fabia temizlik hakk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia temizlik hakk.

İleti onderbh » 02 Eyl 2009, 02:30

Merhaba, forumu uzaktan takip ediyorum, sayenizde bir şeyler öğreniyorum. Bu aralar bir kaç arkadaşın detaylı araç temizliği ve boya bakımlarını kendilerinin yaptıklarını görünce bir de ben deneyim dedim. Forumlardan öğrenip, anladığım kadarıyla aşağıda listesini çıkardığım malzemeleri sipariş edip ben de yakın bir zamanda detaylı bir temizlik ve bakım yapmak istiyorum. Malzemeler hakkında daha önceden kullanıp da verim alamayan varsa fikrini söylerse sevinirim.

BEKBARS Halı & Döşeme Leke Çıkartıcı Temizleyici 100ml KUTULU SET  (koltuklarda nerdeyse kalıcı hale gelmiş bir kaç leke için)(daha iyi bir tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim)

Cila konusunda kafam biraz karıştı. Acaba yukarıdaki TURTLE WAX TEFLON SIVI CİLA 500.ML 094026  yerine  TURTLE WAX EXTREME NANO TEKNOLOJİ SIVI CİLA 094040 mı almalıyım?

Şimdiden Teşekkürler.

onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 02 Eyl 2009, 02:35

siz zaten bunların toplam parasına sonaxta aracı 1 yıllık komple iç dış yaptırırdınızSmile

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti onderbh » 02 Eyl 2009, 02:43

:) Bunların hepsi 106,33 TL tutuyor. Çorum'da Sonax var mı bilmiyorum. Benzeri yerler var ama. Auto King'e iç,dış,motor detaylı temizlik ve koruma dahil 350 TL istediler.
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 02 Eyl 2009, 14:23

şşşt memleketimi kötülemeyin pls. :)

Arkadaşım ben uygulama yaptım nano cila kullandım gayet memnun kaldım.

Sen nasıl yapacaksın peki el ile mi polisaj aleti ile mi?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 02 Eyl 2009, 15:44

[quote="RAZOR10"]

siz zaten bunların toplam parasına sonaxta aracı 1 yıllık komple iç dış yaptırırdınızSmile

[/QUOTE]
+1

İşini kendi yapanlara saygım sonsuz ve ben de olabilecek her işi kendim yapmaya çalışırım ama neden? Sadece az para harcayayım diye...Aracımı kendim yıkadığımda 2-3 tl lik masraf yaparken bir yıkamacı benim özenimin yarısını bile göstermeden 20 liramı alıyor. Burada görünen liste en az 100 liralık ve 20-30 üstüne koyup, işi profesyonellere vermek daha güvenilir ve temiz.

Amaç sadece zaman geçirmekse sözüm yok.

Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti onderbh » 03 Eyl 2009, 02:36

ben el ile yapmayı düşünüyorum. bu arada memleketin(m)i kötülemedim, ben de çorumluyum. diğer arkadaşların yorumları için de teşekkürler...
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 03 Eyl 2009, 15:09

[quote="onderbh"]ben el ile yapmayı düşünüyorum. bu arada memleketin(m)i kötülemedim, ben de çorumluyum. diğer arkadaşların yorumları için de teşekkürler...[/QUOTE]

Espri yaptım dostum kızmadım. El ile yapacaksan baya bi uğraşacaksın ben yaklaşık 2,5 - 3 saat uğraştım. Yinede bölgesel çizikleri giderememişim. Işık altında dikkatli bakınca farkettim. İrfan abi dedi ki sadece ön kaporta 1,5-2 saat sürüyo , yani yeterli özeni gösterememişim demekki.

Bak fotolarım burada. Allah yardımcın olsun kardeşim.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onderbh » 04 Eyl 2009, 00:33

aslında beni en çok sen gaza getirdin. :) yani senin fotoları ve konuşmaları okuyunca ben de yapsam mı acaba dedim. başka bir skoda clubdeki konuları dün gece tek tek okudum ve dedğiniz gibi işin bayağı zor olduğunu anladım. gene de deneyeceğim galiba. irfan arkadaşımız hem bu işin piri olmuş hem de sağ olsun çok güzel paylaşımlar yapmış. ondan ve sizden Allah razı olsun. hepinize yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 04 Eyl 2009, 19:18

Süper ya benden de esinlenen biri çıktı yani :) sevindim valla :)
Hakikaten insanı yoruyor fakat yaptıktan sonra sonucu görünce inan insanda hiçbir yorgunluk kalmıyor. Burada arkadaşlar diyor ki, git o paraya sonaxa yaptır. Hayır, kesinlikle bu yorumlara katılmıyorum. Ben arabamı kimseye emanet etmek istemiyorum. İnsan kendi yapınca daha da güzel oluyor. Bir yandan da zevkli.

Ben o kadar yorulmuştum tam bitirdim, yanımdan biri geçiyordu dedi ki araba yeni mi? Hayır dedim 2005 model . Maaşallah dedi yepyeni duruyor :)

Bu işte benim yorgunluğumu bitirdi . Demekki değmiş dedim yaptığıma :)

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onderbh » 05 Eyl 2009, 02:00

yukarıda listesini verdiğim malzemeleri (daha önceden hiçbir bilgiye sahip değilken) bir kaç günde derleyip toparladım, karar verdim. ama başka sitelerden özellikle irfan beyin açtığı konuları okuyunca bu işin bayağı detaylı olduğunu anladım biraz gözüm korktu. galiba yine de deneyeceğim... katılıyorum, kesinlikle zevk için yapılır, paradan kaçmak için değil. araban çok güzel görünüyordu bu arada ama eline sağlık.
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 05 Eyl 2009, 12:42

Eyvallah sağol yorumların için. Senin aracında en az benimki kadar güzel görüneceğinden şüphemiz yok . En kısa zamanda fotolarını bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 05 Eyl 2009, 16:21

Faydam dokunduysa ne mutlu bana...  Tongue

3-5 parça malzeme (polish, wax, MF bezler, polisaj pedi ve bir polisaj makinesi) yıllarca yeter aslında, bir kere almak yeter bu ürünleri, 150 TL bütçe ile güzel bir başlangıç seti alınabilir, eğer merak, istek ve zaman varsa o tip istasyonlarda yapılan çizik giderme ve boya koruma işleri hobi olarak yapılabilir. Bizzat tanıdığım 15-20 arkadaş var, gayet güzel başladılar bu işlere yakın zamanda ve harika sonuçlar çıkardılar.

Bu işten keyif alınıyorsa para ile ölçmemek lazım, elbete dışarıda yapan yerler var, ama o paraya 10 yıllık malzemenizi bir kerede alırsınız. Kimse sizin gösterdiğiniz özeni göstermez aracınıza.

Makine alındığında hurda bir panelde deneme yapmak en güzeli, 15-20 TL'ye eski bir kapı alan arkadaşlar var. Orada ürünleri ve makineyi tecrübe etmek en güzelidir...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir