kedi girmiş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kedi girmiş

İleti pusu » 23 May 2009, 23:51

selam arkadaşlar sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak  istiyorum. ben ocak ayında 2004 model fabia combi special. malum ankara soğuk memleket bir akşam işten eve gelip aracımı evin önüne park ettim. ertesi gün aracın bir yağına suyuna bakayım diyip kaput u açtığımda hava filitresinin bulunduğu o siyah kara kutu nun üstünde çamur kedi tüyü ve pati izleri gördüm. gece ben aracı park ettikten sonra motorun sıcaklığına gelen bir kedi hala çözemediğim bir yerden motor bölmesine girmiş filitrenin üstünde uyumuş. allahtan gece acil bişey olmadı da çıkıp kediyi parçalamadım orada. combi special olan arkadaşlara duyurulur. askerde land rower aracın motoruna giriyorlardı. bir kediyi pervane parçalamıştı oradan uyandım olaya. daha önce başına böyle bir olay gelen varmı, veya nereden girdi bu kedi buraya nasıl kapatabilirim bu güvenlik açığını. bilgisi olan varsa sevinirim.

pusu
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 24 May 2009, 00:08

motorunuzun altında kartel muhafaza yok diye tahmin ediyorum. oradan kıvrakça sızabilir motora.

bendeki şu tarz bir şey.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti pusu » 24 May 2009, 00:35

yok var hatta o üçgen delikler dahi aynı
pusu
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 24 May 2009, 00:36

madem öyle biraz kafa yorayım.

kaput kapalı iken o kedito hava filtresi kutusu ile kaputun arasındaki daracık yere nasıl kıvrıldıda uyudu...?

kaput bi yerde açılmış olabilir mi?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti şahinbey » 24 May 2009, 03:24

Aynı olay eşimin Fabiasında oldu..ancak biz kaputu açmadan marşa basınca motordan tak-tuk diye bir ses geldi motoru durdurup kaputu açdığımda kedi kıyma olmuş...her taraf kan ve tüy.Tanıdık bir ustayı getirdik adam maske ve eldivenleri takıp motoru temizledi (inanın bana milyar verseler kendi aracım olduğu halde yapmazdım,Allah razı olsun o ustadan).Vantiletör kayışı kopmuş,usta onuda taktı,aynı gün kartel muhafaza taktırdım araca.Şimdi hanım aracı çalıştırmadan önce kaputa bi vuruyor,birkaç dakika bekliyor ondan sonra çalıştırıyor.Bu bizde tik oldu...
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 24 May 2009, 12:27

Vay be trajekomik bir durum, ama bi yandan da uzucu tabi.. Soguktan yer bulamayip ta oraya kadar girmisler ...
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 24 May 2009, 12:53

aks kenarındaki boşluk bir kedinin girmesi için yeterlidir. yani engeleyemezsiniz. ama şöyle bir çözümü var. soğuk havalarda aracınıza binmeden önce motor kaputuna birkaç kez vurursanız oraya saklanmış olan bir canlı varsa kaçmasını sağlarsınız. motoru da biraz geç çalıştırın.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mygokhan » 24 May 2009, 14:32

Bizim burda çok olur..Çokkedivar..

Çalıştırmadan önce kontağı açıp bekliyorum.O anda motordan gelen seslerden korkup patır kütür çıkıp gidiyorlar...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 24 May 2009, 15:11

kaputa vurmayla kaçacak olsa merkezi kilit sesi, kapı açma sesi, kapı kapatma sesi yeterli olurdu kanımca.

zira bu sesleri duyup hepten içerde pısma durumu yaşayabilir hayuvan Smile en iyisi bakmak
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Koray » 24 May 2009, 20:32

durum ayniyle vaki olmuştur. ancak kedi ne yazık ki çok şanslı değildi. triger kayışına kapılmış olmalı ki ilk çalıştırma anında  bir silkinme ve kaputu açtığımda her taraf kedi tüyü olmuştu. ölüsünü görmedim kaçabilmiş demek ki ama biraz zarar görmüştü hayvan.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 24 May 2009, 22:28

Kedi deyince aklıma otomobille ilgili bir fıkra geldi çoğunuz biliyordur.
Almanlar-Japonlar-Türkler arabaların yalıtım testlerini anatıyorlarmış

Almanlar söz almış;
Biz kediyi arabaya kitleriz öbür gün bakarız kedi havasızlıktan ölmüş ise arabalarımızın sızdırmazlığı tam deyip onaylarız demiş.

Sözü sonra japonlar almış;
Biz kediyi arabaya kitleriz öbür gün bakarız kedi havasızlıktan yarı baygın ise sızdırmazlık onayı veririz demişler.

Sözü en son Türkler almış;
Biz kediyi arabaya kitleriz öbür gün bakarız kedi kaçmamışsa sızdırmazlık onayı veririz.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir