Ne talihsiz başım var !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ne talihsiz başım var !

İleti dejavu » 09 Nis 2009, 17:51

Arkadaşlar daha önceden fabişin arıza yaptığını filan yazmıştım ama bi bitmedi derdi. Soğuttu iyice kendinden. Kısaca özetleyim başıma gelenleri

1-Yağ sızdırıyordu eksantrik kapağı değişti
2-Kayışlar ve gergisi değişti (Yıprandığı söylendi) (1+2 Masraf: 525 TL)
3-Bitti derken tamirden çıktıktan yarım saat sonra devir daim bozuldu
4-Devir daim pompası değişti (Masraf : 160 TL)
5-Yine çıktıktan yarım saat sonra yağ lambası yandı.
6-Yağ müşüri bozulmuş, değişti (iki kere) (para vermedim tabi)
7-Yine tam çıkacam servisten olduğu yerde stop etti. hemen baktılar ama birşey yok. öyle devam ettik.

ve halen araba damla damla su kaçırıyor. yine aynı yere götürdüm dün ama arabanın su kaçırmayacağı tuttu. haliyle kendimden şüphelenmeye başladım. Az önce yine baktım arabanın altında bi miktar su.

Şimdi bu kaçırma işinin yukarıdaki işlemlerden hangisi ile alakalı olduğu konusunda bi fikri olan var mı? Bugün yine gidecem gerçi ama yine birşey bulabileceklerini sanmıyorum.

Ankarada olanlar için Uludağ skoda'yı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
   Saygılar.

dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 09 Nis 2009, 17:54

Bu arada arabayı alalı 6 ay oldu ve şimdiye kadar ne bi gram su koydum nede ufacık bi tık dedi arabam. Nazar değdi kesin..
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 09 Nis 2009, 18:10

Önceden su kaçırmıyorsa devirdaim pompası değişimi sonrası bir eksik işlem yapılmıştır, daha önceki konuda da belirtmiştim, Ankara'nın en eski Skoda servisidir Uludağ.Ama tamir ve müşteriden ziyade ralli ve motorspoları üzerine ağırlık veriyorlar.Özensiz ve önemsemeyen çalışma stilleri var.Kimseye de önermiyorum şahsen.Benim daimi gittiğim ve önerebileceğim bir usta ya da servis yok, çünkü kimden memnun olup başkasına önerdiysem yüzüm kızardı, mahçup oldum tanıdıklarıma.
Tekrar geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti dejavu » 09 Nis 2009, 18:23

Sagolasın Engin kardeş ilgin için. Bu servisle ilgili söylediğin herşeye katılıyorum ama ettik bi eşeklik yapacak birşey yok şu saatten sonra.

Ancak istediğim güvenilir bi ustadan ziyade ilk etapta arızanın onlardan kaynaklandığını kendim tespit edip bunu en uygun şekliyle onlara izah etmek. Sonrası için bakacaz artık iyi bi usta. (yetkili servis düşünüyordum ama forumda okuduklarımdan sonra ondan da caydım)

Battı balık yalpalar... Allah sağlık versin yeter ki..
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 09 Nis 2009, 19:15

serkan öncelikle su eksiltiyormu onu tespit etmek gerek. hemen sormak istiyorum aracın altında su damlaları gördüm dedin. klimayı çalıçtırmış olmayasın. biliyorsunuzki klima çalışınca evaparatörde genleşen su buharı tahliye hortumundan yere akıtılıyor. motor soğukken radyatör genleşme kabındaki suyun seviyesini bir kalem vasıtasıyla işaretle. aracın düz olduğundan emin ol. sonra birkaçgün dolaş. yine motor soğuk iken ve mümkünse ilk işaretlediğin yerde tekrar kontrol et. eksilme varsa sistem gerçekten su kaçırıyordur
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti dejavu » 09 Nis 2009, 20:07

Bildiğin eksiltiyor abi. akşam dolduruyorum işten çıkarken yarım litre- 1 litre arası. ertesi sabah işe geldiğimde tekrar bakıyorum su kabının dibine inmiş su seviyesi. Klima kullanmıyorum ayrıca. (ancak tamirden çıktığında nedendir bilmem AC düğmesi basılı duruyordu.)

Usta dediğine göre motor yenilenmiş, suyu çekmesi normalmiş bikaç kere su ilave edilmesi gerekebiliyormuş ama bu öyle birşey değil. Şöyle söyleyim durduğu yerde yaklaşık yarım saatte bir damla atıyor. Hal böyle olunca tespit edilmesi de zor. Hele bi daha uğrayım aynı yere bu akşam, gelişmelerden haberdar ederim yine.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Nis 2009, 20:15

[quote="hetepe"] önerebileceğim bir usta ya da servis yok, çünkü kimden memnun olup başkasına önerdiysem yüzüm kızardı, mahçup oldum tanıdıklarıma.
Tekrar geçmiş olsun.
[/QUOTE]
çok şükür öyle bir tecrübe yaşamadım ama, yaşayan bir iki skodacıdan sonra artık ben de öyle düşünüyorum.ClapClapClap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fıratt » 09 Nis 2009, 20:37

talihsiz başın değil değil fabian varLOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti barutoglu » 09 Nis 2009, 20:53

[quote="dejavu"]Arkadaşlar daha önceden fabişin arıza yaptığını filan yazmıştım ama bi bitmedi derdi. Soğuttu iyice kendinden. Kısaca özetleyim başıma gelenleri

1-Yağ sızdırıyordu eksantrik kapağı değişti
2-Kayışlar ve gergisi değişti (Yıprandığı söylendi) (1+2 Masraf: 525 TL)
3-Bitti derken tamirden çıktıktan yarım saat sonra devir daim bozuldu
4-Devir daim pompası değişti (Masraf : 160 TL)
5-Yine çıktıktan yarım saat sonra yağ lambası yandı.
6-Yağ müşüri bozulmuş, değişti (iki kere) (para vermedim tabi)
7-Yine tam çıkacam servisten olduğu yerde stop etti. hemen baktılar ama birşey yok. öyle devam ettik.

ve halen araba damla damla su kaçırıyor. yine aynı yere götürdüm dün ama arabanın su kaçırmayacağı tuttu. haliyle kendimden şüphelenmeye başladım. Az önce yine baktım arabanın altında bi miktar su.

Şimdi bu kaçırma işinin yukarıdaki işlemlerden hangisi ile alakalı olduğu konusunda bi fikri olan var mı? Bugün yine gidecem gerçi ama yine birşey bulabileceklerini sanmıyorum.

Ankarada olanlar için Uludağ skoda'yı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
   Saygılar.

[/QUOTE]

Geçmiş olsun. Uludağ Skoda'yı bilmiyorum ama Benim rutin yağ değişimi ve fren balatalarının kontrolünden ibaret iş sonrasında Lojistik Skoda da bir ay önce 50 TL almıştı. Bana fazla geldi bu rakam ama hiçbirşey demedim. Sizce de çok değil mi ?
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti MEGAN » 09 Nis 2009, 21:03

Bunların tamamı sizin gittiğiniz servisten kaynaklanıyor olabilir ne servisler gördük bence hatayı arabada değil serviste arayınn ;)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti mbarman » 10 Nis 2009, 10:34

sana motor su çeker diyen ustayı öpüyorum. ya kendini çok uyanık görüyor yada karşısındakini aptal. motor bileşenleri ahşap yada tekstildenmiki su çeksin. si..... ordan. o servisi sıkıştır. gerekirse mahkemeye başvurmakla tehdit et
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 10 Nis 2009, 11:10

Dün akşam eve giderken anormalleşen frenlerim nedeniyle AND skodaya gittim, ön balataların tamamen bittiğini gördüler, motorun altındaki plastik korumanın kırık olduğu görüldü.demir karter koruma takıldı, ön balatalar değişti, arkalar temizlenip ayarlandı.Kasa altında düşen birçok plastik tapa yerine ücretsiz olarak takıldı.Kampanya indirimi ile toplam 210 tl verdim.(140 tl si karter koruma.) çok ciddi çalıştılar, verdiğim para uygun gibi geldi bana...

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mbarman » 10 Nis 2009, 11:36

karter muhafaza kdv dahi 120 tl. pazarlık ederseniz 100 tl ye takıyorlar. bence fiyat yüksek
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti dejavu » 10 Nis 2009, 11:36

Abi çok iyi fiyat gerçekten. kampanyada indirim % kaç ki? Hiç işçilik almamışlar gibi geldi bana. Gerçekten çok uygun olmuş. Bende mi bi uğrasam acama.

S.... et benim gittiğim yeri. Allahından bulsunlar. Bu arada sanırım anladım. Hareret göstergesi normal görünüyor ama aşırı ısınıyor galiba motor. Sabah işe geldiğimde iki gündür su haznesine bakıyorum bi cızırtı geliyor ve tahliyeden buhar atıyor. Akşam ise (sabahları yokuş yukarı aşırı trafik, akşamları yokuş aşağı kısmen az bi trafik)fazla birşey yok gibi görünüyor.
Bildiğim iki usta var. Hafta sonu önce şaşmaza sonra ivedik'e, birinden biri çözer elbet. Çok can sıkıyor bu şekilde.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 10 Nis 2009, 11:37

Bu 100 dediğin plastik karter koruma mı, demir mi? Çünkü ben daha pahalı diye duymuştum. Yani 180 civarı gibi.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 10 Nis 2009, 11:55

Orijinal olan plastik (yada bakalit) 110 tl idi, öyle olunca demirini almak daha cazip geldi.149 dediler 140 aldılar.Bu arada karteri de vurmuşum, içine göçmüş olarak gördük.Bu tür durumlarda işe yaradığı söylendi.
O kadar para verdiğin halde sıkıntıların giderilmemiş.Bence bu servisi dene, paran gitse bile en azından arızaları giderirler, gidermezlerse ya da bir sorun yaşarsan karşında şikâyetini önemseyecek birçok muhatap bulursun.(Servis yönetimi, yüce oto, doğuş gibi...)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mbarman » 10 Nis 2009, 12:38

istanbul atik skoda. 2 ay önce metal koruma 120 çektiler. pahalı dedim. 100 tlye taktık bilginize
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 10 Nis 2009, 12:41

Arkadaşım o arıza neden kaynaklıdır bilmiyorum fakat bildiğim birseyi paylaşayım. Arabayı alırken bir tanıdık vasıtasıyla bir skodacı buldum gidip gösterdim, a dan zye herseyine baktılar arabanın. Motoruna, kmsine, kaportasına, yürüyen aksamına vs...

Ve tek kuruş para almadılar.  Ondan sonra oraya gittim hep.

Sileceklerimi değiştirdim, yağına suyuna baktırdım. Silecek suyu eklettim. Fren balata vs.. kontrol 15 lira verdim. İşlerini de gerçekten güzel yapıyorlar. Çok da iyi insanlar.

Ostim de atisan kavşağında bilginler otomotiv var.

Tavsiye ederim.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir