pişmanım...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pişmanım...!

İleti yexplorer » 19 Mar 2009, 01:16

[quote="hakanerdogan"] [quote="iceman70"]nasıl ya gaza basmadan debriyajı bırakınca araba mı kalkar ya direk stop eder her araç[/QUOTE]

düzde gidiyor benim ki. hatta yer altı otopark çıkışı inanılmaz dik olan rampada 1 de gazı bırak tar tar tar tırmanıyor.
[/QUOTE]

elbette birden çekince stop eder ama yavaş yavaş çekince rampa yada düz farketmiyor yola devam ediyor

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 01:20

valla ne diyim ''Cancan'' bey...

bende skodamı orda yazdıklarınıza değişmem, performansı, yol tutuşu, atletikliği, aerodinamisi, güçlü motoru, yakıtı ile...

genellemeyelim isterseniz. imzanız tepki çekecek nitelikte.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 19 Mar 2009, 01:20

Hani mercedes alsanız bile sorun çıkıp servis yollarını aşındırabiliyorsunuz..Bizzat yaşadım."0" km E200 ile..2007 yılında..

Sorunsuz araba diye bişey yok.! Ama genelleme yapmakta yanlış..Tamam sizde sorun vardır.Allah yardımcınız olsun..Ama " kesinlikle skoda almayın" demek olmaz!..."yok zaten siz demiş olsanızda ne fayda,..Bilen gider alır..Paşalar gibide biner..

Yanlış anlamayın, hata geneli değil..toplasan 1 kaç araçta sorun çıkar..Normaldirde..

Çevremde kaç arkadaşım skoda aldı, fabia aldı, Roomster aldı..Hiçbirinde öyle ahım şahım sorunlar duymadım.Kaldıki 3-4 senedir skoda ve skodacılarla iç içeyim..Her türlü sorundan haberimiz oluyor..Servisin bilmediği haberi ilk biz alıyoruz..

Sonuç olarak Genelleme yapmamak lazım..

Selamlar..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Cancan » 19 Mar 2009, 01:23

hemen değiştiriyorum imzayı
çok sinirlenmiştim ama artık kızmıyorum. Skoda alıpta hüsran yaşayanlara yardımcı olmak isterim ama o hakkı 1 kez kullanabildim. bi daha kullanmak istemiyorum. Bir satıcı olsa idim. bu rezaletin ardından bu işi bırakırdım. ama yinede tebrik ettim 2nci telefondan sonra TÜM PRESTİJİNİN YERLER ALTINA GİRECEĞİNİ SEZMİŞ OLMALI. iyi bir bedelle bu olayı çözdü yine de helal. ama

neyse

Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunsew » 19 Mar 2009, 01:25

Benim ilk aracım 1.2 motor fabia ve araç kullamayı onun üzerinde öğrendim. Trabzon gibi düzlüğü olmayan bir yerde ne aşırı kilolu yolcuları taşıdım, sebze halinden 300- 500 kilo karpuz sebze falan taşıdım, biraz zorlandığını hissettirir o kadar. Yayla yollarına gittim aslanlar gibi 4 kişi. Nerde denk geldiyse kalktı ve yürüdü benim gibi acemiyle hemde. 
      Acaba yeni kasa fabialarmı daha farklı, işin hıyarlığınamı kaçmışlardır bilemiyorum. Bir fark olabilir mi? Belkide yeniler daha iyidir  
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 01:31

[quote="Cancan"]hemen değiştiriyorum imzayı
çok sinirlenmiştim ama artık kızmıyorum. Skoda alıpta hüsran yaşayanlara yardımcı olmak isterim ama o hakkı 1 kez kullanabildim. bi daha kullanmak istemiyorum. Bir satıcı olsa idim. bu rezaletin ardından bu işi bırakırdım. ama yinede tebrik ettim 2nci telefondan sonra TÜM PRESTİJİNİN YERLER ALTINA GİRECEĞİNİ SEZMİŞ OLMALI. iyi bir bedelle bu olayı çözdü yine de helal. ama

neyse

[/QUOTE]

Allah için çok fark etti, bu problem değil, görüşünüzü elbette özgürce belirtmek hakkınız, belkide biz aynı şeyleri yaşamadığımız için sizlere aşırı şüphe ile yaklaşıyoruz haklı olabilirsiniz, zaten öylesinizde ama genellemeye karşıyım.

skodanın ürettiği yeni kasa fabia eğer öyle ise yerin dibine girsin, kimse almasın ve o arabaya lanet olsun, hepsi öyle ise...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 19 Mar 2009, 01:39

[quote="hakanerdogan"]
[quote="Cancan"]hemen değiştiriyorum imzayı

neyse

[/QUOTE]

Allah için çok fark etti, bu problem değil, görüşünüzü elbette özgürce belirtmek hakkınız, belkide biz aynı şeyleri yaşamadığımız için sizlere aşırı şüphe ile yaklaşıyoruz haklı olabilirsiniz, zaten öylesinizde ama genellemeye karşıyım.

skodanın ürettiği yeni kasa fabia eğer öyle ise yerin dibine girsin, kimse almasın ve o arabaya lanet olsun, hepsi öyle ise...
[/QUOTE]

LOLLOL
LOL

"skodanın ürettiği yeni kasa fabia eğer öyle ise yerin dibine girsin, kimse almasın ve o arabaya lanet olsun, hepsi öyle ise..."

KatılıyorumClap

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Cancan » 19 Mar 2009, 01:42

[quote="mygokhan"]Hani mercedes alsanız bile sorun çıkıp servis yollarını aşındırabiliyorsunuz..Bizzat yaşadım."0" km E200 ile..2007 yılında..

Sorunsuz araba diye bişey yok.! Ama genelleme yapmakta yanlış..Tamam sizde sorun vardır.Allah yardımcınız olsun..Ama " kesinlikle skoda almayın" demek olmaz!..."yok zaten siz demiş olsanızda ne fayda,..Bilen gider alır..Paşalar gibide biner..

Yanlış anlamayın, hata geneli değil..toplasan 1 kaç araçta sorun çıkar..Normaldirde..

Çevremde kaç arkadaşım skoda aldı, fabia aldı, Roomster aldı..Hiçbirinde öyle ahım şahım sorunlar duymadım.Kaldıki 3-4 senedir skoda ve skodacılarla iç içeyim..Her türlü sorundan haberimiz oluyor..Servisin bilmediği haberi ilk biz alıyoruz..

Sonuç olarak Genelleme yapmamak lazım..

Selamlar..
[/QUOTE]

sayın mygökan

haklı olabilirsiniz

ANCAAK;

bir olay benim başıma gelmiş ise bu olay %100 onu benim başıma getirenin sorunudur. Bu hep bu şekilde olmuştur ve olacaktır.

Bir araştırma sonucunu yazayım buraya

Bir müşterinin bir firmadan vaz geçme nedenleri:

1- Satış sonrası hizmet kalitesi

2-Satıcının tutumu

3-sorunla karşılaşıldığında sorunun çözülme yöntemi

4-Ayıplı mallar ile ilgili satıcının yaklaşımı

5-Daha önce memnun olmamış müşteriler

Müşteri bir sorunla karşılaştığında ne yapar??

çözümü için firmaya başvurur??? doğru mudur? yanlış

1 Müşterilerin %80 i o firmayı terkeder. %20 si sorunun çözümü için çaba sarfeder

2- Terkeden müşterilerin %80 i başka tanıdıklarına o firma ile iletişim kurmamalarını,, mallarını almamalarını telkin eder. kaç kişiye?? tanıdığı ve karşılaştığı herkese. Ayrıca kendisini haklı çıkarmak için de olabilecek en kötü sonuçları araştırır ve tezini destekler

3 memnun müşteri ne yapar?

memnuniyetini yakın tanıdıklarına anlatır.

Kaç kişiye anlatır?

yapılan araştıurma derki 7  kişi ye anlatır. Ancak ilk itirazda kendini geri çeker ve çevresine tavsiyede bulunmaktan kaçınır.

sonuç olarak;

memnuniyetsizlik Kronik bir hastalık gibidir. Memnuniyetsiz müşteri ömür boyu en kötü reklamdır. Her fırsatta Kendi başına gelen olayı ballandıra ballandıra anlatır ve diğer insanları uyarmayı bir TOPLUMSAL sorumluluk olarak görür.

Kısaadan hisse

bir ilaç da dahi ölüm riski vardır. ve bu ölüm riski 1/1.000.000 dir ( örnek)

ancak o ilaçtan dolayı ölen hasta için bu yan etki %100 dür. Yani milyonda bir değildir. Adam ölmüştür.

sanırım anlatabildim.
Cancan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 19 Mar 2009, 03:12

[quote="iceman70"]nasıl ya gaza basmadan debriyajı bırakınca araba mı kalkar ya direk stop eder her araç[/QUOTE]

Düzde yada hafif yokuşta oldukça kibar şekilde kaldırırsanız hiç gaza basmadan kalkar ve ondan sonrada gaza hiç basmasanız bile asla durmaz isterseniz dimdik yokuşa gelin ihtiyacı kadar otomatik olarak kendisi gaz verip 1.000 devirde aracı tutacaktır bu şekildede her türlü yokuşu 1. viteste tırmanır. Bu özelliğini trafikte çok sık kullanıyorum otomatik araç gibi oluyor bir nevi.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 19 Mar 2009, 03:22

[quote="cepni"]
ama önemli bir nokta var işte,

sonuçta buzdolabında sebze taşıyorsun ,bir bozulur ,iki bozulur,olan sebzelere olur,

araba ise can taşıyor,

güvenmediğim bir arabaya kendimden önce çocukları bindirmek ağırıma gidiyor,

bu kadar üzüntümün tek sebebi bu,
[/QUOTE]

Altı üstü araba yokuşta birkaç kez durdu diye nasıl bir güven sorunu yaşanabilir bu kadar basit bir olay karşısında anlamıyorum. Sanki teker yerinden fırlamış direksiyon çıkıp elinizde kalmış gibi bahsediyorsunuz. Benzininiz bitsede yolda kalırsınız, teker patlasada kalırsınız, su kaynatır kalırsınız, gece farınız patlar kalırsınız kalırsınızda kalırsınız bin tane ihtimal var bunların hangi birine engel olacak bir araç bulabilirsinizki.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cepni » 19 Mar 2009, 08:22

sn ? işte hanımlarla beylerin bir farkı daha ,

galiba fıtrattan gelen birşey,elimde değil...

2 hafta memleketteyim,

geldikten sonra bir kurcalicam bayilikten yukarı doğru,

gerekirse cıngar çıkarıp genel müdürü arabaya oturtup kullandırayım diyorum,

karşı tarafta bir yokuş vardı hatırlayamadım şimdi ismini,

etilerden köprüye dönüşte arka bir sokak-antikacılar falan vardır- oraya götürüp orda talim yaptırayım...!

son kararım şuan bu...

herkese kolay gelsin,

nazik insnanlarla-beylerle daha doğrusu,hanım yok galiba- tanışmaktan memnun oldum,

arasıra uğrarım inşaallah,

cepni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Mar 2009, 10:05

Her zaman bekleriz...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 19 Mar 2009, 10:15

[quote="Cancan"]elif hanım öncelikle geçmiş olsun.
Ahhh keşke bir araç almadan önce fun club forumlarını da okusaydınız demek geçiyor içimden ama iş işten geçmiş. Büyük geçmiş olsun...

bende aralık ayında sırf çocuklar beğendi görünüşünü diye "SKODA" fabia II alma gafletinde bulundum. Allah kimseye göstermesin , kimseye bu tür bir aracı almak kısmet etmesin. Ben aracımın başına gelenleri bu foruma yazdığımda  dayak yiyormuş hissine kapıldım.

Uzuuuunca bir zamandır buraya bakmıyordum. Baktım ve yine içim karardı. Çok üzüldüm.

Nedir bu skodanın bizler gibi insanlara attığı kazık anlayamadım.

ben kafayı sıyırmadan FABİA II den kurtardığım için sanırım Türkiyenin en şanslı FABİA II maduru yum dur. Kimseye allah Nasip etmesin böyle bir durumu.

Tüh ki ne tüh.  ÇOOOK büyük geçmiş olsun. Ne diyeyim. sizi rahatlatmaya çalışamayacağım. sıkıntınızı da daha fazla artırmayayım.

ÇOOOK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN.  hemen elden çıkarmanın yolunu arayın derim. Ben Medyayı devreye sokma girişimimle aracı geri  verebidim. ( allah bilir kimin canını yaktı)

nerden girdim de siteye nereden gördüm cidden geçmiş olsun
[/QUOTE]
Sizi okuyan da , arkadaş arabasıyla (Allah korusun) kamyonun altında kalmış sanacak !...

Maaşallah, pek de sağduyuluymuşsunuz.Tebrik ederim (!)

Altı, üstü bir rampayı çıkamamış, çocuklarından dolayı da paniklemiş.Hepsi bu kadar...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti AV-2006 » 19 Mar 2009, 12:25

2005 Kasımda aldım arabamı.3 yılımızı doldurduk beraber.Ne kronık denilen nede başka bir sorun yaşamadım.Memnun olmayan almasın aldıysada satsın.Bu bu kadar basit.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti iceman70 » 19 Mar 2009, 19:47

evt  evt özür arkadaşlar gerçekten gidiyormuş ama yavaş salmak kaydıyla, napalım 8 aylık söferiz LOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 19 Mar 2009, 19:51

[quote="AV-2006"]2005 Kasımda aldım arabamı.3 yılımızı doldurduk beraber.Ne kronık denilen nede başka bir sorun yaşamadım.Memnun olmayan almasın aldıysada satsın.Bu bu kadar basit.[/QUOTE]

bence o kadar basit değil, bende dedim ama ''istemeyen binmesin'' şeklinde idi, yoksa yardım etmekten, sorunlarının hallolmasında bir tuz tanesi kadar vesilem olsa mutlu olurdum...

ama şurda haklısınız Hocam, skodayı sevmeyipde, başka araçları emsal gösterip, hay nerden aldım bu skodayı diyenlere gülme krizine girsem az, ben mi aldırdım yahu?

ama sevipte sorun yaşayan varsa, basit değil tabi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 19 Mar 2009, 20:46

Bu konuyu yeni gördüm Smile

Elif hanım youtube den video izleyebiliyorsanız  şu videoyu izleyin

her skoda aracı üretilmeden fena işkenceden geçer..

yokuşta  kalkamayan bir araç olamaz

videoda  kalkılan yokuşlar ile kıyaslama yapabilirsiniz  1.2 motorda bu yokuşta kalkamadıysa üretilmez.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti room » 19 Mar 2009, 22:20

Forumlarda, ortak bir fikir alışverişiyle paylaşım alanı amaçlanır. Bu da Kurallara abağlı kalarak özgür bir biçimce düşüncelerini paylaşma ve eleştiriye sunulması ile gerçekleşir.

cepni kardeşimizin bizlerle sorununu ve fikirlerini paylaştığı için önce ona teşekkür etmek isterim. Yazılarını ve sorunla ilgili olarak  arkadaşlarımızın paylaşımlarını okudum. Yardımcı olmak haricinde olumsuz bir yazıya ben de raslamadım.

Sonucu ben de merak ettiğim için yazmak istedim. Sorun bence de teknik değil, o motor hacminde ki bir araca yabancı olduğu için kaynaklanıyor.

Daha önce 1,6 ve 2,0 motor gücünde değişik marka ve modellerde araç kullandım. 1,4 skoda almaya karar verdiğimde, sürüşle ilgili alışkanlıklarımın da değişeceği bir gerçekti. Yaklaşık altı aydır kullanıyorum, zor oldu alışmak ama şimdi problem yok çokta memnunum.

Deneyime gelince fikrimi söyleyeyim. Şöförlük ayrı sürücülük ayrı kavramlardır. Yaklaşık 35 yıldır o koltukta sürücü olmaya çalışıyorum. Şöför formlara yazı yazmaz arabamın şusu var der götürür ilgili yereBig%20smile 

Açıkçası hayatımız "doğru bildiğimiz yanlışlarla doludur." Deneyimlerini paylaşan arkadaşlardan çok şey öğrendim ve öğrenmekteyim, sen de öyle yap.

selamlar
Kullanıcı avatarı
room
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin
Arabanız: roomster 1.4

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir