Fabia LPG Filtresi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia LPG Filtresi?

İleti Bluedays » 31 Ağu 2009, 15:11

Arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce fabiama BRC tüp taktırdım . Taktırdığımdan beri tek bir sorun dahi yaşamadım. Çok memnunum. Tüpü taktırdığımda her 10.000 km'de bakım yapılacağı yazıyordu. Yani kontrol. Kontrole götürdüm sorgusuz sualsiz tüp filtresi değiştirdiler.

Bunun için 30 lira aldılar. Her 10.000'de değişmesi gerekiyormuş bu doğru mu? Bir de rakam yüksek geldi bana sizce nasıl?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti FabiaComfort » 31 Ağu 2009, 15:32

Benim aracımda da BRC var ben aracı geçen yıl alınca götürüp değiştirmiştim gaz filtrelerini (2filtre). BRC Türkiye dağıtıcısı 2A Mühendislik yatkili bayi bana 50000 km demişti. Yani her 10.000 de falan değiştirmeye gerek yok. Zaten filtreler tıkanınca sürekli tekleme yapar.
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 31 Ağu 2009, 16:06

Anladım şimdi ustaya sordum yani herhangi bir brc ustasına. Aynı cevabı verdi. Dediki o zaten belli eder. Tekleme yapar dedi. Yani zırt pırt değiştirmene gerek yok cevabı verdi.
Benim garantide her 10.000 km'de kontrole götürmek gerektiği yazıyor. BRC'de var mı böyle birdurum arkadaşlar? Yoksa ben mi yanlış algılıyorum?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti LiLPlayya » 31 Ağu 2009, 20:55

Benim araçta Tomasetto kit takılı.. Garanti beLgesindeki bakım çizeLgesinde Lpg filtresini 10.000 kmde kontroL - GerekLi ise değiştirmeLidir. İbaresi var
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 01 Eyl 2009, 12:10

Arkadaşlar BRC tüp taktıları 5 ay oldu. Dün garanti belgesine baktım. Şöyle bir ibare mevcut. Her 10.000 km"de periyodik bakımları yetkili servislerimize yaptırılmalı aksi takdirde sorumluluk kullanıcıya aittir.

Bu konuda bilgisi olanlar var mı? Her 10.000 km de tüpü taktırdığım yere gitmeli miyim? Yoksa sorun yaşamazsam gitmesemde oluyor mu?

Ne yapmalıyız?

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 01 Eyl 2009, 15:33

merhaba arkadaşlar,

1999 yılından 2004yılına kadar LPG li (karbüratörlü) araç kullandım. Karbüratörlü araçlardaki LPG sisteminde bir adet 5cm çapında bir filtre var 10000km de bir onu değiştirmek gerekiyor. Ben topu topu bir kere o filtreyi değiştirdim bir daha da hiç tekleme felan yapmadığı için LPG filtresini değiştirmedim.

Şimdiki aracım 2001 Fabia 1,4 LPG li (çok nokta enjeksiyon). TARTARINI marka LPG kiti takılı ve 20000km de bir LPG filtresini değiştirmem gerekiyor. Şu anda aracım silkeleme(ışıklarda beklerken tekleme) yapıyor ve LPG filtresi değişim kilometresi geldi. Aracım da filtrenin değiştirilmesi gerektiği uyarısını kontağı kapattığımda 3 kere bip diye öterek yapıyor.

Arabayla işe geldiğim bir gün gidip değiştirecem filtreyi bakalım silkeleme düzelecek mi?
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti zurna1788 » 03 Eyl 2009, 17:34

bende değiştirmiştim gaz filtresini banada 30 lira fiyat çıkarmışlardı.10000 km de bir değişmesi gerektiği konusuna gelincede abileriminde dediği gibi araba teklemeye başlar.yakıtıda biraz yükselir...ben değiştirdim yakıt hemen kendini belli etti... ama tabi ufacık bir filtreye 30 lira çok çok fazla...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir