Güç

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güç

İleti fabia_2008 » 22 Tem 2009, 17:15

Arkadaşlar kafama çok takıyorum aracın şehir içi yada şehir dışı performansı çok iyi ama ben biraz daha artırmayı umuyorum bana deneyimli biri(yanlış anlamayın deneyimli derken deneyen biri) hangi fiyata neler yapabileceğimi anlatabilirmi motoru ggüçlendirme amaçlı şimdiden teşekkürler.Smile

fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Tem 2009, 17:31

araç atmosferik olduğundan chip tuning öneremeyeceğim, 300-400€ gibi (tabi kaliteli) bi fiyata chip attırsanız alacağınız 3-5 bg bişey olur, bir aşırı beslemeli araçta, mesela 1.4 TDI da 80 den 105 beygire çıkıyor, tork 195 den 255 e çıkabiliyor, motorunuz için maalesef.....

bundan gerisi ise çok pahalı işlemlerdir, bir canavara elbette dönüşür, ama chip kadar basit işlemler değil.

air-intake ile oynarsınız, daha geniş hava emiş yolu, headers olayına girebilirsiniz, komple performans egzost kiti alabilirsiniz, egzantrikler değişir, piston kollarını değişip forged pistonlara kadar geçebilirsiniz, daha yüksek cc de enjektörler kullanabilirsiniz, manifold değişebilirsiniz, hatta turbo uygulamaya kadar gidersiniz.

ama bütün bunlar parasını verip dertsiz tasasız hemen cırt diye kullanmaya başlayamazsınız, önce arabaya baştan ayağa yeni bir mapping yapacak babayiğit bulmalısınız, yağ yakar, düzeni tutturmak ayrı beceri... baya kendinizi adamanız lazım.

bir dizeldeki gibi tak 2 saatlik chiple hayvanlaşmıyor 1.4 atmosferik bir benzinli maalesef. tavsiyem araç size yetmiyorsa, satın, güçlüsünü alın. basit ve ucuz uygulamalarla 10 bg den falza alamazsınız kanımca, harcadığınıza da değmeyecektir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 22 Tem 2009, 17:59

ilerde bir gün zengin olursamyeni araba almak değilde benim fabia ya deli bi para dokucem.ama dısında hiçbi degisiklik yapmıcam sadece motor ve gerekli ekler. plastik cant kapakları bile duracak.sıgarsa içine şöyle eşşek gibi bi motor turbosu bilmemnesi.bide saglam bi susturucu ki sesi cıkmasın anlasılmasın :) arkadaki htp yazısına bakıp gazlasınlar bakalım yanımda:D kırmızı ışıklarda pusuya yatacam:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 22 Tem 2009, 18:15

2000 senesinde mazda 323 almıştım sıfır otobandan bütün herkez solluyordu araba 1.5 gitmiyor gibi geliyo basıyosun basıyosun banamısın demiyordu tabi gençlikte var o zaman :)

Arabayı 7000 bin km de sattım 10 ay kullandım 7500 e verdim 15500 e o zamanın parası ile octiyi almıştım %100 kredi aldım birde ama şimdi memnunum satamıyorum satsam alıcak araba az piyasada isteğimi karşılayacak olanlarda pahalı...
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 23 Tem 2009, 00:12

[quote="oguz"]ilerde bir gün zengin olursamyeni araba almak değilde benim fabia ya deli bi para dokucem.ama dısında hiçbi degisiklik yapmıcam sadece motor ve gerekli ekler. plastik cant kapakları bile duracak.sıgarsa içine şöyle eşşek gibi bi motor turbosu bilmemnesi.bide saglam bi susturucu ki sesi cıkmasın anlasılmasın :) arkadaki htp yazısına bakıp gazlasınlar bakalım yanımda:D kırmızı ışıklarda pusuya yatacam:)[/QUOTE]

bişe demiyorum sana Big%20smile inş.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ufuk05 » 23 Tem 2009, 00:15

[quote="oguz"]ilerde bir gün zengin olursamyeni araba almak değilde benim fabia ya deli bi para dokucem.ama dısında hiçbi degisiklik yapmıcam sadece motor ve gerekli ekler. plastik cant kapakları bile duracak.sıgarsa içine şöyle eşşek gibi bi motor turbosu bilmemnesi.bide saglam bi susturucu ki sesi cıkmasın anlasılmasın :) arkadaki htp yazısına bakıp gazlasınlar bakalım yanımda:D kırmızı ışıklarda pusuya yatacam:)[/QUOTE]

Aynı hayali paylaşıyoruz benim hayalimdeki araba fiat bisle ferrariye kafa tutmakBig%20smile
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 23 Tem 2009, 00:16

[quote="zurna1788"][quote="oguz"]ilerde bir gün zengin olursamyeni araba almak değilde benim fabia ya deli bi para dokucem.ama dısında hiçbi degisiklik yapmıcam sadece motor ve gerekli ekler. plastik cant kapakları bile duracak.sıgarsa içine şöyle eşşek gibi bi motor turbosu bilmemnesi.bide saglam bi susturucu ki sesi cıkmasın anlasılmasın :) arkadaki htp yazısına bakıp gazlasınlar bakalım yanımda:D kırmızı ışıklarda pusuya yatacam:)[/QUOTE]

bişe demiyorum sana Big%20smile inş.[/QUOTE]
uraşmassınız merak etme çok zengin olursan fabişin yüzüne bakmassın hatta başka marka aracla otobanda fabişin arkasına girer sellektör yaparsın. hatta dersinki adama bak yol wermiyor die sinir yaparsınBig%20smile
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti zurna1788 » 23 Tem 2009, 00:21

[quote="RAZOR10"][quote="zurna1788"][quote="oguz"]ilerde bir gün zengin olursamyeni araba almak değilde benim fabia ya deli bi para dokucem.ama dısında hiçbi degisiklik yapmıcam sadece motor ve gerekli ekler. plastik cant kapakları bile duracak.sıgarsa içine şöyle eşşek gibi bi motor turbosu bilmemnesi.bide saglam bi susturucu ki sesi cıkmasın anlasılmasın :) arkadaki htp yazısına bakıp gazlasınlar bakalım yanımda:D kırmızı ışıklarda pusuya yatacam:)[/QUOTE]

uraşmassınız merak etme çok zengin olursan fabişin yüzüne bakmassın hatta başka marka aracla otobanda fabişin arkasına girer sellektör yaparsın. hatta dersinki adama bak yol wermiyor die sinir yaparsınBig%20smile[/QUOTE]
kesinlikle katılıyorum...çok zengin olsam öle motora modifiye işleriyle uğraşmam biyerinde bi problem felan çıkarır felan uğraş dur.alırım bitane SKYLINE GT-R  ohhhhhhhhhhh LOL sol şeridi kimseye vermem...yol vermeyip kafamı bozarlarsada sağından dibinden geçerim LOL
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 23 Tem 2009, 00:31

İyi güzel söylüyorsunuzda.altınızda skyline var diye ahavalı havalı geziyorsunuz.Geçende gördüm adam golf e full modife çekmiş adam body kiti ses tesisatı jantları söylemiyorum.5000-6000$ lık bremboo fren taktırmış.17" lastiğin yarı çapı kadar balata vardı.Motor kimbilir nasıl siz düşünün.Bu aga yanınaza gelse iki aragaz yapıp yanınızdan geçtimi napacaksınız doğru modifiye dükkanına.Modifiye çılgınlıktır.Böyle bi durula karşılaşıp z4 dünü yurtdışına gönderip modifye ettirenler tanıdım.Big%20smile bi kere madara oldumu çıkarcak probleme bakmadan modifiyeye sokarsınız  Big%20smile
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 23 Tem 2009, 00:33

[quote="ufuk05"]İyi güzel söylüyorsunuzda.altınızda skyline var diye ahavalı havalı geziyorsunuz.Geçende gördüm adam golf e full modife çekmiş adam body kiti ses tesisatı jantları söylemiyorum.5000-6000$ lık bremboo fren taktırmış.17" lastiğin yarı çapı kadar balata vardı.Motor kimbilir nasıl siz düşünün.Bu aga yanınaza gelse iki aragaz yapıp yanınızdan geçtimi napacaksınız doğru modifiye dükkanına.Modifiye çılgınlıktır.Böyle bi durula karşılaşıp z4 dünü yurtdışına gönderip modifye ettirenler tanıdım.Big%20smile bi kere madara oldumu çıkarcak probleme bakmadan modifiyeye sokarsınız  Big%20smile[/QUOTE]

sende haklısın be ufuk abi...o zaman sınırları zorlayıp bitane ferrari enzo alırız LOL artık onunda peşinden gelmesin
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 23 Tem 2009, 00:40

olsun fiat bis yetişemezse arkasına çaktırmadan ip bağlarım genede sellektör yapmakdan geri kalmam Big%20smile
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 23 Tem 2009, 12:50

[quote="RAZOR10"][quote="zurna1788"][quote="oguz"]ilerde bir gün zengin olursamyeni araba almak değilde benim fabia ya deli bi para dokucem.ama dısında hiçbi degisiklik yapmıcam sadece motor ve gerekli ekler. plastik cant kapakları bile duracak.sıgarsa içine şöyle eşşek gibi bi motor turbosu bilmemnesi.bide saglam bi susturucu ki sesi cıkmasın anlasılmasın :) arkadaki htp yazısına bakıp gazlasınlar bakalım yanımda:D kırmızı ışıklarda pusuya yatacam:)[/QUOTE]

uraşmassınız merak etme çok zengin olursan fabişin yüzüne bakmassın hatta başka marka aracla otobanda fabişin arkasına girer sellektör yaparsın. hatta dersinki adama bak yol wermiyor die sinir yaparsınBig%20smile[/QUOTE]

öyle bide ugrasırımki. he baska arabam olurmu olur ama ahtım var bu fabiayı yaratık yapacam :) aynen dedigim herseyide yaparım öyle bişeyde:) solladıklarımın yuzunu dikiz aynasından gormek kadar tatlı bi duygu olamaz:) ama lüks bi arabayla onu yapsan şaşırmazlar muhabbette burda yatıyo :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 23 Tem 2009, 20:54

[quote="ufuk05"]olsun fiat bis yetişemezse arkasına çaktırmadan ip bağlarım genede sellektör yapmakdan geri kalmam Big%20smile[/QUOTE]
ufuk abi o zaman bis e Y sınıfı bi lastik takmak lazım :) anca öyle enzonun hızına ayak uydurur :) içinede olabilğince demir felan yokki uçmasın LOL
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir