Vites geçişi+gaz yememe

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Vites geçişi+gaz yememe

İleti kaya » 04 Tem 2009, 12:31

Selam arkadaşlar. Benim 2001 1.4  68 hp comfort'ım var.  Özellikle 1. vitesten 2.vitese geçerken araba hemen geçmiyor ve önce bir boşluğa düşmüş gibi oluyor, yani hafif hızı kesiliyor, sonra gaza basınca hızlanıyor tekrar. Ama gaz yemesinde de biraz problem var gibi, yani olması gerektiği gibi hızlanmıyor hemen. Bunların sebebi nedir sizce? Özellikle de 1'den 2'ye geçerkenki o boşluk  ve hafif hız kesilmesi olayı?

kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaya » 07 Tem 2009, 02:10

Yok mu hiç bilen birisi? Bakan çok yazan yok:)
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Tem 2009, 03:03

Özellikle 1. vitesten 2.vitese geçerken araba hemen geçmiyor ve önce
bir boşluğa düşmüş gibi oluyor, yani hafif hızı kesiliyor, sonra gaza
basınca hızlanıyor tekrar.

bundan doğal bişey yok, debriyaja basınca aktarmadan ayrıldığı için biraz hız kaybı olabilir, kavrayınca gaz ile birlikte devam eder ivmeye.

işin aslı ben 2 kere okudum ama kafamda net bişey canlanmadı. araba 1 den 2 ye geçmiyor ise sorunu şanzıman kutusunda ararım, ama yok 1 den 2 ye geçipde kavramıyorsa baskı-debriyajda ararım, ama yok hem 1 den 2 ye geçiyor, hemde kavrıyor ama gaz yemiyorsa, yani motor döndüremiyorsa sorunu motorda ararım.

tabi motorun zorlanıp döndürememesi devir kaybı, devirlenmeme ile birlikte olmalı, devirleniyor ama yine çekmiyorsa baskı bitikdir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 07 Tem 2009, 03:33

baskı balata sorununa benziyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Fabia

Kimler çevrimiçi