Lpg yaptırcam yardımm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg yaptırcam yardımm

İleti iceman70 » 28 May 2009, 15:19

arkadaşlar aracın vizesi yaklaştı lpg yaptırıp öyle sokmak istiyorum 1000tl çivarı tutuyor lpg sizce ne marka olsun 1.4 101hp motora en iyi hangisi uyuyor hangi sorunlarla karşılaştınız ve o sorunlara karşı garanti alıyım mı lpg yaptıracagım yerden.sonra tüv'e gitmeden önce neler yaptırmam lazım bu ruhsata işletme felan nasıl olucak bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum bu zamana kadar fazla resmi işlerle uğraşmamıştım artık iş başa düştü benim halletmem lazım gerçekten yardımlarınızı bekliyorum. birde bu eksoz emisyon'u var ağustosta o nasıl olacak ?

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 28 May 2009, 15:27

ne marka taktırırsan taktır ama işi bilen ustaya taktır . . motor arıza ışığı yanmama garantisi al derim..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti iceman70 » 28 May 2009, 15:31

peki bu ruhsata işletme vs evrak işleri nasıl olcak ne gerekecek bana ??
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti skinoske » 28 May 2009, 16:41

Abicim Karaman, Konya'ya yakın sanırım.Direk git Atiker'in fabrikasına orda taktır.Ordaki usta çok çok iyiymiş duyduğuma göre.
Ruhsata işletmek için tamamını bilmiyorum ama, sızdırmazlık raporu alıcaksın sanırım mak.müh.odasından, birde lpg yi takan yer proje çizip verecek sana.Başka birşey lazım mı bilmiyorum.Ha bide para lazım :)

Baterist in dediği gibi, marka değil taktıracağın yer önemli.Atiker taktırmanı tavsiye ederim.En azından para yabancıya gitmez.Benim Octavia'da var Atiker.1.5 senedir hiç sorun çıkarmadı.Ama taktırmadan önce çok araştırdım.Özellikle taktırdığım yer konusunda tavsiye alıp öyle gittim.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 28 May 2009, 16:54

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... &PN=1&RN=1

umarım bu anketin sonucu karar vermenizde yardımcı olur.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti dejavu » 28 May 2009, 17:23

ben aracı ilk aldığımda taktırdım lpg. hatırladığım kadarıyla işlem sırası şu şekilde.

-lpg taktırıyorsun.
-gaz sızdırmazlık raporu alıyorsun. (Karaman bilemem ama ankarada iki yerde veriliyor ve mak.müh. odasına tabi yerler. fiyat 25 tl idi)
-Sigorta poliçene lpg diye işletiyorsun (belki ben ilk aldım diye de olabilir, emin değilim)
-Hemen hemen her sigortacıda bulunan EK-1 belgesini doldurtuyorsun (10 lira idi)
-muayeneye gidiyorsun, ek-1 + sızdırmazlık raporu + 110 TL nakit veriyorsun
-ordan emniyet-trafik şubeye gidiyorsun ve muayene istasyonunun onayladığı ek-1 ile beraber ruhsatı teslim ediyorsun. Tek yaprak değişiyor sanırım sonradan takınca onun fiyatı da 45 tl olması lazım.
-bir iki gün sonra gidip ruhsatı teslim alıyorsun.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 28 May 2009, 20:18

hm tşkler birazcık uğraşacam konya yakın 1 saatlik yol oraya yaptırmayı düşünüyorum buradada var atiker ama yerinde yaptırmak daha iyi olur diye düşünüyorum
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir