debriyaj balatası değişiminden sonra çıkan ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

debriyaj balatası değişiminden sonra çıkan ses

İleti slhgny » 14 Haz 2009, 12:25

merhaba ben 1.2 hatcbag fabia
kullanıyorum yakın zamanda debriyaj balatasını değiştirdim balatayı
değiştirdikten sonra ses çıkmaya başladı arabadan hafif tıkırtı gibi ve
zamanla dahada arttı bu ses ama debriyaja bastığımda ve hafif gaz
verdiğimde ses yok oluyor bu neden olabilir acaba önemli bi sorunmudur
sizce??

slhgny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 14 Haz 2009, 12:44

baskı bilyası bozuk veya iyi oturtulmamış yerine değiştirdiğin yere git düzeltmelerini iste
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti slhgny » 16 Haz 2009, 02:18

peki acaba sorun yaratırmı eğer bu şekilde devam edersem? herhangi bi zararıvarmı yani
slhgny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunsew » 17 Haz 2009, 20:43

Aynısı başıma geldi arkadaşın dediği gibi yaptırdığım ustaya gittim, halledemedi ve geçiştirdi ben de o adamı sildim daha iyi bir yere gittim sil baştan seti değiştirdim işlem tamam. Bu debriyaj meselesinde paraya acımadan yetkili servise gitmek gerektiği sonucuna vardım. Benzer durum arkadaşımın fabiasında da oldu hem de benim en son olumlu sonuç aldığım daha kaliteli olduğunu sandığım özel serviste.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti slhgny » 17 Haz 2009, 23:22

iide işin komik tarafı ben zaten yetkili serviste değiştirdim bu tür öenmli bir parça için asla sıradan bi yere gitmem sonuçta şanzımanı söküp takılar basit bişey değil
slhgny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Haz 2009, 01:04

[quote="tunsew"]   Aynısı başıma geldi arkadaşın dediği gibi yaptırdığım ustaya gittim, halledemedi ve geçiştirdi ben de o adamı sildim daha iyi bir yere gittim sil baştan seti değiştirdim işlem tamam. Bu debriyaj meselesinde paraya acımadan yetkili servise gitmek gerektiği sonucuna vardım. Benzer durum arkadaşımın fabiasında da oldu hem de benim en son olumlu sonuç aldığım daha kaliteli olduğunu sandığım özel serviste. [/QUOTE]
vaktiyle ben de y. serviste değiştirdim fakat onlar da vites halatlarını oturtamamışlardı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir