FM Transmitter veya Kaset Aadaptörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FM Transmitter veya Kaset Aadaptörü

İleti akif06 » 31 Tem 2009, 00:56

ErmmMerhaba arkadaşlar,
Malum bizim Fabialarda Cd çalar yok ve birçoğumuzda orjinalliği bozulmasın diye CD çalar v.s taktırmıyoruz. Ancak araba kullanırkende kaliteli müzik dinlemek istiyoruz. Biraz araştırdım ve bu sorunu aşmak için 2 farklı çözüm karşıma çıktı Ermm.

1. FM Transmitter kullanmak. Ankarada yaşadığımı için boş frekans bulabileceğim konusunda şüphelerim var. Ayrıca ses kalitesi de nasıl olur onuda bilemiyorum. Forumlardada bu konuda zaten değişik fikirler var.

2. Mp3 kaset adaptörü kullanmak. Bunun için de olumsuz yönü kabloların sinir bozucu olduğu yönünde forumlarda bahsedenler olmuş Ermm

Veya başka bir çözüm varmıdır onu da bilmiyorum.

En azından yukarıda bahsettiğim her iki yöntemide deneyen veya halen kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Smile

akif06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 31 Tem 2009, 01:11

fm transmitter alacaksan kalitelisini almak zorundasın. zira dediğin gibi ankarada boş frekans bulmak zor. bu nedenle vericinin güçlü olması gerekiyor. ama kaliteli bir cihaz ile güzel sonuçlar elde edebilirsin.

kaset adaptör ise kasetçalarından mp3 çalarına uzanan bir kablo demek oluyor. vites koluna fln dolanmaması lazım. ayrıca deneyen arkadaşım olmadı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti oguz » 31 Tem 2009, 02:12

kesinlikle kaset adaptoru. ben ikisinide denedim. fm transmitter nekadar kaliteli olursa olsun arka planda inceden bi cızırtı var. sarkı degistirirken yada slow muzik dinlerken duyabiliyosun. ve sinir bozuyo. kaset adaptorde öyle bi sorun yok. kablo sorunu dersen bitane plastik tel bul.yada o küçük lastikler varya turuncu ilac kutularının ustunde felan olur. onlardan bul bitane.ipodu koy teybin altındaki bosluga kasetide tak teybe arada kalan kabloyuda duzenli şekilde katla sonra dola plastik teli etrafına onuda koy teybin altındaki bosluga yine işlem tamamdır. ben suan öyle kullanıyorum gayette memnumum.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 31 Tem 2009, 14:51

FM Transmitter almıştım zamanında. Ertesi gün iade ettim. Tavsiye etmem. Çok kaliteli olsa ne olacak ki? Mevcut sinyallerle karışıyor ya da parazit yapıyor.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti mesutd » 31 Tem 2009, 16:50

ben önce fm transmitter kullandım aynı radyo dinler gibi hafif cızırtılı dinliyorsun.daha sonra kaset adaptörü kullandım ses çok iyiydi ama mp3 çalardan şarkı degiştirmek ve kablo görüntüsü hiç hoşuma gitmiyordu.en sonunda evde cd çalarlı teyibim vardı eski aracımdan kalma olan bende onu taktım artık o kadar rahatım ki.orjinalligini bozacak bir durum yok orjinal teyibi duruyor.satarken orjinal teyibini tekrar takıp satacagım.herhengi biryerinde deformasyonda olmadıgı için gayet rahat kullanışlı ve sorunsuz müzik dinliyorum tavsiye ederim
mesutd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut d
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 1

İleti Reiskaan » 01 Ağu 2009, 13:03

ben önceleri kaset adaptörü kullandım şimdi ise transmitter kullanıyorum vandan konyaya kadar aynı frekansta kaldı hiç bi sorun yaşamadım konyada değiştim frekansını ses cızırtı falan hiçbişey yok tanıdığın birinde varsa bir günlüğüne alıp denersen daha iyi karar verirsin bence
Reiskaan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muradk » 02 Ağu 2009, 15:30

kaset adaptörünü kullanıyorum tavsiye ederim sorun olmaz.
muradk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 02 Ağu 2009, 15:36

yaw arkadaşlar şu kaset adaptörü fm transmitter olayını geçin.. az bi müzik zevkimiz var o da en güzel arabada gidiyor zaten, kulağınıza etmeyin eylemeyin böyle şeyler, yazıktır günahtır israftır... 
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti derude » 02 Ağu 2009, 16:39

Eğer daha farklı ve profesyonelce bişey istiyorsanız linke bakın.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk » 03 Ağu 2009, 16:03

Cd kalitesini bulamayacağın bir gerçek.Bende  transmitter kullanıyorum.Cızırtı ş.içinde oluyor ş.dışı ise iyi diyebilirim.Bir çeşit o da radyo yayını yapıyor gibi düşünebilirsin....Kendim fikrim memnunum başka alternatiflere yönelmedim.Bu müzik dinleme kalitesi ve alışkanlığın ile ilgili...Alırken çok şey bekleme....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir