Carbon Clear!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Carbon Clear!

İleti ormankadılı » 26 Mar 2007, 18:33

Arkadaşlar, Carbon Clear tam olarak ne demektir, nasıl yapılır ve araca ne gibi faydaları ve zararları vardır?Ayrıca bu işlemin -yapılıyorsa- kaç km.'de bir tekrarlanması gerekir ve de bunun en son 90.000 km.'ye kadar yapılabileceğini duymuştum bu doğru mudur?Teşekkür ederim.

ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 26 Mar 2007, 18:37

sigara içen bir insanın ciğerlerini temizlemek gibi birşey carbon clear..

ben 110.000 km aracıma yaptırmıştım km sınırı  olduğuu bilmiyorum.

aracın içinde kurum toplayan yerlerdeki kurumları söker atar motorun daha rahat çalışmasını sağlar...
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gelincik » 26 Mar 2007, 19:16

carbon clear aracın enjeksiyon sisteminde oluşan kurumları temizler ve aracın çalışma sistemini rahatlatır.herhangi bir km sınırı yok.30.000 km civarlarında yapılmaya başlanabilir.
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şimşek2334 » 26 Mar 2007, 19:27

ben aracıma yaptırdım ilk çalıştırmada motor daha çabuk alır oldu.ve motor sesi daha düzeldi  tavsiye ederim
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 26 Mar 2007, 21:04

Türkiye de maalesef depo katkısı türü ilaçlar kullanılarak CARBON CLEAN YAPILDI DENMEKTEDİR.Carbon Clean'in dışındaki tüm kimyasallar depo katkısı niteliğindeki sıvılar olup, kurum temizliği ve enjerktör temizliği yaptığına dair sayısal sonuçlara sahip hiç bir belge ve test sonucu sunmaları mümkün değildir.Bu markalar Türkiye de şunlardır.System Clean, Würth , Auto Plus v.s.Carbon Clean USA California'da üretrilmekte olup 12 yıdır Türkiyededir.Motorvac.com'dan ürünle ilgili bilgiler aklabileceğiniz gibi, carboncleanturkiye.com sitesinden ürünün etkinliğini sayısal olarak gösteren TUV VE iSTANBUL TEKNİK üNİVERSİTESİ RAPORLARINA ULAŞABİLİRSİNİZ.TEKRAR ETMEKTE FAYDA VAR, carbon Clean tescilli bir marka olup kullanım hakkı tüm dünyada Motorvac firmasına aittir...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti titanyum » 27 Mar 2007, 05:12

TDI aracına yaptıran arkadaşımız varmı? Benim Fabia 1.4 TDI 83.000 km.de bende düşünüyorum, ancak kimyasal maddenin motorun contalarını aşındırdığı, zamanla yağ kaçırabildiği ve temizleme işleminden çıkan kurumların katalizörü tıkayabileceği de söyleniyor. (Ayrıca 1.4TDI da katalizör varmı onu da bilmiyorum...:)   Bosh Car Servis ve Carbon Clean'in malzeme verdiği özel servilerde yapılıyor. Acaba hangisi güvenli olur.Yetkili Servisler de yapıyorlar mı acaba...?  Geçenlerde Albea multijet Ticari taksi sahibi ile sohbette 2004 model aracının 350.000km.de olduğunu ve hiç motor açtırmadan her depo fullemede ve yağ değişiminde katkı katmamı tavsiye etti. yoksa temizleyici katkı mı kullansak..?

Bu sebeplerden kararsız kaldım, bilgisi olan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum. 

titanyum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 27 Mar 2007, 11:47

bende  2004 tdi var. katalizatör mevcut. yetkili servislerde carbon clean yapılıyor. en azından trabzondakine sormuştum 50 ytl ye yapıyorlardı.eğer aracınızda castrol-bp-shell gibi kalitei yağları tercih ediyorsanız zaten üzerlerinde katkı kullanmayınız şeklinde bir uyarı var. 350binlik bir motorun kullanması gerekebilir ama ben katkı kullanma fikrinin taraftarı değilim. ben bir keresinde shellden katkı maddesi sordum istasyondaki görevli gerek yok sattığımız katkıdaki temizleyici maddeler zaten aldığınız yakıtta firmamızca katılıyor dedi. 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 30 Mar 2007, 21:16

arkadaşlar size çorumda bmw-subaru land rover in yetkili servisliğini yapan F1 GENÇLER OTOMOTİV'den aldığım, carbon cleanla ilgili sorumun mail olarak gelen yanıtını aktarıyorum.

iyi günler ömer bey carbon clean dedigimiz olay aracın kurum yapması halinde uygulnan bir işlem ama biz kesinlikle tavsiye etmiyoruz. çünki araca yapılan işlem verimli olmuyorda ondan kurum ne diye soracksınız onuda açıklayım dizel araçlarda olan bir olay zamanla yakıtın yanması sebebiyeti neticesinde sibobların etrafın da kurum oluşuyor bu kurum arabanın geç çalışmasına yakıtının artmasına ve çekişinin düşmesine sebeb olmakta carbon clean la yapılan temizlikle sibobları etrafına müdehale edilemediginde verimli sonuç alınmıyor. ve tevsiye etmiyoruz yapmıyoruzda. en iyi çözüm aracın silindir kapagının sökülerek kapakçı tarafından temizlenerek tekrar takılması dır. bu işlem yaklaşık maliyeti  350-1000 ytl arasında degişmektedir buda degişecek parçalara baglı umarım verdigim bilgiler yeterli olur. 

Hayırlı işler,Mevlüt kandiliniz mübarek olsun

Sent: Thursday, March 29, 2007 11:13 PM

Subject: carbon clean

vaktiniz varsa lütfen cevaplayınız. carbon clean nedir? işe yarar mı? hangi tür araca önerilir? zararları nelerdir? siz servis olarak size gelen büyük markalara hiç yapıyor musunuz? iyi günler bol kazançlar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 30 Mar 2007, 23:03

ömer hocam,benzinli araçlara yapılan carbon cleam içinde mi görüşleri aynı f1 gençlerin...ayrıca ben bu görüşlere katımadığımıda ifade edeyim,subaplara ulaşamama gibi bir durum söz konusu değil,ayrıca oraya ulaşmakta çok zor değil...enterasan olan silindir kapak contasının sökülmesinin carbon cleam yerine daha yararlı olarak gösterilmesi...ömer hocam,lütfen bir kez daha mail atıp daha teknik bir cevap alabilirmisiniz?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Mar 2007, 01:40

[quote="skodacı"]ömer hocam,benzinli araçlara yapılan carbon cleam içinde mi görüşleri aynı f1 gençlerin...ayrıca ben bu görüşlere katımadığımıda ifade edeyim,subaplara ulaşamama gibi bir durum söz konusu değil,ayrıca oraya ulaşmakta çok zor değil...enterasan olan silindir kapak contasının sökülmesinin carbon cleam yerine daha yararlı olarak gösterilmesi...ömer hocam,lütfen bir kez daha mail atıp daha teknik bir cevap alabilirmisiniz?[/QUOTE]
tabi üstad ne demek az çok muhabbetimiz var adamlarla. bir daha sorayım hele ne diyecekler? yalnız kapak contası demişsiniz, silindir kapağı aynı şey mi?ben mi yanlış anlıyorum? mail atılmıştır cevap bekliyorum. gelince paylaşırız.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 31 Mar 2007, 01:44

[quote="lazianke"]arkadaşlar size çorumda bmw-subaru land rover in yetkili servisliğini yapan F1 GENÇLER OTOMOTİV'den aldığım, carbon cleanla ilgili sorumun mail olarak gelen yanıtını aktarıyorum.

iyi günler ömer bey carbon clean dedigimiz olay aracın kurum yapması halinde uygulnan bir işlem ama biz kesinlikle tavsiye etmiyoruz. çünki araca yapılan işlem verimli olmuyorda ondan kurum ne diye soracksınız onuda açıklayım dizel araçlarda olan bir olay zamanla yakıtın yanması sebebiyeti neticesinde sibobların etrafın da kurum oluşuyor bu kurum arabanın geç çalışmasına yakıtının artmasına ve çekişinin düşmesine sebeb olmakta carbon clean la yapılan temizlikle sibobları etrafına müdehale edilemediginde verimli sonuç alınmıyor. ve tevsiye etmiyoruz yapmıyoruzda. en iyi çözüm aracın silindir kapagının sökülerek kapakçı tarafından temizlenerek tekrar takılması dır. bu işlem yaklaşık maliyeti  350-1000 ytl arasında degişmektedir buda degişecek parçalara baglı umarım verdigim bilgiler yeterli olur. 

Hayırlı işler,Mevlüt kandiliniz mübarek olsun

Sent: Thursday, March 29, 2007 11:13 PM

Subject: carbon clean

vaktiniz varsa lütfen cevaplayınız. carbon clean nedir? işe yarar mı? hangi tür araca önerilir? zararları nelerdir? siz servis olarak size gelen büyük markalara hiç yapıyor musunuz? iyi günler bol kazançlar.
[/QUOTE]

teşekkürler hocam bizi bilgilendirdiniz
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti gelincik » 31 Mar 2007, 10:56

iyi de bu olay sadece dizellerde olmazki benzinlilerde yapılıyor.ve aldığım sonuçlar çok iyi.kapak sökülmesi olayını geciktiriyor.30 bin den sonra her araca yapılabilir.
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Mar 2007, 13:32

GENÇLERİN CEVABI:

estafurullah ömer abi şimdi ayıp ettin biz sizlere hizmet için burdayız. 1 benzinli araçlarda kurum olmaz onun içinde kurum temizligi yapılmaz dizel araçlar da ise tavsiye etmiyoruz çünki verimli olmuyor.

her zaman bekleriz maillerini size yardımcı olmaktaktan mutluku duyarız slm lar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 31 Mar 2007, 21:01

benzinli araçlardakurum olamıyabilir...ama hala ben dizel araçlara(genelde dizellere yapılan bir işlem çünkü)neden tavsiye edilmediğinin teknik bir cevabı olacağı kanısındayım...tavsiye etmiyoruz demek biz skodacıları duyurmaz çünkü...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Mar 2007, 21:05

bilimsel olarak doyurmadığına katılıyorum ama verilen cevap böyle. bir daha da sormaya çekiniyorum açıkçası. (kendi mantıklarınca supap civarını temizleyemediğinden etkisiz olduğunu düşünüyorlar demek ki)

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 01 Nis 2007, 11:49

son yüzsüzlüğümü de yapıp konuyu bir kere daha sordum gençler'e bakalım ne diyecekler.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 01 Nis 2007, 16:20

eyvallah hocam...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 03 Nis 2007, 20:24

[quote="lazianke"]son yüzsüzlüğümü de yapıp konuyu bir kere daha sordum gençler'e bakalım ne diyecekler.[/QUOTE]
Gençler'den hala cevap gelmedi arkadaşlar.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir