLK KALKIŞLARDA  ARAÇ YANİ İSE  AYAR ALIŞTIRMASINA YARDIMCI OLUYOR. 

NASILSIN İYİMİSİN ANKARA  NASIL  GEÇEN CUMA KARLIYDI

KENDINE IY BAK

SELAMLAR

GOHAN ABİ
[/QUOTE]

YANI  GAZ VE DEBRIYAJ KULLANIMIN DA AYAK AYARI İÇİN
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi