Fabia LPG Tavsiye ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia LPG Tavsiye ?

İleti Bluedays » 27 Nis 2009, 13:17

Arkadaşlar, 2005 model 1,4 16 valve fabiama lpg taktırmayı düşünüyorum. BRC Markanın iyi olduğunu duydum. Sizlerinde tavsiyelerini almak istiyorum. Taktıran ve kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Birde ankara'da bu konuda bana önerebileceğiniz lpg servisi hangisi?
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Hakan kanka seninde yorumunu bekliyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti LiLPlayya » 27 Nis 2009, 14:55

Bende 1.4 101 hpLik fabiama LPG taktıracağım 3 haftadır araştırıyorum. Prins ve TeLefLex markaLarı çok harika sistemLer ama fiyatLarı çok uçuk geLdi bana. Şu an düşündüğüm tek marka Tomasetto 1000 tl fiyatında 10 taksit yapıLıyo. Maaşımı aLdığımda bu kiti taktıracağım.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 27 Nis 2009, 15:01

BEn 101 lık fabıama OMVL marka taktırmıstım italyan bır marka su an performans ve yakıttan memnunum motor arıza ışığı yakmıstı onuda sistemı aldatıcı bır parca takıp sondurduler..LPG taktıracagınız yer arabayı iyi tanıyor olsun ve lpg sistemı kalıtelı olsun.. ucuz diye bılınmedık markalar taktırmayın derim sonra arızalarla çok uğrasırsınız. birde motor arıza ışığının yanmıyacagına dair garanti isteyin.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Bluedays » 27 Nis 2009, 15:48

arkadaşlar lütfen yorumlarınızı belirtin. Yorum yazan arkadaşlarada teşekkür ediyorum.

Bu konu benim açımdan biraz acil. Yarın lpg taktıracağım. O yüzden yanlış bir tercih yapmak istemiyorum. Lütfen yorumlarınızı paylaşın.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 27 Nis 2009, 15:50

Bu Tomasetto markasını çok araştırdım. KuLLandıkLarı tüm parçaLar kendi üretimLeri. Tartarinin kuLLandığı yazıLımı kuLLanıyorLar. Prins ve TeLefLex de Tomasettonun şamandırasını kuLLanıyor oLması, son kuLLanıcıLarın yorumLarı  ve Türkiye Distrübütörü oLan İLsay Otomotivin yetkiLiLerinin çok iLgiLi davranması tercih sebebim oLdu.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 27 Nis 2009, 15:53

Kardeş araştırmanı ne yönde yaptın? Bende araştırıyorum ama herkes her marka için birşeyler söylüyor.

BRC ve landi renzo çoğunluğun tavsiye ettiği markalar. Sen bu konuda araştırma yaptın mı?

Benimle paylaşırsan sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 27 Nis 2009, 16:17

Bu markayı buLmam biraz tesadüf oLdu. Prins ve teLefLexi araştırırken siteLerde ısrarLa Tomasetto marka şamadıra taktırmaLarını tavsiye ediyorLardı. O sayfaLarda gezinirken bi link buLdum ve bu markayLa tanışmış oLdum. İsterseniz o linki Ö.M. dan atabiLirim.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dejavu » 27 Nis 2009, 18:33

Arkadaşım ben 2001 68 hp fabiam için bundan 5-6 ay önce Tartarini takdırdım. (maliyeti 1600 idi o zamanlar, şuan hiçbir fikrim yok) Gayet de memnumum. model, beygir düşük olduğundan mıdır bilmem, motor ışığı filan da yanmadı. Marka olarak memnunum ama takdırdığım yeri tavsiye etmiyorum.

O dönem araştırdığımda benim de aklımda 3 sistem vardı, BRC, Landirenzo, Tartarini. Kısmet Tartariniye oldu.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaComfort » 27 Nis 2009, 21:47

Ben BRC kullanıyorum ve son derece memnunum, tavsiye ederim... Ankaradaki yetkili servisler  için 2a mühendislik web sitesine bi bakmanı öneririm.
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti capadocia » 28 Nis 2009, 01:07

arkadaslar merhaba
forma yenı uye oldum ve bende artık bır skodalıyım:)  yakın zaman once skoda fabıa 1.2 2006 model bır aracım oldu ve aracıma lpg taktırmayı dusunuyorum fabıa 1.2 aracı olup da bana tavsıye verebılecek arkadaslar varsa sevınırım.
capadocia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fenokulu » 28 Nis 2009, 04:25

2A Mühendislikte 2004 Fabia ma BRC tüp taktırdım. 1550 peşin olarak sadece tüp parası verdim. Araba ne hata mesajı nede performansta en ufak düşüş gösterdi. 250 km de tam olarak 30,3 ytl yaktı. 250 km nin 50 km ye yakını şehir içi . Kilometrede 120 kuruş gibi bir değer veriyor.

fenokulu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti newera » 28 Nis 2009, 23:06

dostum ben 1.2 2004 aracıma ankarada brc taktırdım, istersen sana bilgileri verebilirim,ne arıza ısıgı nede performans bir sıkıntı ile karsılasmadım cok sukur
newera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetin17 » 29 Nis 2009, 00:50

landirenzo benimki ve çok memnunum. biraz sesi çok sanki. sadece o. bu hafta sonu ankara istanbul arasında ortalama 110 km hızla gittim. 36 tl gaz ile 368 km yaptım.allah nazardan korusun. . şehir içi aynı gaz ile 270 km yapıyor.
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti capadocia » 29 Nis 2009, 00:56

cok tsk ederım arkadaslar bır sorun olmadıgını ve performansında bır sorun yasanmadıgını bılmek benı mutlu ettı ben atıker taktırmayı dusunuyordum yoksa yerlıden vazgecıp ıtalyan mı taktırmam daha dogru olur acaba?
capadocia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 29 Nis 2009, 01:24

Atikeri pek tavsiye etmem zira enjektör hızLarı yavaş oLduğu söyLeniyor. Tabi bu sadece duyduğum.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti illegance » 02 May 2009, 12:45

Merhaba Arkadaslar...

Arkadaslar bende de 2004 101 Hp var elegance.

Akla karayı seciyorum su anda taktırsam mı para denklestirip dizel mi alsam seneye diye.Dizel de 1.3 malesef skodada yok vergide yılda 250 Tl ye kadar fark oluyor cunku.

Fabia dizel yakıtı kokluyor ama VW TDI motoru bırakmıs avrupada ve cok da gurultulu diyorlar.

Benım tereddutte kitlendigim nokta

STEPNEYİ cıkartma ve Kapalı Garaj olayı.

Onca AVM, işyeri ve Apartman Kapalı Garaj,- ve stepne ömürde bir de lazım olsa gerektimi gerekli..

Kullanan arkadaslardan +/- değerlerini paylasıp karar vermeme yardımcı olması arkadasların.

Hatcback arabaya takan arkadaslar ne cozum buldu yada nasıl ikna etti kendini :)
illegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 02 May 2009, 14:28

Arkadaşım ben BRC Sıralı Sistem taktırdım sonunda bende senin gibi kararsızdım ama :)
Ben geçen ay 300 tl benzin alınca karar verdim gaz taktırmaya :) Yarı yarıya olsa 150 veya %40 dan 130 lira karım olacaktı eğer arabam gazlı olsaydı.

Burada da araştırmalar yaptım. BRC de karar kıldım. Şimdilik bir sorun yok.
Olacağını da zannetmiyorum.

Gelelim bagaj meselesine. Stepneyi çıkarıp, simit tüp taktırdım. Senin sorun stepne ne olacak yönünde galiba

Stepneyi eve koyacaksın. Yani şehir içinde stepne taşımak yok. Onun yerine sipreyler var lastigin patladığında sıkıyorsun köpük lastiginin içinde genleşerek şişiriyo gideceğin yere kadar en az 50-60 km seni idare ediyo. Bunu kullanabilirsin. Bu konudada bu spreyin lastiği çürüttüğü yönünde duyumlar aldım ama ne kadar doğru bilmiyorum. Ben bunun yerine bir tane pompa alcam. Yolda kalırsam şişircem.

O da beni zaten en yakın yere götürür. O da olmazsa aracım kaskolu ve ücretsiz çekici hizmeti var. Bunu da ben düşünmeyeyim. ARarım gelir çekerler aracımı en yakın lastikciye.

Kapalı yerlerde park edemiyorsun. Bu konuda benim düşüncem zaten çoğu alışveriş merkezine araba ile asla gitmem. O trafiği ve otopark eziyetini çekmenin bi mantığı yok zaten.

Binersin metrona, dolmuşuna, taksine bütün araçlar senin.

Benden bu kadar arkadaşım ne yönden bakarsan bak her yön lpg yi işaret ediyor bence daha fazla para harcamadan lpg ni taktır.

ve amorti etmeye başla geze geze :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti FabiaComfort » 02 May 2009, 23:09

Hayırlı olsun hem lpgye karar vermek hem de Brc iyi seçim olmuş:) Kullandıkça daha iyi anlayacaksın iyi bir seçim yaptığını. Ayrıca kapalı otoparklara falan girmekte hiç sıkıntı olmuyor merak etme kimse bakmıyor bile:)
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir