Shell-Gtl

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Shell-Gtl

İleti gokturk » 10 Tem 2009, 02:40

Merhaba arkadaşlar ,
shell dizel kullanıcılarına yeni bir yakıt sundu ayrıntılı bilgi bu linkte var http://www.shell.com/home/content/tr-tr ... _0306.html

shell bu yakıtın daha temiz bir yakıt olması sebebiyle enjektörleri temizlediğini ve dolayısıyla aracın performansında artış gözlemlendiğini iddia ediyor. Eğer aramızdan kullananlar bu yakıtla ilgili yorumlarını (performans, tüketim,ses vs)  yazarlarsa bir fikir sahibi olmuş oluruz. Ben henüz 300 km yaptım pek bir değişiklik gözlemleyemedim. 

gokturk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 10 Tem 2009, 10:26

2000 km nin üzerinde yaptım. tüketimde %2-3 gibi farketti. ancak hava sıcaklığı çok değişken olduğu için kesin bir yargıya varmak güç.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti zurna1788 » 10 Tem 2009, 13:46

ben 700 km önce BP nin yağını kullandım fabiama yakıt biraz daha düştü...10 liraya 60 km giden araba 63-65 i görmeye başladı çok şaşırdım...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti FabiaTDI » 10 Tem 2009, 18:20

yahu yok arkadaşlar böyle bir şey ben şahsen inanmıyorum bu akaryakıt işinin içinde yıllarım geçti tüm petrol istasyonaları yakıtların tamamını tüpraş'dan alıyorlar dışardan sanırsam konsantre bir şeyler katılıyor ama bunlar reklam kokuyo bence yakıt aldığınız istasyon güvenilir mi içine bir şeyler katıyor mu o daha önemli, güvenilir sirkülasyonu iyi olan bir yerden alın hepsi aynı ayrıca bayilere yakıt taşıyan şoförlerle çok sohpet ederdim o yakıt taşıdıkları tankerlerden plastik bir mühür var onu çok rahat açıyorlar bir kaç yolu var mumluyorlar vs veya mühürü kırıp yerine başka plastik mühür takıyorlar bir tyaşıyan şoför tankerden 4-5 teneke daha bayiye gitmeden çalıyor yerine çakmasınlar diye su ekleniyooo şoför bunu yaparsa bayide vicdansızsa gerisini siz düşünün o yüzden bilginiz bir yerden alınız güvenilir olsun yeter. 
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 10 Tem 2009, 18:59

ben kullandım. araç biraz daha seri o kadar.ses aynı, gürültü aynı.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ufuk » 10 Tem 2009, 23:14

Bende inceledim ve kullanmaya başladım.özellikle rengi çok açık.İlk çıktığında 10 kuruş fark vardı.Almadım birazda kalan mazot bitsin diye bekledim.Şimdi ise fiyatı eşitlendi.Daha yarım depoyu bitiremedim.Bu yüzden yorum yapamıycam.Teknolojisi heralde yüksektir diye alıyoruz ama bakalım...Sanırım kitapçığında vardı 4 depo kullanın en az diyordu.
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 11 Tem 2009, 13:10

yanma odasını bir günde temzileyecek hali yok ya, hemen etkisini göstersin. belli ki uzun kullanımda etkili oluyor. zaten kullandığımız yakıtlarda enlektör temizleyici katkılar mevcuttur. ben yıla yakındır luk oil den alıyorum. opetle arasında bariz performans farkı hissetmeme rağmen, memnuniyetimi luk oil e dile getirince: beyfendi diğer yakıtlar değil ama tüm eurodizeller aynıdır, dedi. açıkçası arabamdaki performans farkına mı, adama mı inanayım bilmiyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti FabiaTDI » 14 Tem 2009, 14:12

[quote="lazianke"]yanma odasını bir günde temzileyecek hali yok ya, hemen etkisini göstersin. belli ki uzun kullanımda etkili oluyor. zaten kullandığımız yakıtlarda enlektör temizleyici katkılar mevcuttur. ben yıla yakındır luk oil den alıyorum. opetle arasında bariz performans farkı hissetmeme rağmen, memnuniyetimi luk oil e dile getirince: beyfendi diğer yakıtlar değil ama tüm eurodizeller aynıdır, dedi. açıkçası arabamdaki performans farkına mı, adama mı inanayım bilmiyorum...[/QUOTE]

:)))) bence adama inan dostum doğruyu söylemiş tüm euro dizeller aynıdır aynı olmayan sadece bayi kaçak akaryakıt karıştırıyormu, güvenilir mi, bazıları euro dizel içine belli ölçekte normal dizel bile katıyor diye duydum açıkcası teknoliji filan iyide güven hepsinden daha iyi bu bayiler akaryakıtı yurt dışından getirmiyorlar ki hepsi tek bir satıcıdan alıyor o'da TÜPRAŞ. 

FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 14 Tem 2009, 19:29

bütün euro dizellerin aynı olduğuna beni kimse ikna edemez.tamam hepsi tüpraş tan çıkıyor olabilir ama opet in katkı maddesi ile shell in katkısı veya diğer istasyonların ; kesinlikle farklıdır.bunuda aracın performansından anlayabilirsiniz.Smile

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 14 Tem 2009, 19:38

aynı değil, bu konuda iddialıyım dizel motorumu iyi tanırım, kimi yakıtla çok yakıp canlı gidiyor, kimisiyle az yakıp biraz daha nazlı gidiyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti FabiaTDI » 14 Tem 2009, 20:00

[quote="hakanerdogan"] aynı değil, bu konuda iddialıyım dizel motorumu iyi tanırım, kimi yakıtla çok yakıp canlı gidiyor, kimisiyle az yakıp biraz daha nazlı gidiyor.  [/QUOTE]

Öyle diyorsanız vardır bir şey denemekte fayda var,  ankarada hangi istasyondan alıyorsunuz söylerseniz bende depoyu ordan doldurayım herhalde bir kaç depoda fark ortaya çıkar değil mi!
FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir