Kapı Meselesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapı Meselesi

İleti oguz » 23 Tem 2009, 17:07

beyler sorun fabia ya has bi durum degil aslında çözüm yolları öyle böyle yaglamayla felan oluyo ama kalıcı degil gecici. passat ve jettadada aynı sorun var. geçen şahit oldum. başkanın aracı passat onunda arka kapılar acarken gıcırdıyordu hatta şöförüne sitem etti şunlara bi baktır diye:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 23 Tem 2009, 17:35

şu cam gıcırdama olayı benimde canımı sıkıyor şöför camı fena gıcırdıyor wd 40 sıktım nafile....
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti sener » 27 Tem 2009, 02:24

benimde arka kapılarda bırakın gıcırdamayı. resmen gacırdama sesi vardı. wd-40 ve sıvı gres yağı ile bolca sıktım. sıkarken kapıyı açtım kapattım. resmen menteşeleri yıkadım ve şuan ses yok. süper oldu. tavsiye ederim deneyin.

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 27 Tem 2009, 03:07

Kapılar için menteşelere ve siyah kapının içine giren parçayı temizleyip yağlayın kapıyı birkaç sefer kapatıp açın ses yok olacaktır.Bi süre sonra tekrar başlıcak aynı taktiği uygularsınız.CAm fitilleri için wd 40 uygulamayın toz tuttuğu için faydası olmaz.Kaportacılar würth ün toz tutmayan temizleme spreyini kullanıyor.Sorun çözülüyor.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 27 Tem 2009, 15:24

[quote="Maximus"][quote="barutoglu"]Bizim aracın arka kapıları gündüz sıcakta açılıp kapatırken gıcırdıyor, geceleyin (soğuyunca galiba) gıcırtı kesiliyor? Sıcakta değişen nedir ki gıcırdamaya sebebiyet veriyor? Bilgilendirirseniz çok minnettar kalırım. [/QUOTE]

Selam arkadaşım

aynı  sorun bendede var  yine  bu sitede  bir konuda  bu durum geçiyordu ama linki bulamadım. Sorun menteşeden değil check arm denilen kapının fazla  açılmasını önleyen siyah parçadan geliyor diyordu  ve  kapı döşemesini söküp içten gres ile yağlanınca sorunun kalmadığını yazıyordu .henüz  bende  sökmeye fırsat bulamadım .

Eğer problemin düzelmediyse  birde yukarda  anlattığımı dene istersen .

--Zaman bulduğum zaman deneyeceğim. Evet gıcırtı dediğiniz yerden geliyor. farkettim. Sağolasın

[/QUOTE]
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti esri » 04 Eyl 2009, 21:25

benim arabanın camları da ses yapıyor. ses o bahsettiğiniz perçinli mekanizmadan geliyor. onu açıp temizlemek istiyorum. forumu aradım ama hiç açan olmamış galiba. bunu nasıl yaparız?? 
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti Mayk » 05 Eyl 2009, 05:45

[quote="oguz"]hatta ön camlarda gündüz gıcırdar gece bişi olmaz[/QUOTE]

Bu durum Bende Gunduzlerı Sadece Sag Camda Oluyor Aksam Gunes Battıktan Sonra Kesıyor ClapClapClap
Mayk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 05 Eyl 2009, 11:17

yaw kimi diyorki ben wd 40 sıktım birşey kalmadı kimi diyor ben kullandım banamısın demedi...kesin çözümü ne bunun yaa...benim sağ camda gıcırdıyor...birde kullanacağımız maddeyi camın tam olarak neresine sürecez...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir