2. el hangi fabia alınır.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2. el hangi fabia alınır.

İleti nehuse » 05 Nis 2009, 20:27

96 bin km de  2000 model felicia glxi aracımı değiştirme niyetim var .Bir çok araca baktım ford focus ,mitsubishi lancer,hyundai era vs yine döndüm dolaştım fabia da karar kıldım eskişehirde skoda tutulmasada 2. eli düşük gitsede  felicia beni üzmedi fabia da üzmez diye düşünüyorum.
Forumu ve diğer kaynakları inceledim bir çok fabia modeli var .Bilgim az olduğundan size değiştirme nedenlerimi sıralamak istiyorum bana ona göre nokta atışı tavsiyede bulunursanız sevinirim.

1-Model yükseltme
2-yakıt sarfiyatını düşürme (lpg yada dizel)
3-felicia ya göre biraz daha performans

Aracı yoğun olarak şehir içi kullanacağım arada uzun yola çıkıyorum sollamalarda vs biraz daha atak bir araç istiyorum.Sitede gördüğüm kadarıyla fabia 1.4 100 bg olanlar tavsiye ediliyor.Ama 1.2 kullanıcılarıda aracın torkundan bahsediyor.Bir de eski felicia motorundan bozma fabia motoru olanlar var .Çok arıza verdiği söyleniyor.Hangi seneden sonra çıkan motorlar yeni nesildir.Lpg ye hangi motorlar güzel cevap verir.Yada dizel alırsam senede 10000 km falan yapıyorum fazladan ödeme yapmama değermi bu tip bilgileri deneyimli arkadaşlar verirse sevinirim.

nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti 41 AZ 989 » 05 Nis 2009, 21:04

benim bilgiğim kadarıyla yeni nesil motorlar 2003 yılından sonradır ayrıca fabia 101 hp den şaşmayın tam istediğiniz kiriterde bir araçtır ayrıca LPG de sorun hiç çekmessin 
41 AZ 989
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 05 Nis 2009, 21:28

Birader, senin feliden benim de vardı. Ağustos 2008 de sattım. sen de tam benim gibi bir araba arıyorsun. ben 2004 fabia combi 101 beygir aldım bir de atiker taktırdım. az yakıyor ve performansı süper. feliden yarı yarıya az yakıyor. Uzun süre octavia almak için uğraştım ancak 17 bin civarı temiz bir octavia ile karşılaşamadım. sonunda fabiada karar kıldım memnunum. hem de combi tavsiye ederim bagaj sorunun olmaz.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti serdar5306 » 05 Nis 2009, 23:46

senede 10000 km yapacaksan benzinli al 101 bg memnun kalırsın duruma göre tüp takarsın
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti hetepe » 06 Nis 2009, 11:12

101 lik lerden elegance donanımında alırsanız performans ve konfor açısından rahat edersiniz ama KM si az olmak koşuluyla...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti nehuse » 06 Nis 2009, 14:14

[quote="barutoglu"]Birader, senin feliden benim de vardı. Ağustos 2008 de sattım. sen de tam benim gibi bir araba arıyorsun. ben 2004 fabia combi 101 beygir aldım bir de atiker taktırdım. az yakıyor ve performansı süper. feliden yarı yarıya az yakıyor. Uzun süre octavia almak için uğraştım ancak 17 bin civarı temiz bir octavia ile karşılaşamadım. sonunda fabiada karar kıldım memnunum. hem de combi tavsiye ederim bagaj sorunun olmaz.[/QUOTE]
Arkadaşım bende yazılanlardan sonra fabia  101bg kombi yada sedan da karar kıldım sence lpg takılı mı alsam alıp kendim mi taktırsam yada lpg montajlıysa dikkat edeceğimiz bir marka vs  varmı..
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 06 Nis 2009, 15:52

Açıkçası LPG'siz alıp kendin taktırmanı tavsiye ederim. Bazen lpgli olup tamamen lpg sorunlarından dolayı satışa çıkaranlar oluyor. Sorunlarını bilemeyebilirsin. Ben atiker marka taktırdım. Çevremde BRC öneriyorlar ancak ben bazı milli mülahazalar (paramızın yabancılara gitmemesi falan gibi vs.) sebebiyle Atiker'de karar kıldım. 2000 km oldu henüz hiçbir sorun göremiyorum. geçen kontrole götürdüm. hiçbir sorunu çıkmadı. Atikerin fast I sistemini taktırmıştım. Fast II sisteminde sorunlar meydana geldiğini söylüyorlar.  Marka konusundaki genel kanaat, kaliteli bir ustalık olursa markanın önemli olmadığı yönündedir. bunun yanında  tabiki bazı LPG markalarının kalite farkları muhakkaktır. Ona göre de fiyat farkları oluşmuştur. Ancak atikerin yedek parçalarının da diğerlerine nazaran ucuz olduğunu söylemişti usta.  Nitekim iki yıl garanti bitince parçalar yavaş yavaş değişmeye başlayacaktır bunu da gözönünde bulundurmak gerekir bence. Atiker fast I'i kullanan biri olarak iyi bir ustaya taktırman ayrıca taktırırken başında durup ilgilenmen şartıyla tavsiye ederim. kullanılan bakır boruların kalınlığı filan önemli sonra heryeri delik deşik etmemeleri önemli. takan usta ile uygun bir şekilde görüş alışverişinde bulunarak taktırman tavsiye olunur.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir