pişmanım...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pişmanım...!

İleti octaviaman » 26 Mar 2009, 01:19

Bence fabia 1,2 nin çıkamayacağı rampa,yokuş veya yayla yok diyorum.Kullandım ordan biliyorum.Keçi gibi tırmanıyor maşaallah.İstisna şanssızlıklar kimisinin başına gelebilir.Ayrıca araba 1,2 motorcuk,çok dik yokuşlarda çekecen bire.Öyle octi gibi çıkamaz tabi.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti GOKHAN ERTEMİN » 26 Mar 2009, 19:00

[quote="derude"]Debriyaj ayarına dokunulamaz arkadaşlar yok böyle bir şey. Bilmeden konuşmayalım lütfen!

O olay 10 yıl önce bitti. Şimdi tüm araçlar da debriyaj otomatik ayarlanır araçtaki mekanik düzen tarafından.
[/QUOTE]

bilgi için teşekkür ederim   hemen skoda  yı arayıp sordum  onlarda otomatik dediler bende  hala eskisi gibidir diye düşündüğüm için bu öneriyi sunmuştum  bundan sonra  daha dikkat ederim  soğol arkadaşım  

debriyaj balatası  bittikçe  yukarda kavrar dediler  otomatik olduğu için  ve bu yüzden de  rampada  zorlama yapabilirmiş. 

teşekkürler  gokhan
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 27 Mar 2009, 00:01

2009 model Octavia aracımı ilk aldığımda birkaç hafta bende debriyaj a alışamadım..nedeni Octimin debriyajı çok hafifti (sanki debriyaj yokmuş gibi)...aradan altı ay geçti şu an başka araç kullandığımda "bu ne kadar sert bir debriyaj" diyorum ve arabama geçtiğimde oh be dünya varmış diyorum..Bence araca alışmak gerekir,eminim araca tam olarak alıştıktan sonra aracınıza dahada ısınacaksınızdır.Bir kaç ay önce eşime 2005 fabia special araç aldım,şimdi keşke başka araç alsaydım diyorum,fare gibi yetişemiyorum arkasından..LOLBu arada arkadaşın biri fabia ya alternatif bir kaç marka yazmış,çok güldüm...Yazdığı modeller arasında leon'u katmıyorum diğerleri Fabia'ya rakip bile olamaz...

şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 27 Mar 2009, 00:21

ya bu olayda 1 sürü çelişki war ben inanmıyor hiçbirine kaldıramıyosa aracı tamamen kendi hatasıdır. micra fabia dan üstün araçmı sanki. boşwerin arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti lazianke » 27 Mar 2009, 01:47

arabada biraz nasibin olacak. abimin garantili polo tdi bakımdan çıktıktan sonra 15 gün arayla bir  yatak sardı bir de ciddi bir enjeksiyon arızası verdiydi. tek bir piston hariç tüm motor aksamı değişmişti.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti cepni » 01 Nis 2009, 14:56

http://www.youtube.com/watch?v=ujkigJc2cNE

AhmetH  siteye erişim yasağı konmuş.....
cepni
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti devrim » 03 Nis 2009, 15:22

geçtiğimiz cumartesi banada aynı şey oldu.ertesi gün tamircime sorduğumda araba çok ısınmışmıydı dedi bende o gün konvay a katılmıştım sürekli 1. vites 2. vites. dediki aşırı ısınmadan olmuştur..bekledim şöle 1 saat kadar sonra tekrar denedim sorun yok.
devrim
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir