2002 model fabia comfort acil yardım!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2002 model fabia comfort acil yardım!!!!

İleti oguz » 02 Eyl 2009, 22:08

[quote="dejavu"] [quote="kabur91"] peki aracı bu şekilde kullanmamda bir sakınca varmı aracına herhangi bir zararı dokunurmu.çünkü şunanda işlerim çok yoğun olduğu için yalova dışına çıkamıyorum yalovada da servis olmadığı  için yaptırma imkanım yok cevaplarınız için şimdiden teşşekürler
[/QUOTE]

Ben bunun bir sorun olduğunu dahi bilmiyordum Benim arabada da aldığımdan beri yanar. (Yani kontağı açıp aracı çalıştırana kadar. Bütün ışıklar söner bir akü bide bu ışık kalır kontağı çevirene kadar) Bir senedir yanar ha yanar yanar... Ama direksiyonda bir sertlik filan da yok, gayet de yumuşak. Bir sorun olmuyor kanımca, ya da hissedilebilir bir sorun olmuyor..

Ama sizdeki mesafe aldıktan sonrada yanıyormuş ki, bende yok öyle birşey. Sorun olabilecek tek şeyi, arabayı çalıştırmadan önce sönmüyor olması şimdilik. [/QUOTE]

araç çalısmadan sönmez zaten. direksiyon pompası araç çalışmazken çalışmadıgından yanık kalıyor. calısırken yanarsa sorunlu. ona bakarsanız araç çalışmadan motor ikaz ısıgıda sönmüyor:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Melih » 02 Eyl 2009, 23:04

Bu direksiyon pompasına nasıl yağ konuyor acaba? Bu yağın özelliği nedir arkadaşlar?
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti hdoner » 02 Eyl 2009, 23:12

direksiyon uzantısında kaputun üst tarafında kalıyor.Aradan dereden görebilirsiniz.Yağı değiştirmek için sökmek gerekiyor oda epey uğraştırıyor.Ben pompaya yağ koyarken yanlarında değildim ama epey zor bi iş belkide sökmedende yağ eklenebilir fakat eski yağı çıkartmak gerek.Ustam çok ince bir yağ oldugunu söledi.kaçlık yağ olduğunu öğrenince yazarım.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Disco Mralı » 10 Eyl 2009, 22:53

sanırım arabayı çalıştırken bekletmemişsinzi kullanma klavuzu sayfa 109 a bakın...
Disco Mralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rasim » 11 Eyl 2009, 04:29

bende yasadım bu problemi sonra pompadan butun hidrolik bosaldı direksiyon cok sertleşti.götürdüm biraz daha kullansaydınız pompa elden cıkacakmıs dediler.pompayı sokup içinde bazı yerlerini sıkıp tekrar taktılar yagınıda degistirdiler.60 liraya halletim.pompa elden cıksa fiyat olarak 1800 civari.bence riske atmayın direk götürüp gösterin ne olacagı belli olmaz..ki eger elden cıkarsa popanz bildigim kadarı ile polo ile aynı pompaya sahip.belki cıkmasını ucuza denk getirirsinizama garantiside yok acıkcası..
rasim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 11 Eyl 2009, 15:31

bu direksiyon arızası ile farların göz kırpma arızası sanırım bir biriyle ilişkili arızalar. ben kendime strateji belirledim ama daha fırsatım olmadı yapmaya. öncelikle akü kablolalarını değiştireceğim. eğer düzelme olmazsa aküyü değiştireceğim. yine olmazsa direksiyon hidroliğinin yagını ekletecem. yine düzelmezse açı sensörünü değiştireceğim. yine olmazsa komple pompoyı söktürüp bakımını yaptırıp hidrolik yagını komple değiştiririm.
yine olmazsa satarım artık....:)
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir