patinaj zinciri seçimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

patinaj zinciri seçimi

İleti edoras » 27 Oca 2010, 01:01

kar kış malum istanbulda bende bahçeşehir merter arası bol bol yol yaptığımdan gidip bir yapı marketten aşağıdaki poliüretan kar zincirlerinden aldım kullanmak ta nasip oldu araçta 195-50-15 michelin spor lastikler olduğundan yağışlı havalarda pek performans almıyordum birde karda ufaktan kaydığını görünce acımadan gidip aldım gerçekten takması kolay bir ürün sadece arkadaki kelepçe olayı var o takıldımı gerisi kolay geldi diğer lastikte biraz zorlandım ve krikoya aldım ufaktan baktım kriko ile çok daha az zahmetli olan bir iş.... bol karlı olan şehirlerde kullanacak arkadaşlara tavsiye ederim cincir gibi ses yapmıyor gerdirme kancaları felan da olduğundan gevşeme durumu yok tabi ben 2 gün 50km yol gittim daha da test etmek lazım ....

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti murat11h1 » 27 Oca 2010, 01:13

Sessiz sürüş istiyorsanız bunu tavsiye ederim ben aldım.

SON KARAR SİZİN ELBET...

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti kayzer » 27 Oca 2010, 13:19

Eğer zincir alacaksnız Atlı patinaj(takmatik olan) zincirinden şaşmayın

kayzer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 28 Oca 2010, 18:45

Zincirde marka olarak ATLI dan şaşmam
Ama piyasada ganimet gibi çakma ATLI var haberiniz ola...!!!
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti cineration » 28 Oca 2010, 18:51

Bu arada dünyada ilk kış lastiği üreten firma NOKIAN (Finlandiya) ve bu markanın Türkiye distributörü yok. Bugüne kadar duyduğum en iyi performansa sahip kış lastiği NOKIAN. Bu marka lastiği getiren bazı lastikciler var. Ayrıca internetten de alınabiliyormuş.
Bilginize
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti yonetici » 28 Oca 2010, 18:54

Ben kaç senedir Atlı PratiX http://www.atli.com.tr/tr/urun_kategori.asp?id=2&urun=1 kullanırım montaj kolaylığı açısından çok başarılı çoğu zaman aracı hareket dahi ettirmeden takıp yoluma devam ediyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpino » 28 Oca 2010, 21:32

[quote="murat11h1"]
Sessiz sürüş istiyorsanız bunu tavsiye ederim ben aldım.

SON KARAR SİZİN ELBET...

[/QUOTE]

kullandığım takmatik zincir ABS sensör kablosunu kopardığından zincirden tamamen soğudum ve arkadaşımızın tavsiye ettiği ürünü demin hepsiburada'dan sipariş verdim. ayrıca ürünü bugün bir audi a6 üzerinde gördüm. hakikaten güzele benziyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti murat11h1 » 29 Oca 2010, 02:09

Valla alınmayında zincir devri kalktı artık aracın çamurluk  kalvanizmi diyolar neyse onu paramparça ediyo.. alpino arkadaşın başına gelende malum.... Son bişey daha aracın balans ayarı diyede bişey bırakmıyor haberiniz olsun. Atlı değil ALTIN deseler almam.

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 29 Oca 2010, 10:30

[quote="murat11h1"]

Valla alınmayında zincir devri kalktı artık aracın çamurluk  kalvanizmi diyolar neyse onu paramparça ediyo.. alpino arkadaşın başına gelende malum.... Son bişey daha aracın balans ayarı diyede bişey bırakmıyor haberiniz olsun. Atlı değil ALTIN deseler almam.

[/QUOTE]
2+2=4
farkli bir teknoloji gelişmedikçe zincir kar ve buz üzerinde en garanti yöntemdir. kurallara riayet edilerek montajı yapılmış ve o kurallar çerçevesinde kullanılmış bir zincir %100 e yakın sorun çıkarmaz. ayrıca zinciirin balansa etkisi yoktur. yani balansı bozmaz. zincir monteliykende asvalt üzerinde değilseniz ve hızınızda güvenlik limitleri içindeyse balans oluşmaz.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti grey_wolf » 29 Oca 2010, 12:16

[quote="caglarkrbyk"] http://www.hepsiburada.com/Oto-Aksesuar ... r11#tablnk
[/QUOTE]

CAĞLAR SEN BUNU DENEDİNMİ.? bence bu istanbul gibi sadece sokak aralarında kar ve buz olan bir yer için ideal bir şeye benziyor.

eğer deneyipte mennun kalan varsa ben almak isterim. çok pratik. kemer gibi.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti C@GL@R » 29 Oca 2010, 14:52

[quote="grey_wolf"] [quote="caglarkrbyk"] http://www.hepsiburada.com/Oto-Aksesuar ... r11#tablnk

[/QUOTE]

CAĞLAR SEN BUNU DENEDİNMİ.? bence bu istanbul gibi sadece sokak aralarında kar ve buz olan bir yer için ideal bir şeye benziyor.

eğer deneyipte mennun kalan varsa ben almak isterim. çok pratik. kemer gibi.[/QUOTE]

denemdim ama pratik birseye benziyor yerde kaplamaz bagajda almayı düşünüyorum
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti murat11h1 » 29 Oca 2010, 14:59

[quote="mbarman"][quote="murat11h1"]

[/QUOTE]
2+2=4
farkli bir teknoloji gelişmedikçe zincir kar ve buz üzerinde en garanti yöntemdir. kurallara riayet edilerek montajı yapılmış ve o kurallar çerçevesinde kullanılmış bir zincir %100 e yakın sorun çıkarmaz. ayrıca zinciirin balansa etkisi yoktur. yani balansı bozmaz. zincir monteliykende asvalt üzerinde değilseniz ve hızınızda güvenlik limitleri içindeyse balans oluşmaz.
[/QUOTE]

Farklı bir teknoloji gelişmedikçe mi? işte farklı bir teknoloji :

Birde yanlış bir ifade kullanmışım balans değilde ROT ayarı diyecektim.Rot konusunda tecrübeyle sabittir.Tongue
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 29 Oca 2010, 15:39

[quote="murat11h1"][quote="mbarman"][quote="murat11h1"]

[/QUOTE]
2+2=4
[/QUOTE]

Farklı bir teknoloji gelişmedikçe mi? işte farklı bir teknoloji :

Birde yanlış bir ifade kullanmışım balans değilde ROT ayarı diyecektim.Rot konusunda tecrübeyle sabittir.Tongue
[/QUOTE]
 kardeş şirkette kullandık bunlardan. bunlar sadece göstermelik. artı ömrü kısa. bundan kardada buzdada verim alınmıyor.
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 29 Oca 2010, 17:32

hocam nasıl verim alamadınız yaw? şu videoya bir baksana
http://www.youtube.com/watch?v=XeIU3uPopBk
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti emre_tokay » 29 Oca 2010, 17:51

Bu ne beee vidyodaki herif abarmış :D ama bence kar da değil buzdaki performans daha önemli buzda nasıl denemek lazım.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti mbarman » 29 Oca 2010, 17:55

dikkat ederseniz lapa lapa yağan yumuşak karda deniyorlar. sen bunun buz üzerinde gerçek yol şartlarında nasıl tepki verdiğine bak. resmen tekerin altında bilye varmış giibi kayıyor.
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 29 Oca 2010, 22:30

alpino nun gönderdiği linkteki video yorumları çok komik ama bi tanesi çok hoş şeylerde yazmamış Confused  Bu arada başka videolara baktım çok komik icatlarda var bitanesi var tamamen lastiği parçalamaya yönelik linki vermeyim siz görürsünüz.Gül gül gözümden yaş geldi yaaLOL
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 29 Oca 2010, 22:43

Arkadaşlar cidden bu güzele benziyor ödül felan da almış tek kullanımlık galiba biz daha zincirle uğraşalım elin adamları ne yapıyor.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir