lastik almak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastik almak istiyorum

İleti GOKHAN ERTEMİN » 05 Ağu 2009, 20:18

[quote="mylastik"]

Lastik değiştirmeniz için aşağıda yazılı sebeplerden herhangi bir tanesi gerçekleşmiş ise mutlaka değişmelidir.

* Diş derinliği 3 mm altına inmiş ise,

* Lastikleriniz 50.000 km yol yapmış ise,

* Aracınızda 5 yıl toplamda 7 yıllık bir süre geçmiş ise

* Lastiklerinizde tamiri mümkün olmayan  hasarlar mevcut ise

Yeni lastikler ile birlikte mutlaka sübapların da değişmesi gerekmektedir.
[/QUOTE]
teşekkürler açıklamalar için  siz hangi lastiği önerirsiniz  benim araba 2009 fabia  üstunde dunlop 195  65 15  var  orjınalden  bunlara ne dersiniz selamlar gokhan

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetgs1111 » 05 Ağu 2009, 20:57

[quote="mcakar"]selam arkadaşlar 165.70.14 81 T lastik alacam aracım 14 sedan 2006 model önerisi olan olurmu acaba lassa  brigestone arasında karar verceğim önerisi olan var yardımlar için teşekkür[/QUOTE]

Benim aracımda 2006 1.4 sedan üzeriden 185-60r-14 vardı ben turanza er300 aldım ama lassa impetus arasında çok gittim geldim hatta müşteri hizmetlerine mail attım onlar beni aradılar dedim bu iki lastiğide siz üretiyosunuz nedir aradaki fark cevap veremediler hiç bir farkı yok dediler bende gittim lastikçiye 140 TL ye er300 aldım gayette memlunum senin lastik boyutların çok küçük gibi geldi jantların kaç inç ?
mehmetgs1111
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mylastik » 06 Ağu 2009, 03:43

@ Gökhan Ertemin

Size tavsiye edebileceğim lastikler

195/65R15 Goodyear EfficientGrip 126 TL (1 yıl yoldan kaynaklanan hasarlara karşı sigortalı)

195/65R15 Continental PremiumContact2  153 TL

TUVSUD Mart 2009 testlerinde (Rap No:76236753) en çevreci ve en fazla yakıt tasarrufu sağlayan lastik olarak Goodyear EfficientGrip seçildi. Finlandiya TestWorld  ekibinin raporlarına göre de Continental Premium Contact2 derecelendirmede çok iyi çıktı(Goodyear EfficientGrip teste yetişmediği için OptiGrip deseni test edildi. OptiGripler test sonuçlarına göre 2. tavsiye edilen lastik.)

Şimdiden alacağınız lastiklerin hayırlı olmasını dilerim. Diğer markalar ve fiyatları da gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.. 
mylastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skinoske » 06 Ağu 2009, 12:27

Bende 4-5 ay önce 4 lastik için baya bir araştırma yapmıştım.Erteledim gerçi.Hala da almış değilim.
Araştırmalarım sonucunda;

Michelin:fazla yumuşak.en konforlu lastik ama TR yollarında çabuk yıpranıyor ve 2 sene sonra falan yol tutuşu diye bir şey kalmıyor
Brigestone:Yol tutuşu ve sağlamlık olarak en iyilerden biri.Konfor olayı kötü.İçersi ses alıyormuş
Pirelli:Çok sert bir lastik.Asla aşınmıyor.Atıyorum 10 sene de kullansan dişler hala aynı kalıyormuş.Fakat ne yol tutuşu nede konfor yönünden en kötüsü
Petlas:Pek fazla tercih eden yok.Ama tercih edenlerin de tamamı çok çok memnun.Denemek lazım.
Lassa:Son çıkan İmpetus Revo hem konfor hemde yol tutuş özelliği bakımından iyi diyorlar.Yeni çıktığı için çok fazla kullanıcı yorumu bulamadım.Şahsen ben bu lastikte karar kıldım.Alacağım zaman en azından denemek amacıyla Lassa İmpetus Revo alacağım.
Goodyear:Bu lastikle ilgili de çok fazla yorum bulamadım.Kötü olacağını sanmam.Konfor ve yol tutuşu hakkında çok fazla bilgim yok.
Fulda: Araştırmalarım sonucunda çok fazla kullanıcı yorumu buladım.Fakat kullanan herkeste çok çok iyi yorumlar yapmışlar.Hem yol tutuşu hem konfor yönünden memnun kalmışlar.Lassa dan sonra 2. tercihim bu olacak.
Continental:Kullananlar genellikle menunlar.Ben memnun değilim ama.Benim araçta 2 michelin 2 continental var.Continentaller daha yeni olmasına rağmen daha eski micheline göre  fazla aşınmış.Kenarlar tamamen çatladı.Üstelik michelinler önde,continentaller arkada.Bildiğim kadarıyla önler arkalardan daha fazla aşınır.Ama bende tersi oldu.

Tamamen standart modelleri araştırdım.Mesela pirelli p6000,birigestone r250 vb.Üst seviye lastikler için birşey diyemem.

skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti cetrefilli » 06 Ağu 2009, 12:43

slm arkadaşlar bende lastiklerimi değiştirmeden önce uzunca bir araştırma yaptım sonunda nokian i3 lastiklerden aldım yaklasık 4 aydır kullanıyorum lastikten simdilik oldukca memnunum özellikle dunloptan sonra yol sesi oldukca azaldı yol tutuşu ıslak ve kuru gayet iyi 4 lastiği 5 taksitle 460 tl ye almıştım... arasında lastik basına 20 tl kadar fark olan nokian H serisininde oldukça kaliteli lastik olduğunu kullananlardan öğrendim.... o yüzden gönül rahatlığıyla sizlerede nokian i3 ve nokian H lastikleri öneririm.... hepsinden öte 4 mm.nin altına inmişse veya araç üstünde 4 yıl geçmişse yada 40.000 km yi devirmişse 4 lastiği birden mutlaka değiştirin arkadaşlar bu 4x4 ü unutmayın ve mutlaka uygulayın... saygılarımla
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti trifaze » 17 Ağu 2009, 00:24

arkadaslar hangi lastigi alirsaniz alin hava degil azot bastirin.

havadan daha yogun oldugu icin ve difuzyon yapmaz.
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir