fabia 1.2 32.000 kmde bakım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 1.2 32.000 kmde bakım..

İleti skodacı » 22 Mar 2007, 21:15

hans35 kamyoncuların mazot yerine yağ kullandığını belirtmişsin...bunu bende biliyorum.bu bir kamyoncu raconudur.(yakıt deposuna yağ ilavesi)
konumuzla vermiş olduğun bu örneğin hiç bir ilgisi yok...farlı marka yağ kullanımının zararını kısa vadede değil uzun vadede cezasını çekersiniz...ve şunuda söylüyeyim artık tüm markalar kendi belirledikleri yağın dışında yağ kullanılan araçlardan kaynaklanan sorunlarada(yak yakma gibi...)garanti onayı vermemekte...irfant  hocam eğer o bazı yetkili servisler en dandik filtreyi kullıyorsa bu servisleri bildir,ben biliyorumki sen orijinal ile orijinal olmayan filtreyi ayırabilecek kapasitedesin...saygılar...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 22 Mar 2007, 23:20

Hiç bir şey olmaz.Örnek olarak ben Yüce otoyu aradıktan sonra bana hangi yağ kullanacağım konusunda bilgi verdiler.Her markanın hangi vizkosite oranına göre yağ kullanacağımı söylediler.Yani bu da Bp 0w40,castrol slx longlife 5w30,mobil 0w30 elf i de verdiler ama hatırlayamadım.Yani Skodacı arkadaşımın dediği yağları almadım gittim Bp 0w40 yani bp visco 7000 i kullandım.Demirel in dediği gibi vamı bunun başka izah tarzı?Gökhan arkadaşım würth kullanmışsa kullanmıştır. Bu,şu kullanmayabilir ama o kullanmış.Eyi de etmiş.Aferin sana Gökhancığım.Ayrıca Gökhan bu işi kafaya taktımı valla o yağı çektirir içinden bu sebeble lutfen dikkat edelim.Alman malı bir yağ kötü olamaz.Castrol üretiyormuş diyor daha ne olsun.http://www.bp.com/genericarticle.do?cat ... Id=6001337
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir