pişmanım...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pişmanım...!

İleti hakanerdogan » 18 Mar 2009, 19:18

neyse abicim, ankarada havalar soğuk valla, kar bugünde merkezde sulu şekilde, ama gölbaşında babalar gibi vardı Smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 18 Mar 2009, 19:31

[quote="hakanerdogan"]neyse abicim, ankarada havalar soğuk valla, kar bugünde merkezde sulu şekilde, ama gölbaşında babalar gibi vardı Smile [/QUOTE]

İSTANBUL A YAĞSIN DİYE BEKLEDIM AMA YAĞMADI  YARDIMCIM GEÇEN HAFTA ANKARADAYDI PAZAR GUNU DONDU  BOLUYA  KADAR HEPNYAĞMIŞ 

BİDE BURAYA YAĞSA   İKİGÜN İŞE GİTMEM YATARIM VALLA
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 18 Mar 2009, 20:14

Arkadaşlar bende 1.4 101HP var. İlk aldığımda rampalarda ben de rahatsızlık duydum açıkçası. Ama şu anda çok memnunum arabamdan. Peki ne değişti derseniz sanırım ben değiştim :) Rampada devir istiyor bu makine, buna alıştığınızta sorun kalmıyor yani biraz bağıracak motor. Ama hanfendinin sorunu daha farklı olabilir, bence bu derece şikayet yaratıyorsa bir başka güvenilir serviste kontrol ettirmek gerekir. Araçta bir sorun olması kuvvetle muhtemel çünkü kendisi ilk kez araba kullanmıyor sonuçta bir kıyas yapabilecek tecrübesi var.
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehle » 18 Mar 2009, 20:17

MİYİDOĞAN ARKADASIMA KATILIYORUM... BENDE DE 1.4 101 BG SEDAN ARABA VAR... RAMPALARDA KESİNLİKLE YÜKSEK DEVİRLE GİRMEK LAZIM YOKSA TIKANIYOR ARAÇ... BENDE DE AYNI SORUN VARDI... ALIŞTIK YAVAŞ YAVAŞ ARTIK....
mehle
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Barış
Nereden: Kastamonu

İleti iceman70 » 18 Mar 2009, 20:17

elif hanım size tavsiyem yokuşta kalkacaksanız gaza biraz fazla yüklenin ve debriyajı yavaş yavaş salın kesinlikle kalkacaktırWink  yada söyle torku yüksek dizel bir araçta olabilir ama benim fabia zorda olsa mutlaka kalkıyor ve çok dik yokuşları rahatlıkla çıkıyor ama debriyaj biraz yukarda kavrıyor ona alışmak lazım
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 18 Mar 2009, 20:45

Ben fabia 1.2 64 hp kullandım.Şimdi 1.2 70 bg roomster kullanıyorum.İnanırmısınız, doblo 1.3 multijet ve opel combo 1.3 CDTI 'den daha iyi kalkıp ilerliyor rampada.. Yani ilk viteste kavrama ve hızlanma bakımından... Hızlandıktan sonra tabi dizel motor yer bitirir bizi :)

Eğer inanmayan varsa hodri meydan :)

Fanatiklik olarak görmeyin.Gerektiğinde yerden yere vururuz, gerektiği yerdede beğendiğimiz belirtiriz..

Fiat 500 1.2 69 beygir 860 kg otomobilin test verilerini incelemenizi öneririm.

"Şehir içi atak değil.Hızlanma yetersiz.Rampada rahat kalkamıyorsunuz.."

Şu anda piyasada skoda 1.2 motorlu otomobilden daha iyi bir araç görürseniz söyleyin onu alalım..

Markayı genel olarak kötülemek yanlış..O araca has bir arıza söz konusu olabilir.

Geçmiş olsun..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti cepni » 18 Mar 2009, 22:37

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="cepni"][/QUOTE]

ELİF HN  ARACINIZ  DÜZ YOLDA  1 VITESTE  GAZA BASMADAN  SABIT ROLANTI AYARINDA AYAĞINIZI DEBRIYAJDAN CEKINCE  KENDILIGINDEN  KALKIYORMU ? EĞER KALKIYORSA  SORUN YOK DEMEKTIR  ZATEN BU DURUMDA  RAMPADA BIRAZ  DAHA FAZLA GAZ VEREREK EL FRENINI DE KULLANARAK KALKIŞ YAPMANIZ  GEREKECEK.

SELAMLAR  GOKHAN ERTMIN
[/QUOTE]

[/QUOTE]
cepni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cepni » 18 Mar 2009, 22:41

Gökhan Bey 10 seferin 5- 6 sında kullanan herkes sorun yaşıyor dediğiniz konumda da,

diger kullandığım arabalarda hiç el freni kullandığım olmadı,ama bunda zaten el feriyle kalkıyorum hemen hemen her seferinde,
cepni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Cancan » 18 Mar 2009, 22:53

elif hanım öncelikle geçmiş olsun.
Ahhh keşke bir araç almadan önce fun club forumlarını da okusaydınız demek geçiyor içimden ama iş işten geçmiş. Büyük geçmiş olsun...

bende aralık ayında sırf çocuklar beğendi görünüşünü diye "SKODA" fabia II alma gafletinde bulundum. Allah kimseye göstermesin , kimseye bu tür bir aracı almak kısmet etmesin. Ben aracımın başına gelenleri bu foruma yazdığımda  dayak yiyormuş hissine kapıldım.

Uzuuuunca bir zamandır buraya bakmıyordum. Baktım ve yine içim karardı. Çok üzüldüm.

Nedir bu skodanın bizler gibi insanlara attığı kazık anlayamadım.

ben kafayı sıyırmadan FABİA II den kurtardığım için sanırım Türkiyenin en şanslı FABİA II maduru yum dur. Kimseye allah Nasip etmesin böyle bir durumu.

Tüh ki ne tüh.  ÇOOOK büyük geçmiş olsun. Ne diyeyim. sizi rahatlatmaya çalışamayacağım. sıkıntınızı da daha fazla artırmayayım.

ÇOOOK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN.  hemen elden çıkarmanın yolunu arayın derim. Ben Medyayı devreye sokma girişimimle aracı geri  verebidim. ( allah bilir kimin canını yaktı)

nerden girdim de siteye nereden gördüm cidden geçmiş olsun
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 18 Mar 2009, 23:23

[quote="Cancan"]Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler

Şu ana kadar sağlanan katkıların sonucu olarak amörtisör 'de sorun olmadığı çıktı ortaya 

" derude, irfant" fotograflar ve verdiğiniz emek için teşekkürler,

listeden amörtisör boş deliklerini çıkardım sayenizde içim rahatladı biraz. geriye kaldı şu sıkılmayan vidalar, yerine oturmayan ön kaput, daha sakin gideceğim servise en azından .

katkılarınız için teşekkür ederim
[/QUOTE]

[quote="Cancan"]

........

Ben aracımın başına gelenleri bu foruma yazdığımda  dayak yiyormuş hissine kapıldım.

.........

[/QUOTE]

Yukarıdaki iki yorum da size ait...

Lütfen daha tutarlı saygılı davranın.

İnsanları zan altında bırakmaya hakkınız yok!

Merak edenler aşağıdaki  linkin tamamını inceleyebilirler.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti cepni » 18 Mar 2009, 23:44

aslında ben bu işe beyaz eşya işi gibi bakıyorum,

iyisine rastlarsan senelerce kullanırsın ,

ama önemli bir nokta var işte,

sonuçta buzdolabında sebze taşıyorsun ,bir bozulur ,iki bozulur,olan sebzelere olur,

araba ise can taşıyor,

güvenmediğim bir arabaya kendimden önce çocukları bindirmek ağırıma gidiyor,

bu kadar üzüntümün tek sebebi bu,

o yüzden bende çok isterdim geri verebilmeyi,

şanssız bir dönemde de aldık arabayı,

aralık ayı,

şu an nerden baksan ötv indirimi de dahil kriz fiyatı ile 8-9 bin tl zarardayız,Shocked

birde sattığını düşün 2 aylık araba 2.ci el,

buyur burdan yak şimdi diyesim geldi kendi kendime...! Confused

herkesin olaya bakış açısının farklı olması normal,

en güzel örnek ,bir hafta sonra seçim var,

koca koca adamlar birbirini gırtlaklıyor neredeyse ,

güya amaç aynı ülkeyi düze çıkarmak ama her ağız farklı konuşuyor,

arabada da öyle işte,

hepsinin bir sevdalısı var,

ama ben fena alışmışım micrama,

işin kötüsü tek arabaya kaldık krizden ve görmek bile istemiyorum inanın,

ama çocukları okula bırakmak zorundayım servis bölgesi dışındayız,

sonrada eşim işi için kullanıyor,

bizim oralarda'' iki elim böğrümde galdı gardaş '' derler aynen öyle....

cepni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 18 Mar 2009, 23:53

Beşiktaşın yokuşlarını biliyorum.Bende dolmabahçedeyim.O yokuşlara hakikaten 1.2 az özellikle dik yokuşlardır.İlk kalkışta arabaya alışık değiseniz sizi üzer ama alıştıkça bu sorunu çözersiniz inanın.Bendede 1.2 var yokuşun her türlüsüne çıkarım amaa..çıkamıyacağınız yokuşa hiç niyetlenmeyin geri geri gidip tekrar deneyin derim LOL. Umarım probleminiz en kısa zamanda çözülür kolay gelsin aramıza hoş geldiniz.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti Cancan » 19 Mar 2009, 00:30

[quote="derude"]
[quote="Cancan"]Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler

Şu ana kadar sağlanan katkıların sonucu olarak amörtisör 'de sorun olmadığı çıktı ortaya 

" derude, irfant" fotograflar ve verdiğiniz emek için teşekkürler,

listeden amörtisör boş deliklerini çıkardım sayenizde içim rahatladı biraz. geriye kaldı şu sıkılmayan vidalar, yerine oturmayan ön kaput, daha sakin gideceğim servise en azından .

katkılarınız için teşekkür ederim
[/QUOTE]

[quote="Cancan"]

........

Ben aracımın başına gelenleri bu foruma yazdığımda  dayak yiyormuş hissine kapıldım.

.........

[/QUOTE]

Yukarıdaki iki yorum da size ait...

Lütfen daha tutarlı saygılı davranın.

İnsanları zan altında bırakmaya hakkınız yok!

Merak edenler aşağıdaki  linkin tamamını inceleyebilirler.

[/QUOTE]

hissettim dedim . öyle oldu anlamı çıkmasın sakın . Üzülürüm yanlış anlaışldı ise. Kimseyi zan altında bırakmak istemem. zan altında kalacak buradaki kişiler değil kurum= SKODA  olması gerekiyor. Arabanın kabahati büyükken sıfır diye satılmasında idi durum. bide ....

neyse derine inmeyelim. Patlayan kabak büyük. Yeniden o aracı sattılarsa vay ki ne vay...

sayın derude, irfant ve diğer arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar .
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 00:56

yav ne diyeyim ki... anlamadım gitti... babamın oğlunun değil skoda, batsın çıksın umrumda değil.

en iyisi kendi yoluma bakmak, fabiam köpek gibi çekiyor, gazlayınca kafasını yolda tutamıyorum, kaplan gibi yağmur çamur dinlemiyor, 150 le konya yolunda ıslak zemin, kepekliyi slalom yapa yapa tırmanan başka sınıf, böyle yol tutan demek istiyorum, bir araç var mıdır bu segmentte ve fiyatta?  az da yakan arabalardır... can taşırken tedirgin olmayın, çarpışma testleri inanılmaz değerlere sahiptir, güvenli araçlardır, çok sağlamdır, 10 yıllık micranın duman olup tanınmayacak hale geleceği kazadan sağ salim çıkarır Allah'ın izniyle...

görmeden ne desek boş...

Allah herkesin yardımcısı olsun, gönlüne göre versin...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 19 Mar 2009, 00:56

nasıl ya gaza basmadan debriyajı bırakınca araba mı kalkar ya direk stop eder her araç
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 00:57

[quote="iceman70"]nasıl ya gaza basmadan debriyajı bırakınca araba mı kalkar ya direk stop eder her araç[/QUOTE]

düzde gidiyor benim ki. hatta yer altı otopark çıkışı inanılmaz dik olan rampada 1 de gazı bırak tar tar tar tırmanıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Cancan » 19 Mar 2009, 01:12

[quote="hakanerdogan"]yav ne diyeyim ki... anlamadım gitti... babamın oğlunun değil skoda, batsın çıksın umrumda değil.

en iyisi kendi yoluma bakmak, fabiam köpek gibi çekiyor, gazlayınca kafasını yolda tutamıyorum, kaplan gibi yağmur çamur dinlemiyor, 150 le konya yolunda ıslak zemin, kepekliyi slalom yapa yapa tırmanan başka sınıf, böyle yol tutan demek istiyorum, bir araç var mıdır bu segmentte ve fiyatta?  az da yakan arabalardır... can taşırken tedirgin olmayın, çarpışma testleri inanılmaz değerlere sahiptir, güvenli araçlardır, çok sağlamdır, 10 yıllık micranın duman olup tanınmayacak hale geleceği kazadan sağ salim çıkarır Allah'ın izniyle...

görmeden ne desek boş...

Allah herkesin yardımcısı olsun, gönlüne göre versin...
[/QUOTE]

sevgili hakan ne kadar problem okudu isem ( zamanında kafa yemek üzere iken ) eski kasa ile ilgili değil idi. daha sonra takip ettim yağmur suyunu içeri almalar durup dururkene çatur çutur sesler frenler vs vs hepisi neredeyse yeni kasalarda

tamam sağlamlık vs ıvır kıvır ama işin  gerçeği şu

SORUNSUZ ARAÇ????

maalesef buda skoda değil...

ha bu segmentte derken?

neler var bakalım

ford fiesta

seat ıbıza

hyundai getz

hyundai matrix( bu segmentten de üst)

nissan micra ( favorim tek geçerim)

Nissan NOTE ( 2 gümlek üst) dizeli fabia 2 nin 14 benzinli fiyatına

vs

vs

vs

Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 01:15

yeni kasaya ısınamadığım bir gerçek ama, insan nasıl olur ya diyor, sonuçta daha yeni, daha gelişmiş olmalı. dediğim gibi dokunup sürmeden hissetmeden ne desem boş.

Allah herkesin gönlüne göre versin...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir