Fabia Yağ Akıtıyo :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Yağ Akıtıyo :(

İleti hetepe » 11 Ağu 2009, 13:41

Basit bir yağ değişimini bile yapamayan ustaların varlığı, bu tür hassas araba sahiplerini zorunlu olarak Y. servislere yönlendiriyor.Karter tapasının Torx başlıklı olması nedeniyle elinde bu tür anahtar bulunmayan kişiler bu ve benzeri vidaları allen anahtar ya da çevresinden tutarak ayarlı pense gibi alakasız aletlerle açmaya çalışıyorlar.Kapatırken de üstübü, keten vb. gibi şeyleri sararak sözde yağ damlamasını engellediklerini düşünüyorlar.Böylece Karter tapasını duman ettikleri yetmiyormuş gibi karterin de değişimini gerektirecek durum ortaya çıkabiliyor.Benim de başıma geldiğinden biliyorum bu konuyu.Yan sanayi olarak üretilen altıgen başlı karter tapasından alarak sorunu çözdüm.En ilkel koşulda bile açılabilecek duruma getirdim.
Tavsiye ederim.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 11 Ağu 2009, 13:47

[quote="FabiaTDI"][quote="zurna1788"][quote="Bluedays"]Abicim kulağımıza küpe olsun benim başıma gelen bu olay.

Yaklaşık 1 ay önce burada da danışarak yağ değişim kararı aldım. Yani danışarak derken yağcıda mı değiştireyim, serviste mi? diye. Çoğunluk yağcı da da değiştirilebilir sorun yok biz yaptık dediler. Gittim, bir yağcıda değiştirdim. Aracım sıfırken yağı koyulmuş, bu ikinci yağ koyuşumdu. Yani 25.000 civarı km. de yağ değiştirdim. Yağı koyan adam nasıl sıkmışsa, muhafazanın üstündeki yağın koyulduğu yerin altındaki yeri yalama yapmış. Oralarda yağ sızmış sürekli. Birikincede muhafazadan damlatmaya başlamış. Dolayısıyle bende yeni farkedebildim.

Dün her zaman gittiğim servise götürttüm. Babam ile. Arabanın o parçası değişecek ve tekrar yağı değişecek demişler. Bunun maliyeti de 160-TL .

Yani önceki yağın değişimi de 75 lira idi bir yağ değişimi akılsızlığım yüzünden bana 235 liraya geldi. Ne olursa olsun servis dışında bir yere aracınızı yaptırmayın.

[/QUOTE]
problem yetkili servise gitmekle çözülmüyor.onlarda yeri geldiğinde iyi kazık atıyorlar.genel bakımlarda dilerseniz servise gidersiniz tabiki ama yağ değişimi için felan servise gidipde paramı abartılarak istenilen işçilik ücretine dökemem.adam bir yağ değişiyor.işçilik 50 lira.yahu allahtan kork. bir yağ değişimine 50 lira istenilirimi??? dediğim gibi servisle iş bitmiyor.bir yağı bile adama akıllı değiştiremeyen bir ustaya gitmişseniz o sizin şanssızlığınızdan başka birşey değildir abicim ya.iyi bir usta bulup yağınızı vs vs değiştirebilirsiniz. paranızda cebinizde kalır.[/QUOTE]

Çok haklısın arkadaşım zaten problem burda, daha usta olmadan yer açan çok kişi var ustayım diye geçiniyor tabikide herkese aracın kaportası açılıp teslim edilmez biz niye burda şu ilde skoda'dan anlıyan iyi bir usta var mı diye sık sık yazışıyoruz neyse arkadaşa bunla geçmiş olsun diliyorum yağ değiştirmeden önce sitede arama yapsaydı ankarada bir çok iyi skoda ustasının adresini tlf.bulabilirdi bu da arkadaşımıza küpe olsun :))) 
[/QUOTE]

Benim zaten skoda servisim var. Servis dediysem AND Oto demedim. Skoda ustaları yetkili servisleri ama kazık servisler diil. Hem ben burada aynı sorunu yaşamayalım diye yazdım. Böyle dalga geçmene gerek yok dostum. Birgün aynı şey başına gelir o zaman da böyle gülebilirsin umarım..!
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti trifaze » 16 Ağu 2009, 23:51

[quote="Bluedays"]

Arkadaşlar eşim arabayla işe gidiyor. Sabah giderken eşimi ugurlayayım dedim. Ben farketmedim eşim farketti. Araçtan birseymi akmış dedi. Eğildim baktım. Ön sol taraftan yani sürücü koltuğu diil yolcu koltuğunun olduğu taraftan yağ akıtıyo. Damlıyo araçtan. Çok akıtmamış yani 5-10 cm çapında ve damlıyordu. Neyse eşimi otobus durağına bıraktım geldim. Aracın kaputunu açtım baktım o alt şase kısmı yani motorun altındaki metal yer yağ dolmuş birazcık ve oradaki yağ alta damlatıyo.

Bu neden olabilir? Bugün de servisler kapalı. Ne yapacağım?

[/QUOTE]

sorunu cozdunuz mu? 

yag mi? sogutma sivisi mi?
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir