Sağ kapı camı vakası...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sağ kapı camı vakası...

İleti miyidogan » 18 Tem 2009, 01:34

Evet beklediğim şey oldu bugün. Açıp kapatırken duraklamalar yaparak bozulacağının sinyallerini veren sağ kapı camı bugün takır tukur sesler eşliğinde camı düşürdü.
İzmirde yeni açılan bir yetkili servis vardı Özdemirler diye Bornovadaydım zaten hadi onlara gideyim bakalım hem tanışırız hem uygun fiyat olursa yaptırırım dedim. Bu Özdemirler Skoda ilanlar verip duruyordu parçada %20 indirim + ücretsiz işçilik filan diye. Neyse servise girer girmez 5-6 kişi sardı etrafımı boş mu oturuyorlar nedir? Baktılar ettiler makaralar sıyırmış şuymuş buymuş bişeyler dediler. Fiyata baktılar parça 260 üstüne de işçilik heralde 400 ü geçecekti. Güldüm tabi , hadi size iyi günler deyip sanayiye gittim , bir oto camcı buldum 2 saatte yenisi gibi yaptı. 50 lira ödedim. Özdemirlerle de ilişkimiz başlamadan bitiverdi... Sanayideki Mevlüt ustanın eline sağlık, İzmirde böyle bir sorunu olanlar 1.Sanayide Mevlüt ustayı tavsiye ederim.

miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 18 Tem 2009, 01:38

Mert bey peki bu mekanizmaya uLaşıLması ne kadar zaman aLıyor? İşciLiği zormu? Yani işe eLi yatkın biri sökebiLirmi?

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 18 Tem 2009, 01:40

adamlar bizi resmen yolunacak kaz olarak görüyorlar.. az kaldı zaten milletin servislerden kopmasına.. yakında servise gidince etrafını 10-15 personel sararsa şaşma :) benimde yaz ayında camları kapatırken düdük gibi ötmesi deli ediyor.. yanımdan biri geçerken camları kapamaya utanıyorum.. adam sonra diycek "lan arabaya bak camdan çıkan sese bak" :)))
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mustisahin » 18 Tem 2009, 14:19

[quote="LiLPlayya"]

Mert bey peki bu mekanizmaya uLaşıLması ne kadar zaman aLıyor? İşciLiği zormu? Yani işe eLi yatkın biri sökebiLirmi?

[/QUOTE]

Ulaşılması zor bir yerde, kapı dösemesini söküyosunuz, arkasındaki saçıda sökmeniz gerekiyor, zor iş yani,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 18 Tem 2009, 15:05

[quote="LiLPlayya"]

[/QUOTE]
Öyle çok kolay diyemem, önce kapı döşemesi sökülüyor bu kolay ama sonra kapı sacıyla döşeme arasında kalan bir saç var komple kapıyı kaplayan bunu sökmek uğraştırıyor. Bir yığın kablo , klips , somun vs... dikkatli olmak lazım. Ayrıca söksenizde bişey ifade etmez telleri değiştiriyorlar , mekanizma çok basit aslında ama plastik aksam olduğu için bozulmaya meyilli. Tellerin uçlarına kurşun stoplar perçinleniyor birkaç plastik parça da lazım becerikli bir el yapabilir ama malzeme, takım ve sabra ihtiyaç var :)  Bence uğraşmaya deymez 50 TL ye işi sadece cam olan bir usta yaptırmak daha mantıklı.
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti miyidogan » 18 Tem 2009, 15:07

[quote="tivoli"]adamlar bizi resmen yolunacak kaz olarak görüyorlar.. az kaldı zaten milletin servislerden kopmasına.. yakında servise gidince etrafını 10-15 personel sararsa şaşma :) benimde yaz ayında camları kapatırken düdük gibi ötmesi deli ediyor.. yanımdan biri geçerken camları kapamaya utanıyorum.. adam sonra diycek "lan arabaya bak camdan çıkan sese bak" :)))[/QUOTE]

Camın ötmesi muhtemelen fitillerden, bir oto camcıya gidip söylersen hemen sıvı silikon veya yağ sıkarak 2 dakikada hallederler. Benim tamir olan cam yağ gibi akıyor sessiz oldukça.
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti superbman » 14 Ekm 2009, 20:40

arkadaşım yanlışın var sen ustada tamir ettirmişsin orjinal parçayla değiştirmemişsindir artı sanayide dediğin ustanın yaptığının garantisi yok adamlar parça değiştirip üstüne parça garantiside veriyorlar böyle yeni güzel bir servis başka varmı ben çok memnun kaldım insanları özellikle skoda fun larını yanlış yönlendirmeyelim,
superbman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 14 Ekm 2009, 20:50

arkadaşlar orjinali ile değiştirmek pire için yorgan yakmaktan farksız camı tutan 2 tane plastik kısım var çok kalitesiz (volkswagen işte) oralar kırılıyor o yüzden iniyor cam onlar değişince hiç bir sorun kalmıyor bende yaptırmıştım bide o kapıdaki plastik takoz mu diyorlar ne diyorlar tutacak kısımlar eskimiş müzik çalarken ses yapıyordu onlarıda değiştirdim 40 tl ödedim mis gibi çalışıyor şuanda cam.(en saçmasıda o kapıyı hangi mantıkla perçinle tutturmuşlar onu anlamadım. sanırsın hiç bir şekilde bozulmayacakta,sanki hiç açılmayacak gibi perçinlemişler)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti bybirim42 » 15 Ekm 2009, 00:48

[quote="superbman"]arkadaşım yanlışın var sen ustada tamir ettirmişsin orjinal parçayla değiştirmemişsindir artı sanayide dediğin ustanın yaptığının garantisi yok adamlar parça değiştirip üstüne parça garantiside veriyorlar böyle yeni güzel bir servis başka varmı ben çok memnun kaldım insanları özellikle skoda fun larını yanlış yönlendirmeyelim,[/QUOTE]

50 tl nerede 400 tl nerede hocam bu kadar fark ve sonuç hemen hemen aynı iş.
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti silvester_40 » 18 Ekm 2009, 01:06

Arkadaşlar Kırşehirdeyim ben. Benim aracımda da aynı sıkıntı vardı. Yaklaşık 1 senedir çekiyorum bu sıkıntıyı. Camı açarken takılıyor, kapatırken takılıyor. Düğme değiştirdiler bana yine olmadı. Bugün, elektronikçi bir abim vardı onun yanına gittim. Kart üzerine takılı olan giriş çıkışlardan tetikleme olmadığından, bir dirençle elektrik vererek bu işi çözdü. Şimdi takılmadan açılıp kapanıyor. Kapı döşemesini ben açıp kapattım. 10 lira para aldı.
silvester_40
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 18 Ekm 2009, 18:26

[quote="silvester_40"]Arkadaşlar Kırşehirdeyim ben. Benim aracımda da aynı sıkıntı vardı. Yaklaşık 1 senedir çekiyorum bu sıkıntıyı. Camı açarken takılıyor, kapatırken takılıyor. Düğme değiştirdiler bana yine olmadı. Bugün, elektronikçi bir abim vardı onun yanına gittim. Kart üzerine takılı olan giriş çıkışlardan tetikleme olmadığından, bir dirençle elektrik vererek bu işi çözdü. Şimdi takılmadan açılıp kapanıyor. Kapı döşemesini ben açıp kapattım. 10 lira para aldı. [/QUOTE]
öncelikle geçmiş olsun Herkez her arabada bu tür şeyler yaşayabiliyor.

Sorunu çözen arkadaşa da helal olsun.

Aldığı para bana göre helali hoş olsun. Çünki cam kumanda anahtarını değiştirmek sorunu çözmüyor.

Umarım böyle bir sorunu olan arkadaşlar çözümü okur da bir elektronikçiye giderek sorunlarını çözerler.

Geçmiş olsun
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti ZEYREK » 20 Ekm 2009, 23:07

[quote="superbman"]arkadaşım yanlışın var sen ustada tamir ettirmişsin orjinal parçayla değiştirmemişsindir artı sanayide dediğin ustanın yaptığının garantisi yok adamlar parça değiştirip üstüne parça garantiside veriyorlar böyle yeni güzel bir servis başka varmı ben çok memnun kaldım insanları özellikle skoda fun larını yanlış yönlendirmeyelim,[/QUOTE]

***Kusura bakma ama müdahil olma gereği duydum.Yetkili servisteki şahıslar kırılan 10 liralık plastik parçayı değiştirmek yerine tüm cam mekanizmasını değiştirerek 260 TL talep etmişler.Üstüne de işçilik!İşte servislerin özelliği bu:SOYGUN! Aracınız garanti kapsamında değilse yetkili servise gitmeyin.

***Her türlü cam sorunu olan arkadaşlar asla YETKİLİ ya da ÖZEL SERVİSe gitmesinler.Hemen bir OTO CAMCIsına giderek 40-50 TL masrafla bu sorunu çok rahat halllederler.

***ÖNEMLİ BİR TAVSİYE: Aracınızın ön camları yarı açıkken camın üzerine asla kolunuzu koymayın,ya da ağırlık uygulamayın.Yoksa zamanla plastik parça kırılıyor ve sorun çıkarıyor.
ZEYREK
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir