irfan abi soru?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

irfan abi soru?

İleti Bluedays » 19 Ağu 2009, 11:11

Abi benim fabişi pasta cila yaptım ya.  Dün gece lambanın altında dikkat ettim dairesel çizik diye tabir ettiklerinden var. Acaba benim uygulamamdan mı oluştu bunlar? yoksa zaten vardı da çoğunu yok ettim mi? Baktım çoğu arabada var dı?

gözle belli olmuyo dikkatle bakmazsan?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mygokhan » 19 Ağu 2009, 11:54

Belki baştanda var olmuş olabilir..

Uygulamada yeterince gidermemiş olabilirsinde..Eğer uygun ürün kullanılmazsa o çiziklerden kolay kurtulunmuyor..

Zaten ışık altında bakılıp çizik giderme uygulanması lazım.Normal ışıkta çok parlak görülüp güneş altında harita gibi gözükebiliyor:)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mustisahin » 19 Ağu 2009, 12:40

Muhtemelen eskiden vardı, mat oldugu icin sen göremiyordun, simdi zemin parladığı icin görebiliyorsun,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 19 Ağu 2009, 13:49

galiba öyle oldu dün bütün arabalara dikkatlice baktım sitenin otoparkındaki arabalar 2 mt öteen belli o çizikler benim arabaya pür dikkat ışık aldında bakarsan (karanlıkta) anca görünüyor.
İrfan abinin dediğine göre benim kullandığım pasta düşük aşındırıcı içeriğe sahip olduğundan sanmıyorum o çiziklere benim sebep olduğumu ama

doğru cevabı ondan öğreneceğiz bakalım.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mesutd » 19 Ağu 2009, 14:32

dogru cevap yeterince uygulama yapmamışsın.biraz daha uygulama yaparsan birde dogru ürünü kullanırsan hepsinden kurtulursun.Birde üstüne koruyucu bir wax atarsan olay tamamdır.
mesutd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut d
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 1

İleti Bluedays » 19 Ağu 2009, 14:59

irfan abiii neredesin yaf

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 19 Ağu 2009, 15:11

Ürünü çok iyi yedirmek lazım, VW grubu araçların boyası epey serttir. Senin uygulama süreni yazmışsın, normalde sadece kaput 1-1.5 saat sürüyor. Jilet gibi bir parlaklık için bir günü tamamen ayırmak lazım.

Sabır olmadan ürün olmuyor, bir dahakine daha iyi sonuçlar elde edersin...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti Bluedays » 19 Ağu 2009, 15:42

anlaşıldı tamam :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir