Fabia cam açma kapama anahtarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia cam açma kapama anahtarı

İleti hdoner » 27 Ağu 2009, 23:25

fabiamın(2002 comfort) sürücü camı  açma-kapama düğmesinden açılmıyor .İçini açtım temizledim fayda etmedi.Oto elektrikcisi komple  motor+devre yanmış dedi:))) yanlız dışarda kapı açma yerine anahtarı sağ sol çevirince cam açılıyor kapanıyor .

Üsdatlar sorum şu

şimdi yeni cam açma kapama düğmesi alsam çalışırmı? .Sonuçta sorun kablolarda(ki bu sorunu düzeltebilirim) yada elektronik kartta olabilir . Ayrıca fiyatı ne kadardır?

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 27 Ağu 2009, 23:33

basit bir kumanda problemine benziyor.

kapıyı söker indirir geri toplarım elektroniğinide anlarım diyorsanız önce sökün bakın derdi neymis ondan sonra gerekli parçayı temin edebilirsiniz.

ama biraz zordur, tofaş kapısına benzemez, elim yatar diyosanız yapın. Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 27 Ağu 2009, 23:36

Teşekkürler Hakan kapıyı çok kez söktüm :)):  sorun yok ,görebildiğim kadarıyla bi sorun yok gibi .Bu parçanın fiyatı ne kadardır acaba ??
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 27 Ağu 2009, 23:42

hiç anlamam Smile  ben hiç böle bi sorunla karşılaşmadım forumda çok dert eden var ama genelde bu tarz problemler 2004 öncesi fabialardan geliyor.

sökebiliyorsan ne alâ, hatayı bul parçayı temin et Smile

kolay gelsin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 28 Ağu 2009, 11:31

anahtarı sökünce soketini arkasından çıkart. sonra sağ kapı anahtarının da soketini çıkartıp sol kapı soketini sağ anahtara takıp dene çalışıyorsa sorun anahtardadır. çalışmıyorsa kablo bağlantılarını kontrol etmelisin. sana motor arızalı diyen ustayı buradansaygıyla öpüyorum. mümkünse o arkadaşın dükkanının önünden bile geçme. çünki motor arızalı olsa kilit mekanizması üzerinden kontak anahtarıyla cam çalışmaz
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti fabialife » 28 Ağu 2009, 12:44

[quote="mbarman"]anahtarı sökünce soketini arkasından çıkart. sonra sağ kapı anahtarının da soketini çıkartıp sol kapı soketini sağ anahtara takıp dene çalışıyorsa sorun anahtardadır. çalışmıyorsa kablo bağlantılarını kontrol etmelisin. sana motor arızalı diyen ustayı buradansaygıyla öpüyorum. mümkünse o arkadaşın dükkanının önünden bile geçme. çünki motor arızalı olsa kilit mekanizması üzerinden kontak anahtarıyla cam çalışmaz[/QUOTE]

LOLClapClapClapClapClapThumbs%20Up

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 28 Ağu 2009, 12:53

mbarman çok teşekkür ediyorum az sonra deniyeceğim.Zaten aynı elektrikciye arka hoparlörlere hat çekmiştim bi de baktım ki tek kanala 2 ovalı bağlamış :SS sonra kendim teybi çıkardım çift hat çektim
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 28 Ağu 2009, 13:10

az önce ankaradan çeşitli yerlerden fiyat aldım  sol taraf anahtarı 80-100 sağ taraf 30-40 ytl arası fiyat çektiler.Daha alacağım bazı parçalar var.Ucuz bildiğiniz yer varsa tel alabilirim.Sonuçta kargoyla gelecek nere olursa farketmez.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti IYIGIT » 28 Ağu 2009, 16:02

bence fiat makul 4-5 sene evvel ayna kumandası için fiat 75,00 tl idi.aşağı yukarı tertibat benzer gibi
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 28 Ağu 2009, 16:29

[quote="hdoner"]az önce ankaradan çeşitli yerlerden fiyat aldım  sol taraf anahtarı 80-100 sağ taraf 30-40 ytl arası fiyat çektiler.Daha alacağım bazı parçalar var.Ucuz bildiğiniz yer varsa tel alabilirim.Sonuçta kargoyla gelecek nere olursa farketmez.[/QUOTE]

Şoför cam açma anahtarına benim de ihtiyacım var ankarada nereden fiyat aldın. Ben istanbuldan fiyat aldım o da 120,00TL ve 140,00TL.

Ankara da fiyat aldığın yerin telefonunu verebilirsen sevinirim.

Bu arada benim cam açma düğmesinin şöfor tarafına aşırı yüklenilmesinden dolayı düğmenin bağlandığı ayak kırılmış. Düğmenin kasası plastik olduğu için bir şey yapamadım. Şu an elimde bir çubuk cam açmak istediğimde bir uca basıyorum cam kapatmak istediğimde diğer uca basıyorum.

Eğer şoför tarafı cam açma düğmesini yenisi ile değiştirirsen senin arızalı cam açma düğmesini rica etsem bana gönderebilirmisin. Düğmenin kasasını kullanarak benim cam açma düğmesini tamir etmiş olurum diye düşündüm. Senin için de uygun olursa yardımcı olursan sevinirim.

Selamlar

cineration
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti mbarman » 28 Ağu 2009, 16:33

arkadaşlar parsan otoya özel mesaj atın. en uygun fiyat orada
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti sungurlulu73 » 28 Ağu 2009, 21:21

evet parsan oto hemen yolluyor
sungurlulu73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 28 Ağu 2009, 22:18

[quote="cineration"][quote="hdoner"]az önce ankaradan çeşitli yerlerden fiyat aldım  sol taraf anahtarı 80-100 sağ taraf 30-40 ytl arası fiyat çektiler.Daha alacağım bazı parçalar var.Ucuz bildiğiniz yer varsa tel alabilirim.Sonuçta kargoyla gelecek nere olursa farketmez.[/QUOTE]

Şoför cam açma anahtarına benim de ihtiyacım var ankarada nereden fiyat aldın. Ben istanbuldan fiyat aldım o da 120,00TL ve 140,00TL.

Ankara da fiyat aldığın yerin telefonunu verebilirsen sevinirim.

Bu arada benim cam açma düğmesinin şöfor tarafına aşırı yüklenilmesinden dolayı düğmenin bağlandığı ayak kırılmış. Düğmenin kasası plastik olduğu için bir şey yapamadım. Şu an elimde bir çubuk cam açmak istediğimde bir uca basıyorum cam kapatmak istediğimde diğer uca basıyorum.

Eğer şoför tarafı cam açma düğmesini yenisi ile değiştirirsen senin arızalı cam açma düğmesini rica etsem bana gönderebilirmisin. Düğmenin kasasını kullanarak benim cam açma düğmesini tamir etmiş olurum diye düşündüm. Senin için de uygun olursa yardımcı olursan sevinirim.

Selamlar

cineration
[/QUOTE]

fiyatları aşağıdaki verdiğim linkte ki skoda parçacılarında aldım kardeş.Telefon ve adresleri mevcut.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 28 Ağu 2009, 22:28

aynı problem bendede var abicim...benimde cam düğmeleri kırıldı.parmağımı sokup camı açıp kapatabiliyorum ama tabi çok zor oluyor :) fiyatı burda 90 lira parçanın.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti LiLPlayya » 28 Ağu 2009, 22:32

Butonun içerisindeki kit in üzerinde oksitLenme oLuşuyor.. Bundan doLayıda çaLışmayabiLir.. 3 tane butonu temizLeyerek çaLışır haLe getirdim..
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir