fabia da gacırtı gucurtu sesleri :)(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia da gacırtı gucurtu sesleri :)(

İleti taurus0181 » 30 Mar 2009, 18:02

arkadaslar bu gacırtı gucurtu iice artık canımı sıkmaya basladı yardımınıza ıhtıyacım var. bir tümsek aşarken , cukura girdiğinde vs ses müthiş yani. fren balatalarını sıfır yeni değiştirdim yaklasık 1 ay önce. sorun cozulmedi.hala devam sorun yani bilen arkadaslardan ricam ne olabilir.tsk  Confused

taurus0181
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 30 Mar 2009, 18:08

ayni durum olabilir bende de vardi, vites degistiriken, hatta devir dustugunde bile yapiyordu, burclari degistirdiler sorun cozuldu..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dedeoglu » 30 Mar 2009, 18:09

fabianın kronik sorunlarından biri ön takım burçlarını değiştireceksin dostum kafaya takacak kadar önemli değil 90 100 liraya yaptırabilirsin ama aman iyi bi ustaya götür yoksa 2 3 ayda TEKRARLIYOR  yaklaşık 2 saatte hallolur
dedeoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kayamert » 30 Mar 2009, 18:10

gacırtı gucurtu nun nedeni tabla burçları hocam iki gün evvel aracımın bakımını yaptırırken bu sorundan bahsettim tabla burçlarının deişmesi gerektiğini söylediler bişiler daha gösterdi ama tam anlamadım sonuç olarak yetkili serviste halihazırdaki yedek parça ve işçilikde ki indirimlerle beraber 250 YTL gibi bir fiyat çıkardı yaptırmaktan vazgeçtim durum bu...
kayamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xavi » 31 Mar 2009, 01:44

SERVİSE GİDİNCE BURÇLARIN DEĞİŞECEĞİNİ FALAN SÖYLEMEYİN SAKIN, SONRA ARIZANIN NEDEN OLABİLECEĞİNE HİÇ BAKMADAN DİREKT SÖYLEDİĞİNİZ ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYE KALKIYORLAR.. BENDEN SÖYLEMESİ. NEREDEYSE BİZİM ARABANIN BURÇLARINI BOŞUBOŞUNA DEĞİŞTİRİYORLARDI. Bİ DE BU SESLERİN HAVALARIN SOĞUK OLUŞUYLA DA ALAKALI OLABİLECEĞİNİ OKUMUŞTUM BU FORUMDA. BENCE HAVALARIN ISINMASI BEKLEYİN, SONRA DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPARSINIZ...
xavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 31 Mar 2009, 11:28

bu gacır gucur sesleri neye benziyor. tam olarak nerden geliyor. bende de var mı, benim de burçlar değişmeli mi diye histerik oldum bir an. hoş sadece kasislerden geçerken deri koltuk gıcırtısından başkasını duymuyorum ama belki duymam gerekip de duymadığım bir sestir.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti kayamert » 31 Mar 2009, 12:26

[quote="xavi"]SERVİSE GİDİNCE BURÇLARIN DEĞİŞECEĞİNİ FALAN SÖYLEMEYİN SAKIN, SONRA ARIZANIN NEDEN OLABİLECEĞİNE HİÇ BAKMADAN DİREKT SÖYLEDİĞİNİZ ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYE KALKIYORLAR.. BENDEN SÖYLEMESİ. NEREDEYSE BİZİM ARABANIN BURÇLARINI BOŞUBOŞUNA DEĞİŞTİRİYORLARDI. Bİ DE BU SESLERİN HAVALARIN SOĞUK OLUŞUYLA DA ALAKALI OLABİLECEĞİNİ OKUMUŞTUM BU FORUMDA. BENCE HAVALARIN ISINMASI BEKLEYİN, SONRA DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPARSINIZ...[/QUOTE]

çok doğru havaların ısınması ile bu seslerleri daha az duyuyorum..
kayamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 31 Mar 2009, 13:22

Bende sıfır olarak aldığım aracımda yaşadım aynı sorunu. Tüm araştırmalarım sonucu burclardan kaynaklandığını keşfettim. Ama burcları değiştirirken sakın  orjinali ile değiştirmeyin çünkü sorun orjinalinden kaynaklanıyor. Alternatif üreticilerin daha kaliteli ürünleri mevcut. Orjinali ile değiştirirseniz sorun aynen devam eder paranız gider sadece.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 31 Mar 2009, 17:35

Arkadaşlar fabianın genel sorunu tablo burçları ( fişek takozlarıda deniyor yanılmıyorsam),z rotlar (dik rotbaşları ) ve rot milinden kaynaklanan nedenlerden dolayı arabanızın öntakımı langur lungur olur.Bendede aynı sorun vardı fişek takozlarını ve rot milini değiştirdim biraz toparlandı ama tam anlamıyla düzelmedi sanırım z rotlardan kaynaklanıyor
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 31 Mar 2009, 22:22

ya bende arka taraftan sanırsam arabanın iç kaplamasından malzemesinden kaynaklanıyor küçük tıkırtılar var ben ona sinir oluyorumBig%20smile
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti sener » 01 Nis 2009, 00:47

hocam aynı sorun bendede vardı sadece burçlardaki lastikleri değiştirdiler sorun halloldu. bu sorun genellikle soğuk havalarda lastiğin sertliği ile daha rahatsız edici, havalar ısınınca sorun kendiliğinden kaybolabilirde. araç km'sini bilmiyorum ama burçları 75000'den önce değiştirme.(kullanıma bağı)
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 01 Nis 2009, 00:50

[quote="kayamert"] gacırtı gucurtu nun nedeni tabla burçları hocam iki gün evvel aracımın bakımını yaptırırken bu sorundan bahsettim tabla burçlarının deişmesi gerektiğini söylediler bişiler daha gösterdi ama tam anlamadım sonuç olarak yetkili serviste halihazırdaki yedek parça ve işçilikde ki indirimlerle beraber 250 YTL gibi bir fiyat çıkardı yaptırmaktan vazgeçtim durum bu...[/QUOTE]
250 nasıl olabilir, gözümün önünde y.serviste bir arkadaşa 100 tl fiyat verdiler.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti kayamert » 01 Nis 2009, 02:10

[quote="lazianke"][quote="kayamert"] gacırtı gucurtu nun nedeni tabla burçları hocam iki gün evvel aracımın bakımını yaptırırken bu sorundan bahsettim tabla burçlarının deişmesi gerektiğini söylediler bişiler daha gösterdi ama tam anlamadım sonuç olarak yetkili serviste halihazırdaki yedek parça ve işçilikde ki indirimlerle beraber 250 YTL gibi bir fiyat çıkardı yaptırmaktan vazgeçtim durum bu...[/QUOTE]
250 nasıl olabilir, gözümün önünde y.serviste bir arkadaşa 100 tl fiyat verdiler.
[/QUOTE]

400 lü bir rakamdan yedek parça ve işçilik indiriminden sonra 250 TL ye yaparız dediler ön takımı elden geçiyodu tabla burçları birde bir parça daha gösterdi tekere bağlantılı demir çubuk  çok anlamıyorum fiyatı duyunca ne olduğunuda sormadım forumda okuduğum kadarı ile zihnimde  sizin bahsettiğiniz gibi bir fiyat kalmıştı yaptırmadım kalsın dedim ama bu aralar havalar ısındı o sesi artık duymuyorum
kayamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taurus0181 » 01 Nis 2009, 16:38

arkadaslar hepinize paylaşım için tesekkur ediyorum. bu forum amacına ulasıyor her gecen gun. sesler konusunda bi kac aydaha bekleyeyim diorum sizin de dusuncelerinizi alarak ama kafama arabaya zarar verir mi beklememm die sorular takılıyo. ne dersiniz havaların ısınmasını beklemm sorun olur mu zaman kaybı acısından . birde arkadasımızın biri km sormustu bu aralar arac 78 bin de. tekrr paylasımda bulunan tum arkadaslara tsk   Tongue
taurus0181
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taurus0181 » 01 Nis 2009, 16:40

birde arkadaslar bu konuda ii bi usta bilen varmı ist ümraniyede oturuyorum... parcadan ziyade işçilik  önemli galiba bu araba ttamir işlerinde. tavsiyelerinize önem veriorum. gör Star
taurus0181
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 01 Nis 2009, 18:17

[quote="iceman70"]ya bende arka taraftan sanırsam arabanın iç kaplamasından malzemesinden kaynaklanıyor küçük tıkırtılar var ben ona sinir oluyorumBig%20smile[/QUOTE]

Arka koltukları bir sefer bile olsa katladıysanız yeniden açınca kancalar tam oturmuyor ve ses yapıyor. Çözüm; Kilidin geçtiği demir çubuğa yumuşak bant sarın Big%20smile 
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sanitabey » 02 Nis 2009, 02:19

BENDEDE VERDI BEN SALINCAK FİŞEKLERİNİ DEĞİŞTİRDİM SORUN HALLOLDU.TOPLAM 40TL PARA VERDİM
sanitabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 02 Nis 2009, 14:28

ön göstergeden gelen seslere çözüm bulan arkadaş var mı 
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir