FABİA'M SU EKSİLTİYOR...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA'M SU EKSİLTİYOR...

İleti zurna1788 » 27 Ağu 2009, 15:34

ya para önemli değilde işte problemi çözemiyoruz...yeri tespit etsek işlem kolay olacakta...buhar olup gidiyorsa bulmak çok zor olacak...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti Maximus » 01 Eyl 2009, 18:47

LPG  varsa   boru  eklerine  bakın
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti altinkum » 02 Eyl 2009, 17:24

aynı problem bende var. 3000 lira para harcadım abicim 2 senedir. 1 sene iyi gitti araba motor silindir kapağını taşlattık filan. tam 1 sene sonra yine su eksiltmeye başladı. bu sefer silindir kapağında çürükler oluşmaya başlamış, yeni silindir kapağı aldık orjinal bulduk sıfır. Taktık 1-2 defa su eksiltti tamirci normal dedi ilk defa kaçırması olurmuş. Simdi yine eksiltiyor aynen dururken değil, giderken eksiltiyor hareret yükselmiyor ama ikaz lambası yanıyor. Ayrıca arac çekiçten de düştü. Contadan dır diye 2 defa da conta değiştttirdik, açtık baktık bişey yok. Mecburen açınca yeni contayı takmak zorunda kalıyorsunuz. Yani bir anlam veremedik nereden kaçırıyor halen bulabilmis değiliz. Su kabını mı değiştirmedik neler neler. Sizin anlıyacağınız pes etme noktasına geldim, beni bunalıma soktu fabiam. Boru ekinde filan bişey bulsam komple değiştiricem, masraftan kaçınmıyoruz artık, sadece olsun diyoruz, o da olmuyor.
altinkum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaComfort » 03 Eyl 2009, 03:15

Bende de su eksiltme sorunu vardı sebebini motor kapağını sökünce anladık. Termostatın etrafındaki küçük 3 kuruşluk conta imiş. O yıpranmış ve etrafından su atıyormuş. Az az kaçırdığı için de farketmesi zor oluyor çünkü arabanın altına falan su gelmiyor. Bi bakmakta fayda var. Tabi devirdaim pompasını da kontrol etmek gerekir bence.
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 03 Eyl 2009, 14:09

[quote="Maximus"]LPG  varsa   boru  eklerine  bakın [/QUOTE]
lpg li abicim.ustalar baktıda hortumlarda pek birşey bulamadılar...yada ustalardan kaynaklanıyor...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 03 Eyl 2009, 14:10

[quote="FabiaComfort"] Bende de su eksiltme sorunu vardı sebebini motor kapağını sökünce anladık. Termostatın etrafındaki küçük 3 kuruşluk conta imiş. O yıpranmış ve etrafından su atıyormuş. Az az kaçırdığı için de farketmesi zor oluyor çünkü arabanın altına falan su gelmiyor. Bi bakmakta fayda var. Tabi devirdaim pompasını da kontrol etmek gerekir bence. [/QUOTE] abicim dediğin yere baktıkta orda birşey yoktu...yada iyi bakamadılar
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tusem » 16 Ekm 2009, 16:23

Merhaba arkadaşlar. Aynı sorunmu desem bilemiyorum. dün sabah aracı çalıştırdıktan 2 dk sonra bip bip bip diye bir ses ve hararet ışıgı yanıp sönmeye başladı, ben yola devam ettim, hararet 90'a çıktı daha yukarı çıkmadı 90'da kaldı, o şekilde işe geldim aracı park ettim. saat 18:00 de tekrar çalıştırdım bu sefer hiçbir ışık yada ikaz yanmadı, hararette çıkmadı yine 90'da sabit kaldı, eve gittim (8km), park ettim BU SABAH yine hararet ışıgı yandı. Şimdi akşam eve giderken bir daha bakıcam yanacakmı yanmayacakmı.

Sizce sorun anlatılanlarla aynımıdır.._? teşekkür ederim. 
tusem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 16 Ekm 2009, 16:33

[quote="tusem"]

Merhaba arkadaşlar. Aynı sorunmu desem bilemiyorum. dün sabah aracı çalıştırdıktan 2 dk sonra bip bip bip diye bir ses ve hararet ışıgı yanıp sönmeye başladı, ben yola devam ettim, hararet 90'a çıktı daha yukarı çıkmadı 90'da kaldı, o şekilde işe geldim aracı park ettim. saat 18:00 de tekrar çalıştırdım bu sefer hiçbir ışık yada ikaz yanmadı, hararette çıkmadı yine 90'da sabit kaldı, eve gittim (8km), park ettim BU SABAH yine hararet ışıgı yandı. Şimdi akşam eve giderken bir daha bakıcam yanacakmı yanmayacakmı.

Sizce sorun anlatılanlarla aynımıdır.._? teşekkür ederim. 
[/QUOTE]

sizin aracınız fabia II mi? eğer öyleyse hararet göstergesi yok bazılarında ilk çalıştıgında uyarı yapıyordur soguk diye. 90da kalması normal geçmesi anormal. hepimizinki 90da sabit kalıyor. yada ben sizin tam anlatmak istediginizi anlamadım:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tusem » 16 Ekm 2009, 17:04

aracım 2007 1,2. 12V htp FABİA Lpg'li
anlatmak istedigim bu güne kadar kırmızı hararet ışıgı hiç yanıp sönmemiştir. İlk defa dünm sabah yandı, gün içinde hiç yanmadı. hararette çıkmıyor. ama bu sabah yine yandı, işe gelene kadarda yanıp söndü. (8km ol gittim)
tusem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dejavu » 16 Ekm 2009, 19:11

Su haznesine baktın mı, suyu azalmış mı? Su seviyesi normalse yanlış alarm olma ihtimali yüksek.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti İlkay10 » 17 Ekm 2009, 23:54

Merhaba;
 Adana'dan yazıyorum. Benim aracımında üst kapak contası yandı. Yetkili servis 885 TL maliyet çıkardı. Normal tamirci 400 TL' ye hallolacağını söyledi.

Siz ne kadara yaptırdınız?
İlkay10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti İlkay10 » 18 Ekm 2009, 00:09

Şikayetler genelde aynı. Aracım sarsıntılı çalışıyor ve su eksiltiyor.
 Daha önce iki kez enjeksiyon tıkanıklığı yaşamıştım. Motor yine aynı sorundan sarsıntılı çalıyor sandım. Su eksiltmesinin ise devir daim contasından kaynaklanabileceğini düşündüm.

Servise bu şikayetler ile gittiğimde yaptıkları inceleme sonrasında üst kapak contasının yandığını söylediler.

Motor yağ koyma kapağının altını incelediğinizde altında krem halinde yağ görürseniz bu;suya yağ karıştığının göstergesiymiş. Bilgilerinize.
İlkay10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 18 Ekm 2009, 14:51

ilkay bey gittiğiniz servis ÖZGEN ise DİKKAT EDİN DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM... BAŞKA SERVİSEDE GÖSTERİN ARACINIZI...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tusem » 30 Ekm 2009, 17:33

sizin aracınız fabia II mi? eğer öyleyse hararet göstergesi yok bazılarında ilk çalıştıgında uyarı yapıyordur soguk diye. 90da kalması normal geçmesi anormal. hepimizinki 90da sabit kalıyor. yada ben sizin tam anlatmak istediginizi anlamadım:D

[/QUOTE]

Uyarı yapıyordurmu? Uyarı Yaparmı?  Yani bu araç soguk havalarda sabah ilk çalışmada kırmızı hararet ikaz lambası motor soguk oldugu için bilgi amaçlımı yanıp söner, yoksa bir arıza belirtisimidir. Kesin olarak hangisi... Boşu boşuna ustala para vermeyelim.

Benim araçta, bu havalarda her sabah o kırmızı hararet ikaz ışıgını yanıp sönüyor. MOTOR ISINDIKTAN SONRA KONTAK KAPATIP TEKRAR ÇALIŞTIRIRSAM YANIMIYOR.

Banada motor soguk fazla basma demek ister gibi yanıyor o ışık.. Ancak sadece benim araçta yanıyorsa sorun var demektir.

2007 1.2 12v Skoda Fabia...

tusem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Maximus » 31 Oca 2010, 01:38

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Radyatör deki müşir  e baktırın  gevşeyebiliyor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 31 Oca 2010, 03:14

Maximus ilgilendiğin için tşk ederim. yarın bi bakarım...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti thechn » 06 Arl 2011, 22:20

bundan 3 ay kadar önce devir daim pompasını değiştirdim ve antifiriz koydurdum bu sırada su konulan depo çok kirliydi onu söktürüp yıkattım sonra sabahları hararet göstergesi yanmaya başladı su eksi seviyesinde değil ama hararet göstergesi yanıyor su seviyesinde ve antifirizde sorun yok sabah ilk çalıştığında yanıyor bir süre gidip stop edip tekrar çalıştırınca yanmaz oluyor acaba sorun nedir ne yapmalıyım
yardımlarınızı bekliyorum
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

İleti thechn » 06 Arl 2011, 22:25

bundan 3 ay kadar önce devir daim pompasını değiştirdim ve antifiriz koydurdum bu sırada su konulan depo çok kirliydi onu söktürüp yıkattım sonra sabahları hararet göstergesi yanmaya başladı su eksi seviyesinde değil ama hararet göstergesi yanıyor su seviyesinde ve antifirizde sorun yok sabah ilk çalıştığında yanıyor bir süre gidip stop edip tekrar çalıştırınca yanmaz oluyor acaba sorun nedir ne yapmalıyım
yardımlarınızı bekliyorum
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir