arkadaşlar uzun yola çıkacağım fren balata ışığım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar uzun yola çıkacağım fren balata ışığım

İleti Donjuan_dejavu » 19 Tem 2009, 15:20

fren balata ışığım yanıyor ustalara götürdüm birisi bu balatalar en az 7000km daha götürür dedi diğeri en fazla 3000 km götürür dedi uzun yola çıkacağım için soruyorum sizce ne yapmalıyım değiştirsemmi yoksa en bir 3000 km daha beklemelimiyim düşüncelerinizi bekliyorum sevgiler saygılar ha bir de makine nin sıktığı lastik bujilerini el yordamıyla buji anahtarı ile açmak mümkünmüdür makinenin sıktığını elle açmak zordur diyorlar ...

Donjuan_dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 19 Tem 2009, 17:32

3000 km si kalmış bir balata ile uzun yola gitmekkonusunda sen ne düşünüyorsun? belki de senin uzun yolun o kadar sürecek. 3000 km daha beklemeli miyim diye sormuşsun. belki de senin uzun yol o km yi doldurur. ve en fazla 10 gün farkeder. ama bunun dışında bitik balatayla yapılan yolculukla yeni balata ile yapılan yolculuk  arasında bayağı bir güvenlik farkı olur. sen söyle bakalım beklemeli misin yoksa değiştirmeli misin?  :)   diğer konu da ise artık bütün lastkçiler ve tamirciler havalı tabanca ile bijonları sıkıyor. bu durumda her lastiği patlayan aracı çektirip lastikçiye götürmek zorıunda kalırdı :)
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 19 Tem 2009, 17:53

sen hiç bekleme balataları değiştir balatan bitince diskleri yersin boştan yere masrafın artar değiştir çık yoluna bijonlar fark etmez rahatlıkla sökülür en fazla gücün yetmezse ayakla basarsın anahtara şimdiden iyi yolculuklar
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti elemsi » 19 Tem 2009, 20:42

yeni takılacak balatalar değişse bile sizin yine tamirciye uğramanız gerekecek...çünkü belli kullanımdan sonra arkadakı kampanalar için ayar gerekli...bir de yeni takılan frenlerin rodaj süresinde fren etkisi uyum sağlayana kadar biraz azalır...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti Donjuan_dejavu » 25 Tem 2009, 12:20

arkadaşlar tavsiyeleriniiz için çok teşekkür ediyorum dikkate alacağım sevgiler saygılar...
Donjuan_dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir