INSP arıza göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

INSP arıza göstergesi

İleti ataberk0674 » 10 Haz 2009, 21:22

arkadaşlar km.göstergesi altında anahtar işareti ve INSP yazıyor.acaba bakım zamanından mı bahsediyo olabilir mi.aracım 2004 fabia 51000 km. de tirigier değiştirmelimiyim acaba...cevap verirseniz sevinirim.

ataberk0674
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 10 Haz 2009, 21:28

evet arkadaşım aracın bakım zamanı geldiğini gösteriyor. aracı yeni almışsın sanırım daha önce rastlamadığına göre. neyse, forumdaki bir çok arkadaş km olarak zamanı gelmediği halde zaman aşımından dolayı kayışı değiştirmen gerektiğini söyleyecektir. bu arada aracın 1.2 litre hacimli motor ise kayış yerine zincir var. onu da değiştirmen gerektiğini sanmıyorum. ancak ayar yapılması gerekebilir.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ataberk0674 » 10 Haz 2009, 21:35

çok teşekkür ederim.evet aracı yeni aldım sayılır.ilk kez arıza yaşıyorum.bu arada aracım       1.4 HB tirigier masrafı çok tutar mı acaba..motor yağını yeni değiştirmiştim,tekrar değişmeside gerekiyormu..
ataberk0674
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 10 Haz 2009, 23:43

yeni değiştirdiğin motor yağıyla birlikte aracın yıllık bakımı (hava,yakıt,yağ filtreleri genel gözden geçirme) yapıldı mı? yapıldıysa gerek yok trigerin değişmesi de tamamen senin kararın ancak dediğim gibi km dolmasa bile zamandan dolayı değişmesi gerekebilir? ayrıca arkadaşım aracın geçmişi ile ilgili bilgin var mı bujiler zamanında değişmiş mi? çok soruyorum ama yeni arabanın her yerine ayrıntılı olarak bakmak gerek. son olarak yağ değişimini sanırım sanayide yaptırdın o da bilgisayarın bakım ayarını sıfırlamayı bilmediği için araç servis uyarısı verdi. trigerin setiyle birlikte değişim işçiliği içinde 300-350 arası rakamlar geçti yakın zamanlarda forumda özel servisler için söylüyorum. yetkili servis olunca ikiyle çarpabilirsin.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir