Sizce 1.2 htp ye lpg takmaya gerek varmı???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sizce 1.2 htp ye lpg takmaya gerek varmı???

İleti mygokhan » 21 Ağu 2009, 22:42

LPG iyi olur ama sorunlarda çıkabiliyor..

En güzeli dizel..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti oguz » 21 Ağu 2009, 22:47

1.2 ye iyi olmaaazzz :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SEAHAWK » 21 Ağu 2009, 22:53

Aracında başarıyla LPG uygulamış ve sonuçtan çok memnun kullanıcılar da yok değil yalnız. "Azakoglultd" bunların başında gelir.Smile

Ben temiz iş olacaksa LPG'y, mantıklı buluyorum. 1.2 istediği kadar az yaksın (kaldı ki piyasanın en az yakan 1.2'si değil); yakıt pahalı. 20 yerine 15 yakması önemli değil. Burda 7,5 yakmasından söz ediyoruz.Wink

Bana göre düşünülmesi gereken tek şey LPG'nin ne kadar sağlıklı olacağıdır. Sistem başarıyla hizmet verecekse, mutlaka değerlendirilmeli.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sener » 22 Ağu 2009, 01:29

benim arabada 1.2 bir ara bende takdırmayı düşündüm. bursa'da bir firmayı aradım arabayı anlattım 3 silindir olduğunu söyledim. karşı taraf 3 silindirler için hiç gaz takmadıklarını, sağlıklı olarak çalışıp çalışmayacağı konusunda birşey söyleyemeyeceğini belirtti. ama aracınızı getirin test edelim olursa takarız dedi bende yaptırmaktan vazgeçtim. sizde gaz takdırırken aracınızın 3 silindir olduğunu belirtin.

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rechanerr » 22 Ağu 2009, 01:44

herhangı bı perfonmaz kaybı söz konusu deıl 20 000 km oldu

taktırdıktan sonra arabayı benzınde kullanır gıbı az yaksın dersenız 10 kuruşu bulmuyo yakıt

ama işin espırı yakmıo dıye gezıyonuz benzınden cok gaz yakmış oluyonuz

3 ay oldu takılalı benzınde 9 ayda yapmadıgım km yı 3 ayda gazda yaptım

cok gezıonuz fazla yakıt harcıyonuz
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti traty » 22 Ağu 2009, 02:39

geçen ay izne çıktım ve 23 günde toplam 6100 km yol yaptım.arabam 2008 1.2 fabia.başından sonuna kadar bütün yakıtımı kredi kartıyla aldım ve izin dönüşü ekstreme baktığımda 1321 tl lik yakıt harcamışım.yakıtımı hep petrol ofisinden aldım ve 95 oktan benzin 3.34 tl idi.izin boyunca yer yer klimayı açtım ve türkiyeyi bir uçtan bir uca gezdim her türlü yol şartlarını gördüm fakat 120 km hızı hiç geçmedim,yaptığım hesaba göre arabam kilometrede 0.220 tl yani 22 kuruş yakmış.eğer arabam lpg li olsaydı bu miktar eminimki 15 kuruşa kadar düşerdi yani benzinle lpg arasındaki kar iznim boyunca yaklaşık 450 tl olurdu.atiker marka bi lpg sistemi şuanda 1000 tl ye takıyolar ve ben lpgnin parasının yarısını çıkarmış olcaktım.bu kadar anlattım ve sana arabanla 12000 ve üstü kilometre yol yaparım diyosan hiç durma taktır derim.
traty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 22 Ağu 2009, 03:07

Düşük hacimli motorlara lpg uygulandığında çok bir tasarruf olmuyor çevreden duyduğum tüketim değerlerine bakılırsa.

2.0 bir lpg'li araba şehir içinde 14-15 kuruş yakıyorken 1.4 hafif bir araba km'de 20 kuruş yakabiliyor.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti bahane » 27 Ağu 2009, 10:45

valla benim aracım fabia classic 1,2 64hp  21.000 km iken taktırdım şuan 54.000 km ve çook çook memnunum çekişinde hiçbir değişme yok şiddetle tavsiye ederim geçen gün ankaradan zonguldaka geldim ank.çıkışında fulledim devreke kadar 240-250 km yol yaptı yine fulledim 23-tl lpg aldı arabada 2 kişiydik hiç 120 yi geçmedim bu yakıt beni dahada hayran bıraktı. 45 lt simit tankvar aracımda kullanışa göre ort.şehir içi 450-550 km yol yapıyor en fazla 65 liraya doluyor. ama işini çok iyi bilen br ustaya taktırmalısın bu çok önemli(*****adapazarı-tez otogaz yücel ustam******) yılda 12.000 km üzerinde yol yapıyorsan tavsiyem taktır derim...
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti HTP » 27 Ağu 2009, 11:43

Arkadaslar arabam 1.2 htp sorulara cevap olurmu bilmem ama ben bir buçuk sene önce karar verip lpg sirali sistemine geçtigimde aracim 42000 kmde idi su anda ise 93000 kmde yani bayagi yol yaptim ve tecrubelerimi bu forumda yakit tüketim degerleri ve performans olarak aktardim. 50000 km yol yaparken Türkiyede bircok bölgede farkli sehilere gittim yani degisik yol ve hava durumlarinda Lpg'li olarak arabami kullandim. Bu sistemden kaynakli hic bir sorun yasamadim gerek yüklü olarak yaptigim gezilerde gerekse performans acisindan.
Son söz olarak buradan 1.2 arabaya Lpg olmaz diyenler bu tecrübeyi yasamadiklari icin fikirleri sadece kendilerine aittir bilgi degeri tasimaz. Iste sana canli ornek ben sistemi kullaniyorum ve memnunum eger daha önce actigim konulara bakacak olursan yaptigim paylasimlari görürsün. Zaten tekrar olmus 1.2 ye Lpg olurmu bahsi cünki defalarca islenmisti bu konu.
Tavsiyelerim ise sunlar, bu sisteme gecilecekse ve karar verilmisse sececeginiz, iyi bir marka, iyi ustalik ve garanti verip arkasinda duran bir firma olmali gerisi tarafiniza tasarruf olarak geri dönüsüm olacak.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hetepe » 27 Ağu 2009, 12:11

[quote="HTP"]Arkadaslar arabam 1.2 htp sorulara cevap olurmu bilmem ama ben bir buçuk sene önce karar verip lpg sirali sistemine geçtigimde aracim 42000 kmde idi su anda ise 93000 kmde yani bayagi yol yaptim ve tecrubelerimi bu forumda yakit tüketim degerleri ve performans olarak aktardim. 50000 km yol yaparken Türkiyede bircok bölgede farkli sehilere gittim yani degisik yol ve hava durumlarinda Lpg'li olarak arabami kullandim. Bu sistemden kaynakli hic bir sorun yasamadim gerek yüklü olarak yaptigim gezilerde gerekse performans acisindan.
Son söz olarak buradan 1.2 arabaya Lpg olmaz diyenler bu tecrübeyi yasamadiklari icin fikirleri sadece kendilerine aittir bilgi degeri tasimaz. Iste sana canli ornek ben sistemi kullaniyorum ve memnunum eger daha önce actigim konulara bakacak olursan yaptigim paylasimlari görürsün. Zaten tekrar olmus 1.2 ye Lpg olurmu bahsi cünki defalarca islenmisti bu konu.
Tavsiyelerim ise sunlar, bu sisteme gecilecekse ve karar verilmisse sececeginiz, iyi bir marka, iyi ustalik ve garanti verip arkasinda duran bir firma olmali gerisi tarafiniza tasarruf olarak geri dönüsüm olacak.[/QUOTE]
Şahsen ben  ''olur mu'' sorusundan çok, ''değer mi'' sorusuna yanıt arıyorum.

Yani kit takılırken araca ne kadar müdahale ediliyor, Çekişte tam uyum oluyor mu?

Motor zaten çok güçlü değil.Şu anda normal kullanımda 18-20 kr gibi km de tüketim değerim varken LPG de bu rakama yakın bir değer görürsem, yapılan işin çok ta işe yaramadığını düşünürüm, açıkçası da en çok bu düşündürüyor beni...Sorduğum kişilerden genelde 13-16 kuruşa kadar yaktığını duymam beni bu şekilde düşündürüyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti turgay_58 » 27 Ağu 2009, 12:36

Hal karasızım neyse daha vaktim var biraz daha araştırma yapayım ))

turgay_58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 27 Ağu 2009, 13:14

Uyum saglaniyormu konusunda ise sunu söylemeliyim motora yapilan müdahele cok fazla degil sistemden vazgecilecegi zaman sadece birkac kör tipa gerekiyor.
Sahsi kanaatim su uzun yolda kullan›lan arabaya cok gerekmiyor özellikle ekonomik lullan›mda ama ben ankara istanbul arasini 60 tl ye maaledince yinede benzini tartisirim maalesef benzin fiyatlari cok yuksek böyle olmasa asla dusunmezdim bu sistemi...
Profesyonel bir donusum firmasini muhatap alirsaniz sorulariniza cevap olur kanaatindeyim.Sonucta bu tamamen sahsi bir karar kimine uyar kimine uymaz benim fikrim dogru diye düsünmemek lazim.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hakanerdogan » 27 Ağu 2009, 13:17

kararsız kalmanıza gerek yok. ortalama ne benzin yakıyo bul, LPG maliyetini bul, yılda sana ne dönüştüreceğini bul tabi malieti unutma, baktın 3-5 kuruş ucuza geldi motorumuda orjinal bırakayım değmez dersin vazcayarsın risk almayım diye, yada baktın ya gerçekten çok fark etti benzine soyulmaya değmez dersin, takarsın...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir