Yan direklerden gelen çıtırtı-süspansiyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yan direklerden gelen çıtırtı-süspansiyon

İleti bulentdogan » 18 Ağu 2009, 16:20

2005 Fabia sahibiyim. Yolda araç yaylanınca ya da çukura girince her iki yan direkten kaynaklandığını düşündüğüm sinir bozucu çıtırtı sesine benzer sesler geliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü var mıdır?
İkinci sorum ise süspansiyonlarımı Ankara ostimde gösterdim. Amaortisörlerde sorun yok ancak araba kasislerde ve çukurlarda çok ses yapıyor.
Cevaplar için şimdiden sağolun. Saygılarımla.

bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: 1.4 101 bg

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 17:36

Çukurlara sert giriyorsanız bu tür sesler normal.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bulentdogan » 18 Ağu 2009, 17:51

[quote="hetepe"]Çukurlara sert giriyorsanız bu tür sesler normal.[/QUOTE]

Hocam arkadaşta 2001 elegance ı var ve aracında bu tip bir ses yok. Otobanda çok az meyillerde bile o ses gelmekte :(.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 18 Ağu 2009, 17:55

[quote="bulentdogan"]2005 Fabia sahibiyim. Yolda araç yaylanınca ya da çukura girince her iki yan direkten kaynaklandığını düşündüğüm sinir bozucu çıtırtı sesine benzer sesler geliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü var mıdır?
İkinci sorum ise süspansiyonlarımı Ankara ostimde gösterdim. Amaortisörlerde sorun yok ancak araba kasislerde ve çukurlarda çok ses yapıyor.
[/QUOTE]

Valla dostum yaramı deştin. İyi hatırlattın sagol. aynı sorun bendede mevcut.

Benim sürücü tarafında yok da sağ tarafta kapının oradan direklerden dediğin gibi bi çıtırtı geliyor. Çözemedim bende servise götürsem gülerler bana diye göstermedim.

Neden olabilir bu arkadaşlar? Düz yolda giderken geliyo hafif sallanınca çukurla alakası yok yani?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 17:55

Bir de ön düzene baktırın o zaman. Düz yolda ses gelmesi olası değil...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bulentdogan » 18 Ağu 2009, 18:00

[quote="hetepe"]Bir de ön düzene baktırın o zaman. Düz yolda ses gelmesi olası değil...[/QUOTE]

Hocam arabayı Eylül 2008 de aldım. Ön düzenleri ve yapılabilecek her şeyi yaptım ancak o ses ilk günkü gibi hala. Acaba izolasyon fitillerinden olabilir mi diye düşündüm şimdiSmile. Kapılardan da sıcakta ses geldiği gibi??
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

İleti bulentdogan » 18 Ağu 2009, 18:04

[quote="Bluedays"][quote="bulentdogan"]2005 Fabia sahibiyim. Yolda araç yaylanınca ya da çukura girince her iki yan direkten kaynaklandığını düşündüğüm sinir bozucu çıtırtı sesine benzer sesler geliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü var mıdır?
[/QUOTE]

Valla dostum yaramı deştin. İyi hatırlattın sagol. aynı sorun bendede mevcut.

Benim sürücü tarafında yok da sağ tarafta kapının oradan direklerden dediğin gibi bi çıtırtı geliyor. Çözemedim bende servise götürsem gülerler bana diye göstermedim.

Neden olabilir bu arkadaşlar? Düz yolda giderken geliyo hafif sallanınca çukurla alakası yok yani?
[/QUOTE]

Evet hocam sorun aynen dediğin gibi. Ancak başka araçlara binince böyle sorun olmaması beni sinirlendiriyor :((.. Arkadaşın 2009 peugeot 207 si var. Süspansiyonları harika ve rahatsız etmiyor. Gelgelelim benim fabişte en küçük çukurda bile araç abartı ses yapıyor :((((.
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

İleti IYIGIT » 18 Ağu 2009, 19:02

burçlar değişecek 50 tl  budur

IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 18 Ağu 2009, 21:44

kronik diye düşünüyorum burçlarla alakası yok.2005 model bendede war bazen o ses bende de geliyor
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti wickedMuK. » 19 Ağu 2009, 01:03

O ses çapraz girdiğinde kasise bende de oluyor.Anlamadım gitti.
Arac 2008 Skoda Roomster
wickedMuK.
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir