CD çalar taktırırsam...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

CD çalar taktırırsam...

İleti kaya » 25 Tem 2009, 12:24

Selam arkadaşlar,
2001 Fabia var bende. Üzerinde orijinal radyo-kaset çaları duruyor yalnız açma kapama ve aynı zamanda ses düğmesi olan düğme içine gömüldü, yani basılmaz yani açılıp kapanmaz duruma geldi, basınca dışarı doğru çıkmıyor ve teyp açılmıyor yani. Sanrıım yayı falan bozuldu ya da onun gibi birşey. Bu önemli bir sorun mudur?  Kaça tamir ederler bilen var mı ve İstanbul Anadolu yakasıında kim iyi anlar bu işten?

Pahalı birşeyse de onu söktürüp bir CD çalar taktırmak istersem sanırım önce bir çerçeve koymak gerekiyormuş CD çaların orada durabilmesi için (normal boyuttaki bir CD çalar, universal diyorlar) . Bu konuda bilgisi olan var mı? Çerçeve nedir nereden tedarik edilir kaç paradır vs.?  Bir de CD çaları illa biryere monte ettirmeye herek var mı, ben kendim de edebilir miyim basit birşey midir? Tşk.

kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia_2008 » 25 Tem 2009, 12:25

Geçmiş olsun ama bence tamir ile uğraşma derim hem cd den müzik dinlemenin keyfine varırsın en iyisi cd çalar taktır
fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 25 Tem 2009, 12:30

[quote="kaya"]Selam arkadaşlar,
2001 Fabia var bende. Üzerinde orijinal radyo-kaset çaları duruyor yalnız açma kapama ve aynı zamanda ses düğmesi olan düğme içine gömüldü, yani basılmaz yani açılıp kapanmaz duruma geldi, basınca dışarı doğru çıkmıyor ve teyp açılmıyor yani. Sanrıım yayı falan bozuldu ya da onun gibi birşey. Bu önemli bir sorun mudur?  Kaça tamir ederler bilen var mı ve İstanbul Anadolu yakasıında kim iyi anlar bu işten?

Pahalı birşeyse de onu söktürüp bir CD çalar taktırmak istersem sanırım önce bir çerçeve koymak gerekiyormuş CD çaların orada durabilmesi için (normal boyuttaki bir CD çalar, universal diyorlar) . Bu konuda bilgisi olan var mı? Çerçeve nedir nereden tedarik edilir kaç paradır vs.?  Bir de CD çaları illa biryere monte ettirmeye herek var mı, ben kendim de edebilir miyim basit birşey midir? Tşk.
[/QUOTE]
abicim senin arabadan bendede var.ve bende cd çalar kullanıyorum.benim cd çalar orjinal teybin altındaki bölümde.çerçeve felan gerek diyenleri salla sen...hiç alakası yok.benim cd çalar maaşallah taş gibi duruyor.hatta ben taktım cd çaları.bide artık kasetin devri felan kalmadı be abi.ucuz cd çalarlar var 150 liraya bile git bitane al takması çok kolay sen zordur benim canımı sıkar diye düşünme.al bitane cd çalar keyfini çıkar.çok para vermek istemiyorum diyosan navitech in cd çaları var çok iyi değildir ama senin işini görür.yok ben veririm 250 lira felan diyosan pionner in ve sony lerin cd çalarlarına bak bide kenwood a bak ki ben kenwood kullanıyorum ses kalitesi çok güzel.herhangi bi sorun olursa ben burdayım yardımcı olurum abi sana.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti kaya » 25 Tem 2009, 13:36

Çok sağol birader. Yanlış anlamadıysam orijinal kaset çaların hemen altındaki boşluğa taktın sen doğru mu? O boşluğa tüm standart CD çalarlar sığıyor mu?? Ve takma işlemi nasıl oluyor kablo bağlantılarını falan nasıl yaptın ki sen?
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 25 Tem 2009, 14:09

altındaki boşluğu çıkarttım ben abicim.çıkartınca orjinal gibi oturuyor cd çalar.çokta güzel oluyor.takma işlemini şöyle anlatim size.altındaki boşluğu yerinden çıkarmak için yanlardaki çıtaları sökmek gerek bi ince uçlu tornavida ile çok kolay sökülebiliyor.çıtaları söktükten sonra orjinal teybide altındaki boşlukta çok rahat bi şekilde sökülebiliyor.orjinal teybin soketini eğer uyuyorsa yeni aldığınız cd çalar a takıyorsunuz ve ilk önce orjinal  teybi yerine oturtuyorsunuz. daha sonra ise yeni cd çaları boşluğa sokuyorsunuz.bu kadar basit...size bu anlattığımı sony sevisi yapamadı eve geldim ben yaptım :)
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 25 Tem 2009, 15:19

Taktırın derim şu an makul fiyatlarda

Ben navitech öneririm hem fiyatı uygun hem kaliteli ne kadar arkadaş kötü desede gayet iyi fiyat performans olarak..

ben şu modeli kullanıyorum:

Yaklaşık 2sene oldu taş gibi tek eksiği radyosu biraz zayıf çekiyor birde saat 2-3 dk ilerden gidiyor gerisi mükemmel ses vs olarak taş gibi

Paran varsa tesisat yapıcam dersen pioneer sony o markalara bak

Ben bu teyple beraber önlerde 2 adet navitech marka hoperlör var arkadada pioneer var gayet memnunum hoperlörleri bass ağırlıklı pioneer biraz boğuluyor bu konuda
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 25 Tem 2009, 15:32

[quote="kadir_"]Taktırın derim şu an makul fiyatlarda

Ben navitech öneririm hem fiyatı uygun hem kaliteli ne kadar arkadaş kötü desede gayet iyi fiyat performans olarak..

ben şu modeli kullanıyorum:

Yaklaşık 2sene oldu taş gibi tek eksiği radyosu biraz zayıf çekiyor birde saat 2-3 dk ilerden gidiyor gerisi mükemmel ses vs olarak taş gibi

Paran varsa tesisat yapıcam dersen pioneer sony o markalara bak

Ben bu teyple beraber önlerde 2 adet navitech marka hoperlör var arkadada pioneer var gayet memnunum hoperlörleri bass ağırlıklı pioneer biraz boğuluyor bu konuda
[/QUOTE]
yanlış anlaşılmak istemem ben navitech i yerden yere vurmuyorum ama mali açıdan biraz daha yüksek fiyatlara daha iyi teypler bulabileğini söyledim.şimdi navitech i pionner,sony veya kenwood ile bir tutamayız değilmi.benim bir önceki teybim sony gt200 dü kenwood un çift joystikli teybi ile takas ettim sony nin çıkardığı sesten çok daha kaliteli bir ses çıkarıyor artık.pionner alsam dahada kaliteli çıkar hiç şüphem yok.siz teybinizi değiştirirde yerine bi pionner takarsanız navitech te teypmiymiş diyebilirsiniz çünkü aynı cümleyi  ben sony için kullandım...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kaya » 25 Tem 2009, 16:00

Arkadaşlar ben hoparlör sisteminde falan bir değişiklik yapmayacağım yani sadece CD çalar koyacağım. Bu durumda ses kalitesi yine değişir mi markadan markaya? Hoparlörler yine orijinal fabia 2001 hoparlörleri olacak.
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti janveljan » 25 Tem 2009, 16:13

Bende de octavia var teybin altındaki bölüme pioneer taktırdım gayet güzel duruyor, hoparlör konusunda birşey diyemicem zira ben de ses sistemi var.
janveljan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 25 Tem 2009, 16:16

[quote="kaya"]Arkadaşlar ben hoparlör sisteminde falan bir değişiklik yapmayacağım yani sadece CD çalar koyacağım. Bu durumda ses kalitesi yine değişir mi markadan markaya? Hoparlörler yine orijinal fabia 2001 hoparlörleri olacak.[/QUOTE]
kaliteye göre ses kaliteside değişir tabiki.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 25 Tem 2009, 22:42

2 çeşit teyip ölçüsü vardır.Bildiğimiz sıradan teyipler din ölçülerindedir.Birde double din teyipler vardır bildiğimiz teyiplerin 2 katı kalınlığındadır.Avt nin navitecin teyiplerini görmüşsündür.Pioneer cd den öte usb li teyiplerine bak derim.Bana göre cd devride kapandı :D.Bozuk yolda cd atladı çizildi okumuyo derdin olmaz.Kaliteli bi marka alırsan ses biraz daha hoş olur.Bana sorarsan 50-70 lira arasında değişen teyibin yan çıtaları alt rafı ile birlikte satılan çerçeveler var.Teyibi taktığın zaman altında kullanabileceğim rafın hazır olur.Para vermem dersen orjinal teyibin altına din ölçülerinde teyipler sığar.Müzik tesisatı bağlayan yerlerle yada internette çerçeveleri bulabilirsin

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaya » 25 Tem 2009, 23:05

Sağol Ufuk bilgiler için. Bugün media markt, real ve carrefour'u dolaştım. Usb'li en ucuz teyp 157 TL ile navitech, iş görür mü sence? Radyosu iyi çeker mi ve ses kalitesi iyi midir?

Bir de standart CD çalarıların genişliğini ve arabamdaki orijinal teybin altındaki boşluğun genişliğini ölçtüm. Dediğin gibi o boşlupa sığar gibi (boşluğun etrafındaki kasa çıkarsa tabi, değil mi? ). Eğer oradaki boşluğa sağlam ve risksiz şekilde bağlantı yapılabiliyorsa bence orijinal teybi sökmeye ve çerçeveye para vermeye gerek yok çünkü hem o boşluğu pek kullanmıyorum hem de orijinal teyp ile CD çalar altalta olursa ön panel daha dolu durur hoş olur bence:)
kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 26 Tem 2009, 13:07

Güzel ses vermesi beklentiyle alakalı bişi.Ben navitech in in dash ıyla kurulmuş tesisatı sevmedim.Pioneer kadar net ses vermiyordu.(netlikden kasıt tislerin basların orta sesin kulağa güzel duyulması).Üzerine biraz daha ekle pioneer bak derim.Yer konusundada forumda vardı orjinal teyibin altına din ölçülerinde sony takan bi arkadaş o cevaplasa daha iyi olur.Ben alt yuvasıyla beraber komple çerçeve aldım.

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti balarest » 26 Tem 2009, 16:40

balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti balarest » 26 Tem 2009, 16:40

ben boyle yaptım cok hos duruyoır
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti zurna1788 » 26 Tem 2009, 16:41

evet benim arabadada böyleydi
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir