Fabia LPG Tavsiye ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia LPG Tavsiye ?

İleti Bluedays » 08 May 2009, 15:40

Çoğu lpg'nin takıldıktan sonra aracın motor arıza ışığını yaktığını öğrenmiştim.

En çok da bundan korkuyordum. Bu yüzden kiti taktırmadan önce servisten bu konuda garanti aldım. Daha doğrusu iki konuda garanti istedim. Birincisi yakıt, ikincisi motor arıza ışığı yakmaması.

Yakıt konusunda servis dedi ki, %42 ile %44 arasında yakıt tasarrufu yapacağınıza dair garanti veriyoruz.

Motor arıza ışığı da kesinlikle yanmaz dedi. İşçilik önemli bu konuda dediler. Dedikleri gibi oldu. Neredeyse 10 gündür arıza ışığı falan hiç yanmadı fakat bu konuda tedirginim.

Baterrist arkadaşımızın söylediği gibi bunlar yanıltıcı bir parçayla o arızayı susturuyorlarsa ve normal arızada da ışık yanmazsa ne olacak?

Bunu nasıl anlayabiliriz???

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti barutoglu » 10 May 2009, 15:31

Bende motor arıza ışığı üç ay sonra yandı. yani 3 ay hiçbir sorun gözükmedi. Benim tahminim bu üç ay gibi sürede lpg yakıtları motordaki normal değerleri değiştiriyor sensörler de buna bağlı olarak da arıza veriyor. Çözümünü bilemiyorum ama. Ustama sordum o yanar durur çözümü yoktur kafanı takma dedi. "Durmak yok yola devam" Smile dedi.

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti barutoglu » 10 May 2009, 15:32

[quote="BaTeRRiiSStt"]90-100 ytl civarı bir paraydı yanlıs hatırlamıyorsam.Ancak gecen gun bir arkadasımla konusurken aslında yazılım ile o ışığın hallolduğunu kendısının oyle yaptırdıgını soylemıstı.arkadasın aracı opel zafira.ayrıca sistemi aldatan o parcanın dıger motor arızalarında da ışığı söndürdüğünü gercek arızaları göstermediğini söyledi. bilmem ne kadar doğru soyledıklerı.[/QUOTE]

Bu söz konusu yazılım lpgnin yazılımı mı yoksa skodanın yazılımı ile mi ilgili acaba?
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti yates » 06 May 2011, 15:37

arkadaşlar 2007 1.2 fabiama çok araştırmaladan sonra tomassetto marka lpg takdırdım performans olarak hiç bir kayıp yok fiyat olarak da çok uygun işçiliğini de gayer güzel yaptılar. çok menmunum taktıracak olanlara tavsiye ederim.
yates
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eminx99 » 07 May 2011, 01:18

2002 fabia 101 elegance aracıma bende çok düşündüm ve uzun araştırmalarım sonucu 3 ay önce atiker safe fast taktırdım.1000 km kullanıyorum hiç sorun yok çok memnunum keşke yıllar önce taktırsaydım.fazla para vermeye gerek yok sistem aynı arıza lambası olayınıda demelerine göre son sistemlerinde çözmüşler.usta hiç sorun çıkmaz dedi.1000 tl 12 taksit simit tüp alışveriş merkezlerinede giriyorum arabanın gazlı olduğu belli olmuyor.kullanım açısından benzinle hiç farketmiyor
fabia 101 elegance
Kullanıcı avatarı
eminx99
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emin meriç
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 101 elegance

İleti marasakkaya » 13 May 2011, 15:06

ben 4 ay önce 1400 tl ye zavoli lpg dönüşüm sistemi taktırdım çok memnun kaldım. ve benim araç 1.4, 16V ,101bg şehir içi 230, şehir dışı 150 yakıyor.
Kullanıcı avatarı
marasakkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali akkaya
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda fabia 2005 101 hp

İleti eupan » 12 Kas 2011, 16:59

Mrb arkadaslar bende 2006 fabia 1.4 otomatik var düz ile otomatik uyumu farklı brc ve bmd uymadı kullanmış olan var ise markasin yazarsa sevinirim. Otomatik arac sahibi arkadaslardan yardım bekliyorum.
eupan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eupan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Rabia clasic 1.4 otom.

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir