cam otomatiği hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam otomatiği hakkında

İleti puZZle » 26 Tem 2009, 17:16

Arkadaşlar, Antalyadan Ankaraya dönerken sol ön camı açmak istedim bir şeyler kırılır gibi ses geldi ve cam kapının içerisine düştü. skodalarda kronik bir sorunmuş sanırım. daha önce başına böyle bir olay gelen varsa tamiri kaç lira tutar yazarsa sevinirim...                     (aracım 2006 model 1.4 TDI)

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasport » 26 Tem 2009, 18:02

düğmeye hiç basma bastıkça daha da bozuluyor. ben 60 a yaptırdım
fabiasport
CLASSIC
CLASSIC

İleti puZZle » 26 Tem 2009, 19:03

[quote="fabiasport"]düğmeye hiç basma bastıkça daha da bozuluyor. ben 60 a yaptırdım [/QUOTE] bastıkça bozulduğunu bilmiyordum, teşekkürler...
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 26 Tem 2009, 19:14

sanayide kilitçiler veya camcılar 50 TL ye yaparlar...
servise giderseniz komple motoruyla değiştirirler 350 TL civarı tutar
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti serdar5306 » 26 Tem 2009, 20:34

şaşmazda arıkan özel servis var makul bir fiyata yaptırırsın
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti puZZle » 26 Tem 2009, 20:45

servislerde kan emici gibiler, şaşmaz bana yakın yarın bir uğrar baktırırım, teşekkürler...
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 30 Ağu 2009, 04:20

Evet 1 saat önce de benim başıma geldi ve yarın pazar!!! Gece gece ne yapacağım diye düşünürken, doğruca bol ışığınn olduğu bi benzin istasyonuna gittim, kendi imkanlarımca kapıyı söktüm, içeri elimi sokarak camı yukarı kaldırıp arkasını sıkıştırarak tamir ettirene kadar kapalı konuma getirdim. Sanırım güzel kızım göze geldi. :(  Umarım yarın şaşmaz da açık bir yer bulabilirim. 

Serdar'cım "şaşmazda arıkan özel servis var makul bir fiyata yaptırırsın" demişsin, adres, telefon bilgisini de eklersen iyi olur. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti y.emre » 30 Ağu 2009, 04:44

[quote="delidolu"]

Evet 1 saat önce de benim başıma geldi ve yarın pazar!!! Gece gece ne yapacağım diye düşünürken, doğruca bol ışığınn olduğu bi benzin istasyonuna gittim, kendi imkanlarımca kapıyı söktüm, içeri elimi sokarak camı yukarı kaldırıp arkasını sıkıştırarak tamir ettirene kadar kapalı konuma getirdim. Sanırım güzel kızım göze geldi. :(  Umarım yarın şaşmaz da açık bir yer bulabilirim. 

Serdar'cım "şaşmazda arıkan özel servis var makul bir fiyata yaptırırsın" demişsin, adres, telefon bilgisini de eklersen iyi olur. Teşekkürler.

[/QUOTE] öncelikle geçmiş olsun abi
kapıyı söktüm demişsin abi kapıyı sökebilcek kadar eli yatkın olan insan bence onu kendi tamir edebilir felicia da basımıza geldi biz kendimiz halletmiştik ama octiyi bilemem

eğer sistem aynıysa bence kendin yaparsın abi hayırlı aksamlar.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti miyidogan » 30 Ağu 2009, 14:10

İlginçtir bu yaz fabia ların camları sapır sapır döküldü ... Benimde düştü 1 ay önce 50 liraya yaptırdım , zahmetli bir iş ...
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 31 Ağu 2009, 00:45

yunus emrecim kapıyı söktüm dediysem sadece dışındaki kaplama bölümünü söktüm arkasında metal 2. bir bölüm daha var onu sökemedim, elimde alet edavat yok, olsa da anlamadığım işe yanaşmak istemem, tırsarım daha büyük sorun çıkarırım diye. Yarın pazartesi umarım şaşmazda iyi bir camcı bulup, uygun fiyat ile hallettirebilirim. Hoş şimdi eskisinden de sağlam oldu çünkü iyice sıkıştı ve hiç açılmıyor :) ben hırsız olsam diğer camları açmaya çalışırdım :):):):)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 31 Ağu 2009, 01:33

[quote="delidolu"]    yunus emrecim kapıyı söktüm dediysem sadece dışındaki kaplama bölümünü söktüm arkasında metal 2. bir bölüm daha var onu sökemedim, elimde alet edavat yok, olsa da anlamadığım işe yanaşmak istemem, tırsarım daha büyük sorun çıkarırım diye. Yarın pazartesi umarım şaşmazda iyi bir camcı bulup, uygun fiyat ile hallettirebilirim. Hoş şimdi eskisinden de sağlam oldu çünkü iyice sıkıştı ve hiç açılmıyor :) ben hırsız olsam diğer camları açmaya çalışırdım :):):):)     [/QUOTE]

2-3 kere başımıza geldi alıştık artık LOL

Tamir fiyatı 20 ile 50 tl arasında değişir değişen parça plastiktir camın rayında yukarı aşağı gidip gelir teli tutar onu herkes kolayca yapamaz onu germesi bayağı zor..

Parçanın maliyeti ne kadar dersen taş çatlasın 1 tl dir ama söküp takma işine çok para alıyorlar sana tavsiyem parçadan 1 tanede yedek alman..
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 31 Ağu 2009, 01:48

Tecrübenizi paylaştığınız için teşekürler, bir deşaşmaz da iyi bir usta (tel+adres) veren olursa per makbul olacak, yarın iş çıkışı hallettirmeyi düşünüyorum da....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 31 Ağu 2009, 01:51

[quote="delidolu"]Tecrübenizi paylaştığınız için teşekürler, bir deşaşmaz da iyi bir usta (tel+adres) veren olursa per makbul olacak, yarın iş çıkışı hallettirmeyi düşünüyorum da.... [/QUOTE]

Genelde camcıların çoğu bunu yapar tedbirliler sanırım %80 ninde parça mevcut istanbul için konuşuyorum polo classic in parçasıda uyumlu haberin olsun Smile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 01 Eyl 2009, 12:44

Evet arkadaşlar dün iş çıkışı itibariyle cam mekanizmasını tamir ettirdim.

Bakım için gittiğim özel vw servisinin önerdiği bir cam işleri yapan bir ustaya gittim. Hazı cam mekanizmsı tamir olurken aracı aldığımdan beri arızalı  olan şöför tarafı ve sağ arka kapının da swichlerini tamir ettirdim. Yerine takılan swicler focus araçlarının orj. swichleri. Normalde uyumlu değiller ancak usta kendince bir ulama/uyarlama yöntemi ile -eskisinden daha sağlam olduğunu iddia ederek- yerine taktı. İnşallah bundan sonra böyle kötü bir tecrübe yaşamak zorunda kalmam. Kapı swichlerinin çalışır hale gelmesinden sonra; Kapı açıldığında tavan lambasının yanması, farlar+sinyal açıkken uyarı sesinin çıkması, kapı kumanda ile açıldıktan sonra kendiliğinden tekrardan kilitlenmesinin önüne geçilmesi (büyük bela) ve bilgisayarda kapı durumlarının görüntülenmesi işlemleri gerçekleşir hale geldi. Bu kadar küçük ve sıklıkla arızalanabilen bir parçaya bu kadar işlevi tetikleyici bir rol verilmesine pek bi akılcı gelmedi; ama vw mühendislerinden de çok bilecek halimiz yok, öyle yaptılarsa bi sebebi mutlaka vardır diyeceğim geliyor; yoksa yedek parçadan para kazanamazlardı !! :):):)

Neyse bu işlemlerin (2 kapı swich'i, 1 cam mekanizma tırnağı, 2 kapı sökme takma, ustalık) bana maliyeti 180TL tuttu ancak usta tanıdık servis ile geldiğim için 150 TL ye yaparım dedi. Sanki özel servise göre bana 1az pahalıya geldi ancak yetkili servise gitseydim bu işlemler için 500 TL den aşağı vermeyeceğimi de biliyorum. Çünkü zamanında zeki ünaldıya sorduğumda sadece 1 kapının sökme takma işlemi için 250 TL + masraf + işçilik söylemişlerdi, dün de AND skodayı aradığımda sadece kapı cemaknizması için parçanın komple değişeceği ve parça fiyatının 110 TL olduğu söylenmişti....

Bilgi + tecrübe amaçlı olarak resimleri de ekliyorum.

Ayrıca camı düşen arkadaşlar hiç korkmadan kapıyı sökerek elleriyle camı kaldırsınlar ve cam ile kapı arasına bi tornavida sıkıştırarak gönül rahatlığıyla tamir ettirene kadar yataklarına yatabilirler.... ;)))

Kalın sağlıcakla.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 01 Eyl 2009, 12:55

Veri nays paylaşım için teşekkürler...
Artık kapıları çarparken dikkat edersin, camlar yarı açıkken çarpmamaya  da...Tabii ki sonradan takılan otomatik cam kaldırmayı da çok gerekli olmadıkça kullamamanı öneririm.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti agros » 01 Eyl 2009, 14:26

aynı parça cumartesi akşamı benimde başımı yaktı ve kırıldı. bizde kapı döşemesini ve ic sac kaplamayı söktük camla kapı arasına 5*5 dilme yardımı ile camı sabitledik. kayıncho nun parçayı taktırmasını bekliyorum. bakalım Antalya da bize kaca mal olacak. söküm takım işlemine para vermiyorum. sadece parça parası verecez.

bu arada elinde cıkma 2'li cam acma dügmesi olan varsa satmayı düsünüyorsa alabilirim.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti fabia3838 » 05 Eyl 2009, 02:10

Arkadaşlar aynı olay bugün benim başıma geldi.Sol ön camı tekrar yukarı kaldıramadım.Düğmeye bastığımda çatır çutur sesler geldi:( Plastik makara ve halat kırılmış maalesef.İyi bir usta bulup kapıyı söktürdüm.Kırılan plastik parçaları ve çelik halatı yenisi ile değiştirdi.45 TL.parçalar 20 TL. de işçiliğine verdim.Şu an gayet güzel oldu.Sizlere tavsiyem ustanız çok iyi olsun,ya değilse kaş yapayım derken göz çıkartabilirsiniz.Kayseride yaşıyorum.İsteyen olursa ustanın telefonunu verebilirim.
fabia3838
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aregor01 » 15 Eyl 2009, 17:29

Adana da benim başıma geldi aynı olay,ama benim usta tam anlamıyla benii kazıkladı.Alçak adam 120 liramı aldı 1 ay sonra tekrar bozuldu aynı kapı.
aregor01
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir