Kamyon alana silah bedava

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kamyon alana silah bedava

İleti joker » 24 Tem 2009, 12:31

Global kriz özellikle otomotiv sektörünü vurdu. Düşen satışlar önce işten çıkarmaları sonra küçülmeleri ve en son General Motors örneğinde gördüğümüz gibi iflasları yanında getirdi. 

Krizin başlangıç noktası olan Amerika Birleşik Devletleri'nde satışları arttıkmak için bayiler ilginç çözümler arıyorlar. Bu çözümlerin en ilginci ise Max Motors firmasından geldi. Max Motors, Missouri'de faaliyet gösteren bir kamyon satıcısı. Firmanın satışlarını arttırmak için bulduğu çözüm ise “Kamyon alana AK – 47 bedava” kampanyası. 

Max Motors'dan Mark Muller CNN'e verdiği röportajda tüketicilere 250 dolarlık yakıt ve AK – 47 arasında tercih şansı verdiklerini ve kampanyanın paspas hediye etmekten çok daha yaratıcı olduğunu söyledi. Muller kampanyanın bir topluluk oluşturacağı ve liberalleri kızdıracağı konusunda da oldukça iddialı. Her kamyon alana bir silah kampanyasının satışları ne oranda yansıdığını ise açıklamıyor.

Henüz ülkemizde böyle bir kampanya başlamadı ve umuyoruz ki hiç bir uyanık satıcı da silaha ne kadar meraklı olduğu bilinen toplumumuzda böyle bir kampanya başlatmaz. Bedava silah kampanyasının toplumsal barışın artık daha sık dile geldiği günümüzde satışları arttırabilir hatta Max Motors’un satış konusunda dünya rekoru kırmasına bile sebep olabilir. Fakat kampanyanın kesinlikle etik kurallara uymadığın söylemek bile gereksiz. Otomotiv sektörü bir çok ilginç pazarlama yöntemi kullandı bugüne kadar. Ama bu yöntem gördüklerimiz arasında en gereksiz ve tehlikeli olanı.... 
joker
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 26 May 2009, 13:56

İleti ayhani » 24 Tem 2009, 16:48

Türkiye'de kamyonun varsa silaha gerek yok.
Daha bir kaç gün kamyonun biri Bolu tüneli çıkışında bir arabaya arkadan çarparak 4 kişiyi katletti. Türkiye'de trafik kazası ile adam öldürürsen çok komik cezalar alıyorsun aynı şeyi silahla yapsan müebbet yersin.
Burası Türkiye
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 476
Kayıt: 09 Arl 2007, 01:22


FabiaKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir