Eksantrik Kapağı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Eksantrik Kapağı

İleti dejavu » 03 Nis 2009, 17:32

Arkadaşlar benim fabişin eksantrik kapağı kırılmış, motor yağ atıyordu sürekli. Tecrübesine güvendiğim bir ustaya götürdüm bana sadece kapak için 185 Lira fiyat verdi. Mecbur kabul ettim ama hiç içime sinmedi, biraz pahalı mı diye. Yağ, keçe vs. diğer parçalar içinde 90 lira malzeme ücreti. Epey pahalıya patladı bana. Bu konuda bilgisi olan var mı, sizce normal mi bu fiyat?

dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 03 Nis 2009, 17:37

Yanlış mı anladım bilmiyorum ama silindir üst kapağından bahsediyorsunuz sanırım.Eğer doğruysa ve de yağ atıyorsa bu parça önemli.Piyasayı bilmememe rağmen yapılan işi gözümde canlandırdığımda rakam o kadar da korkunç gelmedi bana.
Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti dejavu » 03 Nis 2009, 17:45

yok, yok silindir üstünde değil bu. motorun sağında kayışlara bakıyor yüzü. ordan sızan yağ da kayışlara geliyordu ve motorun sağ kısmı tamamen yağ oldu. Hatta bu parçayı ankarada bulamamışlar, istanbuldan getirdiler.

Bu arada uyarmış olayım buradan, usta bana sorunun aracın daha önceden bilya dağıtmasından ve bunun tamirinin yapıştırmak gibi klasik usullerle yapılmasından kaynaklandığını söyledi. Tabi aracı aldığımda bu konuda bilgim yoktu ama siz siz olun en basit arızada dahi güvendiğiniz ustalara teslim edip üç kuruş fazla vermekten kaçınmayın derim ben.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 04 Nis 2009, 13:35

Dün akşam aldım aracı. Bana 555 TL hesap çıkarttılar. Hatırladığım 185 eksantrik kapağı, 150 işçilik, 65 Yağ, 20 Keçe, 75 lira kayış ve gergisi(bu ekstra oldu, değişmesi gerektiğini söylediler) 60 lira da ıvır zıvır parçalar.

İşin daha kötüsü aracı aldıktan yarım saat sonra bir baktım su kaçırıyor bu sefer. binbir güçlükle eve geldim, sabah tekrar aynı yere götürdüm. Bu sefer de devirdaim moturunun arızalı olduğunu söylediler ve yapılanlarla bi alakası olmadığını anlattılar ve bununda 150 lira ek masraf anlamına geldiğini söylediler.

Kafayı yedim yiyecem. Sizce haklı olabilirler mi? Eksantrik kapağı yapılırken devirdaim pompası nasıl bozulur aklım almıyor benim.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umitfatihgenc » 04 Nis 2009, 21:21

Bu işin iççinde bi iş var gibi kardeş.Gunahını almak istemem ama belki devirdaim pompasını bilerek bozdu yada biyerini çıkarttı bilerek.Sen başka ustalara git bi sor başından geçen olayı.Sen kime gidiyosun bilmiyorum ama sana ankarada iyi ustalar tavsiye edebilirim istersen.İşçilikleri 10 numara gerçekten.
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: U-F-G
Nereden: İzmir
Arabanız: 2012 Yeni İ30

İleti serdar5306 » 05 Nis 2009, 01:51

zaten kayış gergi rulmanı devirdaim pompası beraber çalışan parçalar kesin söküp takarken bir şey yapmışlardır bence senin ustanda iş yok başka birinede göster
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti dejavu » 06 Nis 2009, 11:53

Başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Devir daim pompasını da yaptırdık, sonra aldım arabayı 10 km gitmeden yağ göstergesi yandı. Tekrar çağırdım adamları geldiler müşir bozulmuş dediler. Yok artık dedim. Bakalım yine bıraktık arabayı, değiştirip getirdiler gelirken yine yanmış lamba. orjinal takılacak dediler yine bıraktım. Allah sonumuzu hayretsin bakalım. Beş kuruş vermem daha.

Bu arada gittiğim yer Uludağ otomotiv. Skoda servisi kendisi. bilen bilir.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 06 Nis 2009, 13:39

bu uludağ otomotiv yetkili servismi özel servismi.? bu kadar arızayı üst üste vermeside pek normal değil ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hetepe » 06 Nis 2009, 14:00

Uludağ servisi biliyorum, Yetkili servis olmayan bu yer daha çok motorsporları ile ilgilenmekte olup, bizim arabalarda çok fazla bilgi ve birikime sahip olduklarını zannetmiyorum.Arıza ile ilgisi olmayan parçaların bu işlemler sonrası arızalanması bana özensiz çalışmayı hissettiriyor.Olan olmuş artık, sorunlar giderildiyse bir daha uğramamanızı öneririm.
Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti agros » 06 Nis 2009, 14:35

aynı kapaktan bende muzdarip olmuştum ama ben sadece contasını değiştirip yağ katmıştım sıfırdan. 60 yağ, 40 işçilik(tanıdık olduğu için), 4tl de conta yaptırdım o kadar. bence de özensiz bir çalışma olmuş. Ankara'lı arkadaşların tavsiye edeceği daha iyi ustalar muhakkak mevcuttur...!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti umitfatihgenc » 06 Nis 2009, 14:48

Dostum bide sen sen ol arabayı bırakma sanayide,isterse en guvenilir usta olsun basında bekleyeceksin.Yoksa daha cok basın agrır,adamlar para almak için neler yapmıyo ki?
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: U-F-G
Nereden: İzmir
Arabanız: 2012 Yeni İ30

İleti dejavu » 06 Nis 2009, 16:40

Sağolun arkadaşlar. Acemisi sayılırım bu konuların. Kulağıma küpe olsun bunlar. Tekrar sağolun. Hele şu fabişi sağ salim bi alaydım ellerinden.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 06 Nis 2009, 23:50

Geçmiş olsun, bahsettiğiniz kapak tam olarak tirger toz koruyucu  kapağı mı, en üstte.

Trigeri ve ekipmanlarını koruyor. İki klipsle tutturulmuş kapak mı?
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti dejavu » 07 Nis 2009, 11:56

Yok hayır o kapak değil. Motoru koruyan büyük kapaktan bahsediyorsun sanırım. Benim sorun motorun gövdesinde mekanik bir parça. Motorun sağ tarafında bulunuyor. Karterin biraz üstünde kayışa doğru bakıyor yüzü.

Sonunda çözüldü galiba. Dün aldım arabayı henüz bi sorun çıkmadı. İnşallah da çıkmaz ama işkillendim bi kere.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vwgroup » 11 Şub 2012, 01:19

arkadaşlar ankarada 2 adet uludağ servis var biri uludağ skoda diğeride benim servis uludağ volkswagen özel servis bunu belirtme sebebim uludag skoda ile uludag volkswagen servislerinin birbirleriyle karıstırılmaması doqal olarak kendimi belirtmemdir sayqılarım la
vwgroup
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: doğan uludağ
Arabanız: volkswagen

İleti umutgiray » 20 Şub 2012, 15:26

doğan usta; serzenişinde haklı arkadaşlar.

ben bakımlarımı doğan ve zafer ustanın sahibi olduğu 88 otosanayi sitesi 2. bölgede yer alan uludağ volsvagen de yaptırıyorum. arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. ankara da olanlarada tavsiye ederim.

şimdi uludağ skoda yazılınca benim aklıma zafer ve doğan ustanın servisleri geldi doğal olarak ve yazılanları ustaların üzerine konduramadım. nihayetinde bildiğim tanıdığım insanlar.

doğan usta burada açıklayıcı bişeyler yazmasa adamlar güme gidecek.

Kişi veya kurumlara yönelttiğimiz eleştirilerde tam ve açıklayıcı bilgilere yer verelim başka insanları töhmet altında bırakmayalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir