FABIA RS 1.9 TDI 131 HP

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABIA RS 1.9 TDI 131 HP

İleti aygece » 27 Haz 2009, 15:57

Selam Arkadaşlar!...
Ben Antalya dan İbrahim. Nihayet uzun zaamn sonra artık bir Fabia RS sahibi olarak aranıza katılma şerefini buldum. Aracımı yeni aldım ve çok memnunum. Böyle bir arabadan insan nasıl memnun olmaz ki?

Sizden ricam ilerleyen günlerde diğer RS i olan arkadaşlarla bu platform da tanışmak ve RS hakkında paylaşımlar da bulunmak . Sanırım sayımız fazla olmayacak ama ... Big%20smile

Saygılar,

aygece
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 27 Haz 2009, 16:05

hayırlı uğurlu olsun abicim darısı benimde başıma :):) aldığınız arabanın modelini km sini felan yazarsanız sevinirim...internette bitane vardı satılık onuda almış olabilirsiniz...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti iceman70 » 27 Haz 2009, 16:14

aahh rs ahhhh hayırlı olsun
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 27 Haz 2009, 16:18

bir video izlemiştim 4. viteste 180 e oturuyordu daha 2 vites var yaaa :):) hem dizel hem hızlı türkiyede bundan daha iyi ne istenebilirki :):)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti KONFOR***** » 27 Haz 2009, 16:39

Öncelikle hosgeldiniz hayırlı olsun .Resimleri paylaşırsanız sevinirim merak ediyorum bende

KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 27 Haz 2009, 16:44

hayırlı olsun.aramıza hoşgeldin.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti RoadFighter » 27 Haz 2009, 18:26

Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun aracınız. Güle güle kullanın.

Hem RS'e sahip hem de aracına uyguladıklarını paylaşan Emre arkadaşımız vardı ama kendisi sattı RS'i.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti aygece » 27 Haz 2009, 18:46

İyi dileklere teşekkür ederim. Herkesten Allah razı olsun. RS in resimleri henüz yok.
-Zurna1788 2006 siyah 2007 sonu Türkiye'ye trafiğe çıkışlı şu an 91.000 km de.
-Roadfighter  " Emre istanbulda mıydı. Belki onun arabasıdır. Bilemiyorum.

Arabada şunlar vardı aldığımda;

2006 MODEL 90.000 KM DE 1.9 TDİ STANDART 131 HP ORJİNAL

ÖZEL SİPARİŞLE GELMİŞ

SUNROOFLU

XEONON`LU

KENWOOD TV-NAVİGASYON--CD-DVD-VCD PLAYER

KENWWOD ANFİ

KENWWOD BAS & BAS KABİN

KAPILARDA MİD BASLAR&TİZLER

ÖN FARLARDA ÇAKARLAR

YOL ESNASINDA TV İZLENMESİ İÇİN CAM ANTENİ

ÖN KOLTUK BAŞLIKLARINDA TV

UZAKTAN KUMANDA

HİÇBİRİNDE OLAMAYAN ABS -ESP-ASR-

6 İLERİ F1 ŞANZUMAN

CRUİSE CONTROL

ORJİNAL MC PHEARSON AMORTİSÖRLER

BAGAJ SPOYLERİ

SPOR ÖN TANPON & YAN MARJPİYELLER

İÇ VE KAPI KOLLARINDA KROM AKSESUARLAR

SPOR SKODA RS KOLTUKLAR

SİS FARI

YOL BİLGİSAYARI

aygece
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 27 Haz 2009, 18:54

Yok bu araç değil hocam.

Emre'nin araç kırmızı idi. (06 VRS 39)

Sizin araç galiba standart hali ile Emre'nin aracından biraz daha donanımlı.

Sunroof'lu RS azdır muhtemelen.

Bu arada;6 ileri F1 şanzıman RS'te nasıl oluyor? Otomotik vites değil galiba aracınız.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti aygece » 27 Haz 2009, 19:03

Böyle bir motor ve FAbia HB kasa ile otomatik şanzıman olsaydı emin ol almazdım. Vites aralıkları 1-2-3 kısa sayılır. 3. Viteste 140 yaptım. 8,5 sn de 100 ü görüyor. 1900-2500 D/D en iyi ivme performasını verdiği aralık. Max hız denemedim ama RS ile beni henüz geçen bir makine yok şehir içinde :)

Bir de Volskwagen 1,9 TDI 131 HP motora yeni yazılım yükleniyormuş orjinal sitesinden on line bağlantı ile. 170 HP oluyormuş o zaman. 600 TL hizmet bedeli istediler. Bu konu hakkında düşünüyorum biraz.

Siz ne dersiniz? Usta gerek yok diyor.  
aygece
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 27 Haz 2009, 19:06

sahibindende vardı
24.000 tl civarı fiyat biçmişlerdi istanbuldan araç
siyah sunrooflu chipli bir araç onu mu aldın
almak konusunda tereddüt etmiştim, fiyatından dolayı araçta herhangi bir sorun varmı
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 27 Haz 2009, 19:17

[quote="aygece"]

Böyle bir motor ve FAbia HB kasa ile otomatik şanzıman olsaydı emin ol almazdım. Vites aralıkları 1-2-3 kısa sayılır. 3. Viteste 140 yaptım. 8,5 sn de 100 ü görüyor. 1900-2500 D/D en iyi ivme performasını verdiği aralık. Max hız denemedim ama RS ile beni henüz geçen bir makine yok şehir içinde :)

Bir de Volskwagen 1,9 TDI 131 HP motora yeni yazılım yükleniyormuş orjinal sitesinden on line bağlantı ile. 170 HP oluyormuş o zaman. 600 TL hizmet bedeli istediler. Bu konu hakkında düşünüyorum biraz.

Siz ne dersiniz? Usta gerek yok diyor.  
[/QUOTE]
F1 şanzıman olayı lafta yani :) 6 ileri düz vites daha iyi tabi bence de.

Emre arkadaşın aracı da chipli idi ve 167 hp idi yanlış hatırlamıyorsam.

Onun araçta İbiza Cupra hava girişi,green kutu içi filtre de vardı.

Yeni bir yazılım için 600 lira istiyorlarsa çok değil bence.

Sadece farklı yazılımla 170 hp bana abartılı geliyor ama 160 küsür hp'ler elde edilebilir.

Nerede yapıyorlar bu yazılımı? Yapılan yer çok önemli. (yeni yazılım yüklenildi deyip kandırılanlar var)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti tam3r » 27 Haz 2009, 19:22

tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aygece » 27 Haz 2009, 19:28

Evet o araç dostum aynen. Araçta hiç bir şey yok. Tamamen dedikleri gibi çok hoş bir araba. Ben pazarlık ile fiyatı daha da indirdim :) Chip konusunda aracı chipli diye düşünerek 170 HP gücün gaz kelebeği ile dansını merakla daha çok heveslenerek aldım. Ama alırken sadece soketi sökülmüş, chip üzerinde dediler. Antalya' ya gelince burada göstedim. Her hangi bir yerinde chip bulamadılar. Chip önceden takılmışsa da sökülmüş demek ki.
Chip olayını da araştırdım. Burada dizel motorlara chip Tuning uygulayarak %40 performans artırımı sağladıklarını iddia eden firmalar var. Ancak kullanadıkları chip sadece aracın yakıt tüketimini artıran ve buna bağlı olarak güç sağlayan direk yakıt sistemini etkileyen elektronik devrelerden ibaretmiş. Bu + güç motor yuksek yakıt tuketimi ile çalışırken motorun turbosuna özellikle yüksek devirlere çıktıkça zarar veriyormuş. O yuzden bu chip olayı biraz riskli. Takılacaksa da optimal seviyelere çok dikkat ederek profesyonelce çalışan garantili tuning firmaları tarafından takılması lazım. Aman dikkat edin! Bir arkadaşım Caddy 1,9 TDI motora taktırmış ama hem 0 verim hem müthiş yakıt tüketimi çıkınca hemen söktürmüş. Sakın taktırma dedi. İstersen benimkini vereyim sana ama pişman olursun diyor.

Bu yüzden arabamı chipli diye alsamda chipli olmaması beni hiç üzmedi. Ama şu yazılım olayı çok iyi bir şey. Motorun tamamen çalışma sistemini, prensiplerini, zamanlamasını upgrade ediyorlarmış. Yazılımı upgrade edilmiş bir motor aynı zamanda motor daha fazla güç ve daha çabuk hız kazandığından yakıt tüketimini de azaltıyormuş.

Volskwagen ne iyi etti de insanlığa bu motoru hediye etti. Gerçekten 10 numara!..       
aygece
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 27 Haz 2009, 19:33

hm peki araçta boya vs var mı açıkcası düşünmüştüm bir ara ama fiyatı diğerlerinin yanında ucuz gelince kıllanmıştım, hem istanbul hem masraf yapılmış ve fiyatı düşük birşeyler ters demiştim ama. Hayırlı olsun tekrardan 
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aygece » 27 Haz 2009, 19:34

-RoadFighter : Bu yazılımın yüklendiği yer Volkwagen Yetkili Servisi ve Volswagen e online bağlanarak yaptıkları bir upgrade miş dostum. Bana servis sahibi kendisi anlattı bunları. 600 TL nin 500 TL si Volskwagen hesabına ödeniyormuş. 
aygece
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aygece » 27 Haz 2009, 19:39

-tam3r : Boya sağ çamurlukta var sadece. Hafif bir darbe almış sökülmeden düzeltilip boyanmış olmalı ki çok dikkatli bakılırsa sol far ile sağ farın kaporta aralıklarının eşit olmamasından farkedilebiliyor. Arka koltukta oturduğumuz kısımda 3 yerde yüzülme veya küçük yırtıklar var. Başka hiç bir kusuru yok.
aygece
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 27 Haz 2009, 19:48

Aslında yeni bir yazılım ile araç güçlendirilse gaza daha az dokunma ihtiyacı hissedilebilir. O nedenle araç daha az yakabilir.

Turbo basıncı, torbu lag gibi şeylerde de muhtemel müspet değişimler olabilir.

Yetkili VW servisi yapıyorsa bunu aslında güven açısından iyi bir olay.

Hatta size birşey daha diyeyim;öyle ekstrem değerler elde etmek istiyorsanız büyük bir intercooler ile 200 hp'ye kadar yolu var RS'in :)

Kayseri'de bir İbiza 1.9 130 hp'den çeşitli modifikasyonlarla 200 hp'ye yakın bir güç elde edilmişti. (sanırım daha büyük turbo,daha büyük intercooler,hava filtresi(ki turbolu araçta önemli) ve son olarak yeni bir yazılım ile bu güç elde edildi diye biliyorum)

Ama gaza gelinirse ve gazlanırsa epey yakabilir çipli RS. (hoş gerçi km'de 25-30 kuruştan fazla yakacağını sanmıyorum)

Stock hali ile bile iyi bir araç Fabia RS. Belli bir süre kullandıktan sonra karar verin bence bu upgrade işine. Belki şu an ki hali sizi epey tatmin eder. (bu işlerin gerçi sonu yok)

Araç 160-170 hp arası olursa da turbo,bakım vs. konularda da biraz daha dikkatli olunur.

Akla " üretici neden bu güçte üretmiş bu aracı o zaman" sorusu geliyor." Optimum yakıt tüketimi,bu tüketime bağlı azami performans ve uzun motor ömrü" bu sorunun cevabı bence.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir