Plastik parçaların tamiri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Plastik parçaların tamiri

İleti cineration » 04 Eyl 2009, 19:48

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2ay önce çocuklar arabamın (Fabia 1.4 Comfort) arka silecek kolunu kırmışlardı. Bende arka silecek kolunun kırık olanını söktüm bagaja koydum, yenisini satınalmayı da ihmal edip duruyordum.

3 hafta önce sanayiye eski bir arkadaşımın yanına gittiğimde arkadaşım"nerede bu silecek kolu dedi" bende "çocuklar kırdı" dedim ve bagajdan çıkarıp gösterdim. Arkadaşım burada bir usta var o bu silecek kolunu tamir eder dedi. Bende kolu verdim, kolu verirken de tamir etmek için acele etmesin ben beklerim dedim. Bugün aklıma geldi sanayiye arkadaşımın yanına gittim adam silecek kolunu tamir etmiş, hemen yerine taktım. Bence tamir edildiğini anlayamazsınız bile usta çok güzel yapmış. Kaç para diye sordum 20,00TL dedi. Parçacıya gidip alsam Arka silecek kolu 50,00TL. Böylece 30.00TL kara geçmiş oldum.

Geçen sene sanayideki bu arkadaşım vasıtası ile opel astranın hava filtresi kutusunu tamir ettirmiştim. Sordum onu da aynı ustaya tamir ettirmiş.

Bence adam iyi iş yapıyor Sakarya ve civarında olanlara tavsiye ederim.

Cumhur usta SAKARYA Marangozlar Sanayi E-5 karayolu yanyolu Engin Pekşen Goodyear Lastik Bayii arkasında dükkanı varmış.

ilgilenenlere duyurulur.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Mayk » 05 Eyl 2009, 05:47

Tesekkurler.
Ben Yenı Satın Almıstım  Epey Zaman Önce ..
Mayk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onderbh » 16 Ekm 2009, 01:05

Caner Bey, paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim. Ben de arabamı yıkadıktan sonra ön camları silmek için silecekleri kaldırıp daha sonra unutup, kaputu açtım ve ön sileceklerden birini kırdım. Yenisinin fiyatını öğrenmek için forumda gezerken mesajınızı gördüm. Sizin yaptırdığınız gibi yaptırdım. Hem de 10 TL ye. (Yenisinin servisteki fiyatı sadece kol : 45 TL)Tekrar teşekkürler. Bu arada silecek kolunun metali alüminyum ve doğal aolarak kaynak için alümünyum kaynak makinesi bulmanız lazım.
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 16 Ekm 2009, 17:02

arkadaşlar fabianın arka silecek kolunun yetkili servisdeki fiyatı 33 lira kdv dahil.45-50 lira değil.bunun yanında piyasada dıamond marka yan sanayisi var üstünde süpürgesi+kapağıda var 25 lira.çok fazla bi kar söz konusu değil.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti onderbh » 16 Ekm 2009, 19:24

Sayın parsanoto. Benim verdiğim fiyat Çorum Skoda Yetkili Servisinin bana verdiği fiyattır. Arka değil, ön silecek kolunun yan sanayiisi değil orjinalinden bahsediyorum. 45 TL. Süpürgesi 20 TL. Benim açımdan düşündüğümüzde 45-10=35 TL eder ki (bence) iyi bir kar söz konusu. Teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 16 Ekm 2009, 20:49

[quote="onderbh"]Sayın parsanoto. Benim verdiğim fiyat Çorum Skoda Yetkili Servisinin bana verdiği fiyattır. Arka değil, ön silecek kolunun yan sanayiisi değil orjinalinden bahsediyorum. 45 TL. Süpürgesi 20 TL. Benim açımdan düşündüğümüzde 45-10=35 TL eder ki (bence) iyi bir kar söz konusu. Teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.[/QUOTE]

önder bey bende size hitaben yazmadım zaten.ilk konuyu açan arkadaşa hitaben yazdım.o arkadaş arka koldan bahsediyordu bende arka kolu yazdım.ama sizin mesajınızıbn altına yazdığım için karışıklık olmuş olabilir.kusura bakmayın.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti onderbh » 17 Ekm 2009, 00:17

est. ben yanlış anlamışım. Teşekkürler açıklama için.
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 17 Ekm 2009, 13:32

hehe ben 20 liraya aldım mis gibide çalışıyor zarara girmişiniz siz.yan sanayi felan demeyin öyle olsa bile süper siliyor ki orjinalinden farksız hem sonuçta basit bir silecek kolu 2 gün sonra yine bozulur o yüzden masrafa gerek yok fazladan.hemde fabia için..
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 18 Ekm 2009, 18:43

[quote="parsanoto"]arkadaşlar fabianın arka silecek kolunun yetkili servisdeki fiyatı 33 lira kdv dahil.45-50 lira değil.bunun yanında piyasada dıamond marka yan sanayisi var üstünde süpürgesi+kapağıda var 25 lira.çok fazla bi kar söz konusu değil.[/QUOTE]
merhaba parsanoto,

Ben çorlu da skopar'ın fiyat listesi üzerinden satış yaptığını söyleyen bir yedek parçacıya tlf ile parçayı sorduğumda bana 50.00TL olduğu söylemişti. Bunun üzerine arka silecek kolunun 50,00TL olduğunu yazmıştım. Yan sanayisini ise hiç sormadım.

Kolu tamir ettiren arkadaşıma borcum ne kadar diye sorduğumda "ufak bişeyler ver yeter" deyince bende 20,00TL vermiştim.

Olay bundan ibaret.

Parsanotoya fiyat sormadan sitemize parça fiyatı yazarak bu forumu okuyanları yanılttığım için özür dilerim.

Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onderbh » 20 Ekm 2009, 21:46

Yanıltma yok Caner Bey. Mesele tercih meselesi. Sayenizde -şahsen- iyi bir kar yaptım. Tekrar teşekkürler.
onderbh
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 22 Ekm 2009, 15:41

[quote="onderbh"]Yanıltma yok Caner Bey. Mesele tercih meselesi. Sayenizde -şahsen- iyi bir kar yaptım. Tekrar teşekkürler.[/QUOTE]

Anlayış gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

Umarım her konuyu bu forumda paylaşıp birbirimize faydamız olur.

Selamlar

Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir