Alternatör kayışı gergi bilyası dağıldı!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alternatör kayışı gergi bilyası dağıldı!!!

İleti merasity » 13 Nis 2009, 18:00

daha 3 ay önce 90bin bakımında değiştirmiştim alternatör kayışını. dün şarj lambası yandı, sanayiye gittim, bi baktım, kayışı falan dağıtmış, gergi bilyası kitlenmiş, sonra kırılmış yerinden.

özel serviste yaptırdım, parçalar orjinal , fiyatlar nası arkadaşlar ??

110 tl kayış gergisi, 20 tl alternatör kayışı, 15 tl( motor yağı eklendi, 1,5 lt), 30 işçilik. total: 175 tl

merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 13 Nis 2009, 19:11

Geçmiş olsun.

90 bin km bakımını yaptırdığınız yer yetkili servis mi?

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti merasity » 13 Nis 2009, 19:14

evet, yetkili servis. onların hatası yokmu bu işte. çıkan bilyayı bi görseniz, bu nası çalışmış dersiniz. imkan yok döndermeye, küf pas tutmuş tamamen.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 13 Nis 2009, 19:27

Alernatör kayışı dışında kayış dışı bir gelişme olsa hadi yıpranmadan falan denilebilir ama değiştirilen kayış kopunca iş değişir bence.

Aslında direkt onlara gidip nedir,ne değildir bu durum diye sormalıydınız.

İcabında kusurlarının olup olmadığı tespit ettirilip gereği yapılırdı.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti dejavu » 13 Nis 2009, 19:32

ben geçenlerde değiştirdim kayış ve gergisi 75 tl fiyat vermişlerdi. diğerlerini bilemem ama. Özel servisti gittiğim. Ayrıca roadfighter arkadaşa katılıyorum bence önce yetkili servise bi sorsaydınız en azından. gerçi şu sıralar aynı derdi çekiyorum, bazı iş bilmez ustaların beceriksizliği mi işgüzarlığımı bilemem ama türlü türlü problem çıkartıyor araç. Tekrar tekrar gidiyorum ama her gidişimde yüzler biraz daha ekşiyor.

Ama yetkili servis biraz daha ilgilenirdi kanımca.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 13 Nis 2009, 19:34

[quote="dejavu"]ben geçenlerde değiştirdim kayış ve gergisi 75 tl fiyat vermişlerdi. diğerlerini bilemem ama. Özel servisti gittiğim. Ayrıca roadfighter arkadaşa katılıyorum bence önce yetkili servise bi sorsaydınız en azından. gerçi şu sıralar aynı derdi çekiyorum, bazı iş bilmez ustaların beceriksizliği mi işgüzarlığımı bilemem ama türlü türlü problem çıkartıyor araç. Tekrar tekrar gidiyorum ama her gidişimde yüzler biraz daha ekşiyor.

Ama yetkili servis biraz daha ilgilenirdi kanımca.[/QUOTE]

Zaten bizim bazı esnaf bir işi doğru yapamadığında siz o işin üstüne giderseniz işi o iyi yapamadı olmuyor da siz "cins adam" oluyorsunuz.

Sanayide bazen duyarım müşterisinin arkasından -haklı olmadığı halde- atıp tutanları.

Yüzleri kızaracağına yüzleri ekşiyor işte.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti merasity » 13 Nis 2009, 20:06

gergi bilyasının bağlandığı gergi mekanizması var. bağlantı yeri komple kırıldığı için sadece bilyayı değil, mekanizmayı komple değiştirdiler.
biraz önce başka bi servise sordum, bilya, kayışi işçilik 103 tl, bilyayla mekanizma komplei kayış işçilik 153 tl dediler.

yetkili servise gitme şansım olmadı, sanayide hemen yaptırdım. şu saatten sonra yetkili serviste bi hak iddaa edebilirmiyim. çünkü triger set ve alternatör kayışı değişirken kontrol edip uyarmaları lazımdı bu yıpranmış diye
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir