hangi lastik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hangi lastik

İleti murat06 » 07 Nis 2007, 03:38

Bizim burda daha çok lastik olayını jant değişimi belirliyo.Modifiye ye janttan başlandığı için havalı jantla büyük jantlar takılınca fazla para gidiyo böyle olunca lastiklerde değişcek tabi.Lastiğe gelince ucuz olanı hangisi ondan takalım oluyo.Böyle olunca da bir sürü lastik markası çıkıyo ortaya.Alıp takıyoruz araca ucuz lastikleri daha lastikle hiç bir tecrübe yaşamadan bu lastik iyi diyoruz.Markalar hakkında yorum yapmadım çünkü goodyear,bridgestone ve michelin dışında diğer markaları hiç kullanmadım.
Şu anda bridgestone var ses biraz fazla fakat yol tutuş harika.Michelin de ses konusunda biraz daha iyi gibi.

Ama lastik alırken kulaktan dolma bilgilerle almayın br sürü test verileri var markaların modellerine göre onları inceleyin öyle karar verin sonuçta can taşıyosunuz.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 07 Nis 2007, 03:42

Dunlop var dunlopçuk var dikkatini çekerim benim dediğim sp 10 a lastikte diş bile yok ya.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 07 Nis 2007, 10:55

bizim dediğimiz Dunlop SP Sport  , sp 10 a die kimse bişey demedi, önermedi. sen attın lafı ortayya....... sizin lastiğiniz sanırım bundan diyen sensin ok?... neyse yaaaa
o lastik nasıl bişiy bilmiyorum, ama fabia choice a fabrika çıkışı taktıkları lastik dunlop sp sport 2000.... ve  ben çok memnundum..... benim arabada zaten eksoz vardı ki, lastik sesi tın yani......duyamazdım
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 07 Nis 2007, 11:31

iyide madem dandik lastikse www.adac.de nin testlerinde niye 1.ci çıkıyor???
ben sadece marka bazında yaklaşmıyorum.her markada kötü lastik mevcuttur.mesela benim aracın orjinali continentaldi ve acayip berbat lastikti.şimdi ben markayı kötüleyip contilere bakmasam yanılmış olacaktım.çünkü test sonuçlarına baktığımda yeni çıkarttığı modeller oldukça başarılı...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti emirkaansbp » 07 Nis 2007, 11:40

haklı olabilirsin ama continental bence hala dandik. bu arada ben ingilizceyi bile çözemedim sen bana flementçe site veriyosun, teeeessssüfler....
dunlopun üstüne sadece prelli bilirim.

michelen lastikte kullandım ama 5000 km den sonra o kadar sertleşiyoki, kabak lastikle geziyomusum gibi geliyodu... dunlopun tek sorunu balon yapması.... yanakları o kadar güçlü değil ki ben yanak yarılmasından dolayı kaza yapmıştım....

ama continental gene tercih etmem, alabiliyosanız Prelli P6000 en iyisi gibi..... 
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 07 Nis 2007, 11:46

[quote="emirkaansbp"]haklı olabilirsin ama continental bence hala dandik. bu arada ben ingilizceyi bile çözemedim sen bana flementçe site veriyosun, teeeessssüfler....
dunlopun üstüne sadece prelli bilirim.

michelen lastikte kullandım ama 5000 km den sonra o kadar sertleşiyoki, kabak lastikle geziyomusum gibi geliyodu... dunlopun tek sorunu balon yapması.... yanakları o kadar güçlü değil ki ben yanak yarılmasından dolayı kaza yapmıştım....

ama continental gene tercih etmem, alabiliyosanız Prelli P6000 en iyisi gibi..... 
[/QUOTE]

pirelli p6000 sert lastiktir.ama başarılıdır...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti BaTeRRiiSStt » 07 Nis 2007, 12:34

goodyear gt3 kullanıyorum gayette memnunum.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat06 » 07 Nis 2007, 23:11

Bundan önce goodyear gt2 kullanıyodm.Yol hafif ıslak olsun önü ayrı arkası ayrı gidiyodu aracın.Baterist memnun olduğunuza göre gt3 böle bi şey yapmıyo heralde ,acaba ne fark var 2-3 arasında???

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir